Je v pořádku když 7leté dítě nic nejí?

Anonymní
1.1.21 20:36

Je v pořádku když 7lete dítě nic nejí?

Dobrý den…chci se jen zeptat jestli je normální že 7lete dítě nic nejí…je živo jen na sladkostech, jogurtech a rohlicich, suchých knedlicich a suché rýži…sama tohle neznám moje děti jedli všechno. Občas tohle dítko hlídám a docela se bojím o jeho zdraví je blede, takové malatne…prijde mi že mu prostě chybí vytaminy a vyvážené jídlo. Podle jeho matky je to normální a přijde si na to časem samo…ale jak když nic nechce ani ochutnat. Poradíte jak třeba pomoci? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20613
1.1.21 20:49

Asi bych takovéhle dítě nehlídala. Je to o strach, kdy ti třeba při hlídání skolabuje.
A paní- kamarádce? bych řekla, že se bojíš ho hlídat. Ať ho pořádně nechá najíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 20:50

Ty mi hlidas dítě? :lol:
Teď vážně, našemu je 6 a ji prakticky jen zeleninu. Pečivo, přílohy, ovoce, maso nejí… Nic z toho mu nechutná. Nemá rád sladkosti.
Bledý je taky. Pokud dítě není výrazně podvyživené nebo nemocné, tak bych to neřešila. Náš starší byl v 7 letech stejný a o 2 roky později, co nechovám, to sežere. :mrgreen:
Na syna platí neřešit, když má hlad, tak se nají.

• Citovat
  • Nahlásit
10357
1.1.21 20:51
@jitka 11 píše:
Asi bych takovéhle dítě nehlídala. Je to o strach, kdy ti třeba při hlídání skolabuje.
A paní- kamarádce? bych řekla, že se bojíš ho hlídat. Ať ho pořádně nechá najíst.

Nechá najíst? Jestli je to dítě klasický nejedlík, tak to asi fungovat nebude :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 20:52

@jitka 11 a jak donutiš dítě, co prostě jíst nechce? Já bych moc ráda, aby se syn najedl, ale pokud neustoupím a neudělám, co má rád, tak nejí.

• Citovat
  • Nahlásit
3119
1.1.21 20:55

Je to normalni. Moje deti taky casto ji jen suche sacharidy (nebo nic, kdyz se toho dotkla omacka :lol: ), az se cpou kacenou se zelim, obvykle u toho neni nikdo cizi. Obdobi se stridaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 20:55
@Anonymní píše:
Teď vážně, našemu je 6 a ji prakticky jen zeleninu. Pečivo, přílohy, ovoce, maso nejí… Nic z toho mu nechutná. Nemá rád sladkosti.
Bledý je taky. Pokud dítě není výrazně podvyživené nebo nemocné, tak bych to neřešila. Náš starší byl v 7 letech stejný a o 2 roky později, co nechovám, to sežere. :mrgreen:
Na syna platí neřešit, když má hlad, tak se nají.

Tohle dítě nejí ani ovoce ani zeleninu nic prostě ani maso ani luštěniny omáčky prostě nic právě jen furt rohlík a jogurt 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 20:57
@Anonymní píše:
Na syna platí neřešit, když má hlad, tak se nají.
Tohle dítě nejí ani ovoce ani zeleninu nic prostě ani maso ani luštěniny omáčky prostě nic právě jen furt rohlík a jogurt 8o
@kacakaca píše:
Je to normalni. Moje deti taky casto ji jen suche sacharidy (nebo nic, kdyz se toho dotkla omacka :lol: ), az se cpou kacenou se zelim, obvykle u toho neni nikdo cizi. Obdobi se stridaji.

Ale tohle dítko to nejí od malička nikdy nic nejedlo právě

• Citovat
  • Nahlásit
4623
1.1.21 20:58

Moje 8 letá jí takhle. Miluje palačinky a sladké. Jinak snídat jí nebaví, musím nutit, a to chce suchý rohlík. Čtvrtku. Max s máslem. Nejí většinu jogurtů, tvrdý sýr, pomazánky typu žervé taky ne. Luštěniny taky ne. Oběd sní porci jako její dvouletá sestřenice. Má ráda suchý chleba. Nechapu kde bere energii s má ji dost.Je hubeňoučká, ale vitální a zdravá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 20:59
@Anonymní píše:
Tohle dítě nejí ani ovoce ani zeleninu nic prostě ani maso ani luštěniny omáčky prostě nic právě jen furt rohlík a jogurt 8o

Náš ji jen zeleninu. Taky není ideální. Většinu dne kňoura, že je unavený. Což se nedivím.

• Citovat
  • Nahlásit
66172
1.1.21 21:00
@jitka 11 píše:

Vtip? :-) tady nejde o to, ze by dite nedostavalo jidlo, ale ze nechce jist nic jineho. Nejedliky mam doma dva, je to za trest. Vripny je, ze co ji jeden, neji ten druhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18351
1.1.21 21:02
@Anonymní píše:
Ale tohle dítko to nejí od malička nikdy nic nejedlo právě

já jsem několik roků jedla pouze šlehačku ve spreji a vanilkový puding kupovaný, někdy i ten suchý rohlík, když jsem si dala párek v rohlíku byla matka šťastná, že jím „normální“ jídlo - rodiče jedí všechno - česká klasika + spousta zeleniny a zeleninových jídel - já jsem prostě nejedla téměř nic
pak následovalo období vývaru s nudlemi a kuřecí paličky, které jsem zchroupala i s tou „křupkou“
zeleninu a ovoce nejím celý život, od 3 do 9 let jsem byla nemocná skoro pořád, atb 11× za rok nebylo vyjímkou
nyní jsem zdravá jako řípa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9955
1.1.21 21:09
@Anonymní píše:
Dobrý den…chci se jen zeptat jestli je normální že 7lete dítě nic nejí…je živo jen na sladkostech, jogurtech a rohlicich, suchých knedlicich a suché rýži…sama tohle neznám moje děti jedli všechno. Občas tohle dítko hlídám a docela se bojím o jeho zdraví je blede, takové malatne…prijde mi že mu prostě chybí vytaminy a vyvážené jídlo. Podle jeho matky je to normální a přijde si na to časem samo…ale jak když nic nechce ani ochutnat. Poradíte jak třeba pomoci? Děkuji

Pokud to matka nevidí jako problém ty nejspíš nijak pomoct nemůžeš. Má dcera je také nejedlík. Měla různá období, kdy také moc nejedla, ale vzhledem k tomu, že na ovoce a zeleninu jen odmala zvyklá, jedla ho vždy a tudíž většinou odmítala spíše maso a pečivo. Nicméně asi by bylo fajn aspoň to doplnit vitamíny. A řekla bych, že i hodně záleží na stravovacích návycích dané rodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4904
1.1.21 21:20

Koupila bych vnoučátku (předpokládám, že se jedná o vnoučátko) Marťánky nebo jiné dobré vitamíny. Jinak nenaděláš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
1.1.21 21:50

Syn od 2 do 4,5 let jedl pečený kuřecí prsa a krupicovou :zed: kaši. Pak jedl občas rohlík, jogurt, banán, sladkosti. :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat