Je v normě snažit se o miminko třičtvrtě roku a více?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 12:13
Je v normě snažit se o miminko třičtvrtě roku a více?

Ahoj holky, chtěla bych Vás poprosit o radu, o miminko se snažíme už třičtvrtě roku a prozatím jsem ani jeden měsíc neotěhotněla. Znám ženy, které třeba otěhotněly, potratily a pak otěhotněly znova až třeba za půl roku, takže se jim snažení o miminko protáhlo třeba na rok a víc, jiné ženy z mého okolí otěhotněly zhruba mezi 1. - 3. měsícem, ale neznám moc těch, které problém neměly a přesto otěhotněly třeba až po roce snažení, asi potřebuju uklidnit, že je to normální i ta naše situace, kdy jsem během 9 měsíců neotěhotněla vůbec, nejbližší kamarádky, kterým jsem se svěřila tvrdí, že bych měla jít k lékaři a že za to nemůžu, že jsem nemocná, ale přitom se všeobecně tvrdí, že přece ten rok je v normě a mě přitom o okolí už bere „za nemocnou“ na druhou stranu už mi bylo třicet a mám strach, abych se miminka dočkala. Proto by mě zajímalo, jestli máte ve svém okolí i ženy, které třeba bez potíží přirozeně otěhotněly, jen jim to třeba třičtvrtě roku až rok trvalo začínám už mít strach, že to nepůjde. Moc by mě to povzbudilo, děkuji za rady a omlouvám se za anonymitu, chodí tady kolegyně a v práci nikdo neví, že se o miminko snažíme :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11633 příspěvků 27.11.18 12:15

Do roka snažení se to bere jako v normě, pak se posila na vyšetření. Pokud ti tedy není 35+, tam je to po půl roce

skorotehotna
Kecalka 386 příspěvků 27.11.18 12:16

A partner je v pořádku?

Helca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 27.11.18 12:17

@Tichošlápek Presne tak, jen bych jeste dodala za predpokladu zes predtim nemela problemy s ms cyklem. Uklidni se, zkus na to mene tlacit (ano, super rada :zed: ) a nechte tomu jeste chvili volny prubeh; kdyztak se pak porad s Tvym gyn. :mavam:

7.straka
Kecalka 365 příspěvků 27.11.18 12:17

Dneska se to bere tak, že když se do roka nepovede, začne to doktor „řešit“.
Zkoušela jsi souložit podle ovulačního testu?
My na druhé čekali dlouho a asi osmý měsíc jsem koupila ovulační test a když ukázal ovulaci, tak jsme na to vlítnuli a klaplo to. Ne každá má ovulaci přesně v půlce cyklu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 12:20
@skorotehotna píše:
A partner je v pořádku?

To právě nevím, na vyšetření zatím nebyl :roll:

Extra třída :D 11633 příspěvků 27.11.18 12:21
@Anonymní píše:
To právě nevím, na vyšetření zatím nebyl :roll:

Vždyť jo, po roce vás pošlou na testy oba ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 12:24
@Helca83 píše:
@Tichošlápek Presne tak, jen bych jeste dodala za predpokladu zes predtim nemela problemy s ms cyklem. Uklidni se, zkus na to mene tlacit (ano, super rada :zed: ) a nechte tomu jeste chvili volny prubeh; kdyztak se pak porad s Tvym gyn. :mavam:
Já mám právě pro
@Helca83 píše:
@Tichošlápek Presne tak, jen bych jeste dodala za predpokladu zes predtim nemela problemy s ms cyklem. Uklidni se, zkus na to mene tlacit (ano, super rada :zed: ) a nechte tomu jeste chvili volny prubeh; kdyztak se pak porad s Tvym gyn. :mavam:

Já mám ne úplně pravidelný cyklus mezi 28. - 32. dny, někdy i třeba 35, jednou jsem to dostala po 18. dnech, takže ted mám brát na to hormony a navíc mám cystu, ale ta by prý vadit neměla, tak nevím. Myslím, že si to opravdu hodně beru, ale je to opravdu těžké být v klidu, navíc už to trvá celkem dlouho, ale asi se budu muset nějak uklidnit :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 12:26
@7.straka píše:
Dneska se to bere tak, že když se do roka nepovede, začne to doktor „řešit“.
Zkoušela jsi souložit podle ovulačního testu?
My na druhé čekali dlouho a asi osmý měsíc jsem koupila ovulační test a když ukázal ovulaci, tak jsme na to vlítnuli a klaplo to. Ne každá má ovulaci přesně v půlce cyklu

Právě, že zkousela a nic :nevim: Akorát jsme se snažili tak den dva před tím, než mi test ukázal ovulaci a po ovulaci jsme nebyli spolu, tak ne, tak možná i proto se to nepovedlo.

Helca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 27.11.18 12:28
@Anonymní píše:
Já mám ne úplně pravidelný cyklus mezi 28. - 32. dny, někdy i třeba 35, jednou jsem to dostala po 18. dnech, takže ted mám brát na to hormony a navíc mám cystu, ale ta by prý vadit neměla, tak nevím. Myslím, že si to opravdu hodně beru, ale je to opravdu těžké být v klidu, navíc už to trvá celkem dlouho, ale asi se budu muset nějak uklidnit :zed:

Jojo, tahle “zlata rada” me aktualne take pekne toci, ale ono to tak fakt casto je. Mozna se zkus necim zamestnat abys na to stale nemusela myslet a pripadne to pro jistotu zacni resit s doktorem uz ted, jestli Te to uklidni :nevim:

histep
Závislačka 4056 příspěvků 27.11.18 12:29
@Anonymní píše:
Já mám ne úplně pravidelný cyklus mezi 28. - 32. dny, někdy i třeba 35, jednou jsem to dostala po 18. dnech, takže ted mám brát na to hormony a navíc mám cystu, ale ta by prý vadit neměla, tak nevím. Myslím, že si to opravdu hodně beru, ale je to opravdu těžké být v klidu, navíc už to trvá celkem dlouho, ale asi se budu muset nějak uklidnit :zed:

Pokud se délka cyklu pohybuje +/- ty tvé 4 dny, tak je to považováno za pravidelný cyklus. A ojedinělé výkyvy má téměř každá.
Tělo není stroj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 12:34
@histep píše:
Pokud se délka cyklu pohybuje +/- ty tvé 4 dny, tak je to považováno za pravidelný cyklus. A ojedinělé výkyvy má téměř každá.
Tělo není stroj.

Aha a proč mi teda na to dala ty hormony? :nevim: Teď teda nevím, jestli je vůbec brát, říkala jsem jí to, že to mám jen o pár dnů, že to prostě nedostanu vždy ve stejný den, je možné, že mi chce ten cyklus upravit, abysme věděli, kdy se tedy máme snažit? Nebo já už tomu nerozumím :nevim:

histep
Závislačka 4056 příspěvků 27.11.18 12:35
@Anonymní píše:
Aha a proč mi teda na to dala ty hormony? :nevim: Teď teda nevím, jestli je vůbec brát, říkala jsem jí to, že to mám jen o pár dnů, že to prostě nedostanu vždy ve stejný den, je možné, že mi chce ten cyklus upravit, abysme věděli, kdy se tedy máme snažit? Nebo já už tomu nerozumím :nevim:

No a jaký hormony ti dala? Jdou různý hormony na různý problémy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 12:37
@Helca83 píše:
Jojo, tahle “zlata rada” me aktualne take pekne toci, ale ono to tak fakt casto je. Mozna se zkus necim zamestnat abys na to stale nemusela myslet a pripadne to pro jistotu zacni resit s doktorem uz ted, jestli Te to uklidni :nevim:

To ano, hlavně, když už se každým dnem blíž ten rok kdy by se mělo jít na ty testy, člověk má čím dál tím větsí strach a hlavně, že má být v klidu :roll: No a to jsme letos byli dvakrát na dovolené, na spoustě výletů a do toho plánujeme svatbu, takže jsem si kolikrát na to pomalu ani nevzpomněla a nic, ale je pravda, že si to asi moc beru a chtělo by to ubrat.

Extra třída :D 11633 příspěvků 27.11.18 12:38
@Anonymní píše:
Právě, že zkousela a nic :nevim: Akorát jsme se snažili tak den dva před tím, než mi test ukázal ovulaci a po ovulaci jsme nebyli spolu, tak ne, tak možná i proto se to nepovedlo.

Po tom testu dorazí ovulace do 48 hodin. Takže jste to s největší pravděpodobnosti nepokryli. Takže ten cyklus ses vlastně nesnazila a pokud toto bylo i dříve, tak se nema cenu stresovat, ze to nejde

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >