Je vhodný domácí jogurt...?

Trojánková
1.2.10 14:16

Je v hodný domácí jogurt...?

Je vhodný domácí jogurt pro 9měsíční děti?Našla jsem ho na netu a je opravdu dobrý.Dáváte ho také svým dětem? :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9940
1.2.10 14:22

zdravím,nevím co jste našla na netu,já si dělám doma jogurty ve svém jogurtovači a dětská dr. mě pochválila, že je too určitě lepší než kupované,protože je vlastně bio,bez konzervantů,barviv atd. Ale co přesně máte na mysli vy,nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Trojánková
1.2.10 14:29

Jogurt obsahuje čerstvé mléko a selský jogurt,to se smíchá a dá se přes noc na radiátor a je super.

• Nahlásit
  • Citovat
17086
1.2.10 14:33

Trojánková, tak já přesně takhle dělám doma jogurt taky, hledala jsem odpověď na to zda ho můžu dát mimču a nenašla. Ale logickým uvažováním jsem dospěla k tomu že na něm není nic špatného - dělám mlíko plus holandie - takže dle mě je to jen namnožená holandie, spotřebujeme cca do týdne. :wink: Dceři chutná, žádné potíže po něm nemá a děláme ho už přes měsíc (byla na UM tak jsme začali dřív).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Trojánková
1.2.10 14:54

Panuška,mi jsme taky na UM od narození a jogurt jsem začala dávat někdy kolem 7 měsíce-activii a před týdnem jsem objevila ten domácí a zkusila jsem ho a mě opravdu chutnal,tak jsem myslela ho dávat dětem,jogurt jí každý den a vyjde mi lacnější cca na 50kč.Všude jsem četla domácí jogur který se musí zahřít atd,a objevila jsem tuten jen smíchat a dát na radiátor a ráno je hotovo a opravdu to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
1.2.10 18:25

Ahoj, já nějak nevidím smysl v tom, že jde o domácí jogurt, když to mícháte se Selským nebo Hollandií, což sami o sobě snad jogurty už jsou, né? A co mě teda zarazilo, je, že se to nechává přes noc na topení. To bych nesnědla ani sama, natož dát dětem. Chápu to dbře, že ten mléčný výrobek se tam nechává? 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
15672
1.2.10 18:36
jjelena píše:
Ahoj, já nějak nevidím smysl v tom, že jde o domácí jogurt, když to mícháte se Selským nebo Hollandií, což sami o sobě snad jogurty už jsou, né? A co mě teda zarazilo, je, že se to nechává přes noc na topení. To bych nesnědla ani sama, natož dát dětem. Chápu to dbře, že ten mléčný výrobek se tam nechává? 8-o

Tak já jogurtování moc nerozumím, ale řekla bych, že jde o to, že vyrobíš jogurt z mléka. A myslím, že toho jogurtu se tam dá trochu a jde o to, že se tam rozmnoží ta probiotická kultura (která dělá jogurt jogurtem). Ale je pravda, že malému dítěti bych to asi taky nedávala - z jogurtovače možná, ale z topení ne. Co jsem slyšela, tak ono hodně záleží na přesné teplotě, při které se ty bakterie množí, a to u topení asi moc nezaručím. :nevim: Ale jak jsem psala, rozhodně se nepovažuji za odborníka. Sama za sebe bych už radši KOUPILA bio jogurt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
1.2.10 20:25

:wink: no tak já se taky nepovažuju za odborníka, ale jde o to, že se to dá na topení jen přes noc aby se tam namnožily ty kultury a udělal se z toho jogurt, pak se dá normálně do lednice. Jogurt takhle dělá spousta lidí, ale odpověď na to jestli ho můžu dát malému dítěti jsem nidke nenašla. Ale prostě jsem to vyzkoušela a nemá s tím nejmenší problém. Malá mi jí velké porce takže aktivie bych potřebovala na každý den dvě - takhle si udělám jogurt rozhodím do skleniček od přesnídávek a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Trojánková
1.2.10 21:35

jjelena,ano nechává se to tam přes noc a ráno se nandá do sklenic a pak do lednice.Je to určite lepší než náky jogurtovač nebo zahřívání.Mám to vyskoušené a je to super a s ovocem je to taky bomba.

• Nahlásit
  • Citovat
alca a danik
29.4.11 10:40

tak trošku oživuji toto téma…
včera jsem totiž sledovala pořad Jsete to co jíte…a domácí jogurty tam vůbec nedoporučovali…
trošku mi to hlodá v hlavě :think: …pač je dělam Daníkovi taky a zrovna včera jsem je dělala. Vždycky jsem myslela, že mu dávam to lepší, než kupovaný…Co si o tom myslíte? Nemáte někdo nějaký názor od odborníka?Zda domácí jogurt ano či ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
260
29.4.11 23:46

No, kdyz vidim to slozeni vsech jogurtu radoby urcenych pro deti..... Mysim, ze nic lepsiho nez domaci jogurt neni! A hlavne, je neskutecne dobry!!!
Jen pozor, pokud jednou domaci jogurt zkusite, ty kupovane vam pak polezou tezko do briska :-)
Ja je delam taky a mame je moc moc radi. Takze naprosto doporucuju, pro deti predevsim. Jo a stejnym zpusobem jsme mnozili i treba Actimel. Staci do mleka pote, co se ohreje na 80C a pak schladne na 40C, prilit jeden Actimel. Pak se necha pul dne v teple a aby to bylo pitelne, tak se to rozmixuje. Levne a velmi dobre!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
1.5.11 20:16

Ahoj,já nechci nic říkat ale já bych ho nedala.Koukám na jste to co jíte a tam si ho taky dělali doma a bylo řečeno,že to neni dobrý.Kůli plísni atd.A to byli někde kde jogurty přímo dělají.Možná byste se na to měli podívat. http://www.iprima.cz/jstetocojite je to epizoda sedm někde na konci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12207
1.5.11 20:31

Aniž bych zaujímala jakýkoli postoj, přijde mi úplně logické, že výrobce jogurtů nebude podporovat a chválit domovýrobu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
1.5.11 20:37

Je mi to nějak jedno co kdo dává svým prckům.Mě zase přišlo docela logické co říkali v tom pořadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.11 20:40

Viděla sem taky pořad jste to co jíte a uplně s tím souhlasím co tam padlo. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama