Je v Německu skutečně lepší život? Zkušenosti, prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vanda K
Povídálka 27 příspěvků 26.02.17 19:56
Je v Německu skutečně lepší život? Zkušenosti prosím.

Ahojky,

konečně jsem se odhodlala a registrovala se:) :mavam:

Mám dotaz a prosím o názory a zkušenosti lidí co skutečně mají k tomu co říct.

VY co žijete nebo dlouhodobě bydlíte v Německu řekli by jste, že tam máte lepší život než tady v čr?

Dělám pro německou firmu v Praze na vedení ale dělám klasickou kancelářskou práci v oblasti nákupu a přepravy zboží a uvažuji, že bych třeba za dva roky zkusila dát pohovor do německa a přestoupila tam. Německy neumím, ale v práci mi platí kurz tak od dubna budu chodit + asi si ještě zaplatím něco svého.

Mám momentálně 21 000 čistého a budou mi letos ještě přidávat na 22 000kč. Veškeré poplatky za bydlení jako je hypotéka nebo inkaso atd včetně lítačky na metro atd mě vyjde na 15 000kč na žití mi nějak extra nezbývá. Za jídlo dám cca 3500-4000kč a tisícku dávám bokem a tisicku na zabavu nové oblečenía td. Žiju sama už 3 roky bez přítele, je mi 28 let a nějak mě tohle nebaví. Poslední cca 3 měsíce se mi to německo nějak usadilo v hlavě a přemýšlím o tom čím dál víc. Jazyky se učím rychle. Běžně s německými klienty mluvím v práci anglicky plynule a myslím, že třeba za rok a pul je z němčiny certifikát B2 reálný. V angličtině jsem někde mezi C1-C2 bez jakéhokoliv usili.
Zajímá mě ale jedna věc. Žila jsem kdysi v anglii a tehdy to bylo extra výhodné odjet žít třeba do londýna. Prostě se to vyplatilo ale tedka už to není jako dřív. Výplaty sice velké ale zároven velké platby za jídlo a cokoliv. V německu vím, že výplaty jsou taky velké ale jsou strašně drahé nájmy, doprava a zábava a služby.
Asi kdybych do německa jela třeba na 3 roky si vydělat a odkládala bych bokem třebas 300eček tak se s tím pak vrátit do čr je super, ale ten poměr je jiný, když tam člověk plánuje žít na trvalo.

Jako svobodná a bezdětná bych platila tu největší dan. Bavila jsem se o tom s jednou slečnou, který jsem přímo řekla pro jakou firmu dělám a kolik mám tady a ona tak tipovala, že na tamnější poměry bych po sezdanění mohla mít cca 1600-1800 čistého. Prý více jako 2000 čistého asi ne, ale běžně třeba kamarádky co tam šli bezdětné atd a dělají prodavačku někde nebo pokojskou mají v čistém cca 1200-1400 takže bych měla já uričtě víc. Samozřejmě plat nevím přesně a u nás ve firmě je to zakázáno se na to ptát.

Poplatky za bydlení jak jsem zjistila „kalmiete“ jsou ve městě kam bych jela od 600e do 700e za 2+1 a na okraji města nebo ve vesnici za od 450do 550 taky za 2+1 třeba i s balkonem.
Mám pejska a němci jsou tomu celkem narozdíl od angličanu otevření takže jsem na immobilienscou­t24.de našla i byty kde berou domácí mazlíky atd.

Chcic se zeptat jen těch co tam bydlí natrvalo nebo dlouhodbě kvuli práci tak co se povinně platí? Jestli by si našli čas a hodili to co se platí a kolik tak.

A další otázka a ta co mě pálí nejvíc.Řekli by jste, že je v DE život po všech stránkách lepší? Můžete si dovolit více tam než jste mohli tady? (jak jsem psala myslím tím pokud tam žijete na trvalo, 300eček má jinej význam pro čecha co se vráci do čr a nebo pro čecha co je vlastně už neměc a bude v DE žít natrvalo).

Klidně i do sz pište. Kdyby se někdo podělil o zkušenosti budu ráda. :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

JanulaM
Závislačka 2962 příspěvků 26.02.17 20:18

Život tu je lepší pouze po finanční stránce. Já jsem na MD a uživí nás muž v pohodě. V ČR bych musela už dávno pracovat. Jinak s těmi psy nemáš moc pravdu, my hledali byt se psem dost dlouho. Ale my měli i děti, tak možná i kombinace děti+pes. Mě se tu žije pohodlně, ale do česka mě to moc táhne.

JanulaM
Závislačka 2962 příspěvků 26.02.17 20:22

.

Příspěvek upraven 14.02.18 v 09:21

Vanda K
Povídálka 27 příspěvků 26.02.17 20:42
@JanulaM píše: Život tu je lepší pouze po finanční stránce. Já jsem na MD a uživí nás muž v pohodě. V ČR bych musela už dávno pracovat. Jinak s těmi psy nemáš moc pravdu, my hledali byt se psem dost dlouho. Ale my měli i děti, tak možná i kombinace děti+pes. Mě se tu žije pohodlně, ale do česka mě to moc táhne.

můžeš klidně do sz rozebrat víc to život tu je lepší pouze po finanční stránce.

To je to co mě zajímá asi nejvíc no. Když bych měla i jen třeba 1200 čistého což prý mají v čistém třeba holky co jsou jako pokojské někde tak

kalmiete 600
elektrika a poplatky 100
internet 30
mhd 60

celkem 790 euro a výdelek 1200 a více. Pořád mi přijde ten poměr toho co se musí zaplatit a vyplaty lepší než v čr, kdy v čr poplatkly za to co se musí platit sežerou od 60 do 90% celé výplaty. S tím, že teda počítám že bych měla více.
Kolik se třeba pohybují platy prodavaček v lidlecha kauflandech atd? Od toho by se dalo možná odvodit kolik cca bych měla…nemám se zeptat koho a u nás v práci je to tajný.

Jinak ten pes vím, že to není oproti čr ideální to ne, ale třeba oproti anglii je to super. Tam bylo nereálné za normální peníze sehnat pronájem kam mohl pes. Třeba z 20 nabídek co jsem koukala bylo asi u 5 psáno že hausitier ano a u některých enbylo nic a jen asi u poloviny bylo že ne. V anglii to bylo v každém inzerátu…

JanulaM
Závislačka 2962 příspěvků 26.02.17 21:48

.

Příspěvek upraven 14.02.18 v 09:21

pikola
Neúnavná pisatelka 19270 příspěvků 26.02.17 22:22

Řekla bych, že s touhle výplatou se budeš mít hůř než v Čechách, navíc pokud si platíš hypotéku. Platy jsou vyšší, ale taky máme enormně nesrovnatelné náklady. Ale taky záleží kraj od kraje a města. Berlín je na tohle špatný pokud nemáš dobrodružnou povahu a je vyžaduješ určitou úroveň života.

pikola
Neúnavná pisatelka 19270 příspěvků 26.02.17 22:26

A pokud se ptáš na srovnání s ČR, nevím, jelikož tam nebydlíme :mrgreen: ale asi by jsme se měli taky dobře, jelikož máme oba dobrou práci. To se nedá takhle říct, každopádně život venku není jednoduchý, hlavně pokud bys tu byla sama a bez němčiny.

Vanda K
Povídálka 27 příspěvků 26.02.17 22:30
@JanulaM píše:
No ze začátku počítej fakt asi s tou min. mzdou čili 8,5 eur na hodinu, většinou se začíná pod agenturou a pak je možnost přejít jako kmenový zaměstnanec, ta známá takhle začínala, kolik má teď cca po pěti letech co tu je nevím. Ale vzali si hypo na byt, takže špatně na tom asi nebude.
Co se týče bytu, asi se dá sehnat i levnější, jednopokojáč, nebo ze začátku, třeba jen jeden pokoj, to bys ze začátku asi neutáhla. Nebo se spolubydlící. Jednopokojáče se su (město cca 80.tis obyvatel) pohybují okolo 350 Eur kalt+nebenkosten cca 100 Eur.
Jen upozorňuji, že byt ti tu dají jen s platnou smlouvou nejlépe na neurčito. Takže v tomhle to budeš mít složitější. Asi prvně na ubytovnu nebo k někomu.

ahojky, díky ale já psala, že práci mám. Zustala bych ve firm jen bych požádala o přeložení :) Dělala bych svoji práci pracovníka nákupu a dopravy…

Vanda K
Povídálka 27 příspěvků 26.02.17 22:33
@pikola píše: Řekla bych, že s touhle výplatou se budeš mít hůř než v Čechách, navíc pokud si platíš hypotéku. Platy jsou vyšší, ale taky máme enormně nesrovnatelné náklady. Ale taky záleží kraj od kraje a města. Berlín je na tohle špatný pokud nemáš dobrodružnou povahu a je vyžaduješ určitou úroveň života.

já nevím jak se pohybují platy…šla bych vlastně od nás z firmy…tady pracuji na pozici kde jednám s klienty ohledně zboží a dopravy…tam bych dělala to sasmé akorát pro němce v němčině. je to hodně známá firma i v německu, každý jí zná i člověk co nědělá ve stejné branži a já bych nedělala někde ve skladu nebo tak ale v kanceláři logistiky…když to beru baj oko když pokojské mají třeba 1200 a prodavačky atd tak někdo kdo dělá na odborné pozici by měl víc no…

Vanda K
Povídálka 27 příspěvků 26.02.17 22:34
@JanulaM píše:
No ze začátku počítej fakt asi s tou min. mzdou čili 8,5 eur na hodinu, většinou se začíná pod agenturou a pak je možnost přejít jako kmenový zaměstnanec, ta známá takhle začínala, kolik má teď cca po pěti letech co tu je nevím. Ale vzali si hypo na byt, takže špatně na tom asi nebude.
Co se týče bytu, asi se dá sehnat i levnější, jednopokojáč, nebo ze začátku, třeba jen jeden pokoj, to bys ze začátku asi neutáhla. Nebo se spolubydlící. Jednopokojáče se su (město cca 80.tis obyvatel) pohybují okolo 350 Eur kalt+nebenkosten cca 100 Eur.
Jen upozorňuji, že byt ti tu dají jen s platnou smlouvou nejlépe na neurčito. Takže v tomhle to budeš mít složitější. Asi prvně na ubytovnu nebo k někomu.

jinak v nebenkosten je většinou elektrika, voda, odpad a platby další za byt že?

Vanda K
Povídálka 27 příspěvků 26.02.17 22:36
@pikola píše:
A pokud se ptáš na srovnání s ČR, nevím, jelikož tam nebydlíme :mrgreen: ale asi by jsme se měli taky dobře, jelikož máme oba dobrou práci. To se nedá takhle říct, každopádně život venku není jednoduchý, hlavně pokud bys tu byla sama a bez němčiny.

já takhle odjela do anglie:) ěm to říkat nemusíš…z toho strach enmám. tedka bych měla zajištěnou práci předem ve stejné firmě a věděla bych do čeho jdu…jiank co děláte jestli to není tajné?

pikola
Neúnavná pisatelka 19270 příspěvků 26.02.17 22:40
@Vanda K píše:
jinak v nebenkosten je většinou elektrika, voda, odpad a platby další za byt že?

U nás bez elektriky. Tu si platíme sami extra jako TV a internet.
Jinak kolik ti nabídnou oni se musíš zeptat sama, to tady asi nevymyslíš.
Jinak muž je programátor a já jsem teď doma. V Čechách by jsme se asi i měli vzhledem k nákladům líp než tady, ale jsme tu kvůli dceři a už se nám zpátky do Čech nechce. Nejeli jsme úplně do ciziny kvůli financím.

Vanda K
Povídálka 27 příspěvků 26.02.17 22:44
@pikola píše:
U nás bez elektriky. Tu si platíme sami extra jako TV a internet.
Jinak kolik ti nabídnou oni se musíš zeptat sama, to tady asi nevymyslíš.
Jinak muž je programátor a já jsem teď doma. V Čechách by jsme se asi i měli vzhledem k nákladům líp než tady, ale jsme tu kvůli dceři a už se nám zpátky do Čech nechce. Nejeli jsme úplně do ciziny kvůli financím.

tak jasné…jen tak spekuluju…kolik se pohybuje plat kancelářské práce v průměru?

pikola
Neúnavná pisatelka 19270 příspěvků 26.02.17 22:46

@Vanda K promiň, ale nevím. Záleží na kraji, to je jako by ses ptala na tu samou otázku v rámci ČR. :nevim: jiná bude v ústí a jiná v Praze.

Vanda K
Povídálka 27 příspěvků 26.02.17 22:47
@pikola píše:
@Vanda K promiň, ale nevím. Záleží na kraji, to je jako by ses ptala na tu samou otázku v rámci ČR. :nevim: jiná bude v ústí a jiná v Praze.

to je pravda debi*ní dotaz no…nechce se mi psát pro jakou firmu dělá protože jí každej zná tady i tam a kdyby tady náhodou byl někdo z práce tak to bych už neokecala…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >