Je v rýmovníku máta nebo mentol?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucka356
Nováček 10 příspěvků 05.11.18 10:10
Je v rýmovníku máta nebo mentol?

Dobrý den, jsem nachlazená a chtěla bych čichat k listům rýmovníku. Užívám ale homeopatika, tak nemůžu nic s mátou, mentolem a kafrem. Nevím, jestli není v rýmovníku mentol(kafr asi ne)?Moc díky :)

Reakce:
Lajka09
Závislačka 4724 příspěvků 05.11.18 10:30

No, předpokládám, že ne. Je to úplně jiná rostlina :mrgreen:

samá práce
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 05.11.18 10:32

Božínku, spíše by to chtělo něco proti blbosti. Stačí zadat do vyhledávače rýmovník látky a hned první odkaz říká: Nejdůležitější součástí rýmovníku je esenciální olej (0,1%), ten obsahuje hlavně thymol (79,5%)- stejná látka je obsažena například v tymiánu, dále listy obsahují carvacrol a camphor (kafr) a další látky. ;)

LaraA
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 05.11.18 10:35

doporucuju vyhodit predrazeny cukr (=homeopatika) a muzes cichat rymovnik a zapijet to matou :roll:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49507 příspěvků 5 inzerátů 05.11.18 10:37
@LaraA píše:
doporucuju vyhodit predrazeny cukr (=homeopatika) a muzes cichat rymovnik a zapijet to matou :roll:
:palec:
lachtanice86
Kelišová 6653 příspěvků 05.11.18 12:09

@Lucka356 bože 8o vážně? Co třeba google?

Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 07.11.18 13:55
@LaraA píše:
doporucuju vyhodit predrazeny cukr (=homeopatika) a muzes cichat rymovnik a zapijet to matou :roll:

Ten ,,předražený" cukr zachránil letos mé dceři život........

Lama Lama
Hvězda diskuse 49507 příspěvků 5 inzerátů 07.11.18 14:01
@Jančakecalka píše:
Ten ,,předražený" cukr zachránil letos mé dceři život........

A jak?

Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 07.11.18 14:04

@Lama Lama Klasická medina nepomohla, spíš naopak, takže jsme do toho šli a nikdy nebudu litovat.Dcera byla několik dní v umělém spánku, ale víc o tom veřejně psát nechci.

LaraA
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 08.11.18 20:11
@Jančakecalka píše:
@Lama Lama Klasická medina nepomohla, spíš naopak, takže jsme do toho šli a nikdy nebudu litovat.Dcera byla několik dní v umělém spánku, ale víc o tom veřejně psát nechci.

jsem rada, ze se vase dcerka uzdravila, muselo to byt strasne, mit dite v tak vaznem stavu. zaroven si ale nemyslim, ze pomohla ucinna latka v homeopatikach. homeopatika nemaji vyssi ucinnost nez placebo (vz klinicke studie), placebo efekt je ale casto pri uzdraveni stejne dulezity nebo i dulezitejsi nez (nektere) leky. nase tela maji neskutecnou schopnost uzdravit se a nase mysl je jeste o level vys.
neznam vas pripad, ale myslim, ze obrovskou zasluhu na uzdraveni vasi dcerky mela vase pece a vira ve zlepseni. a k tomu vam mozna pomohly i kulicky cukru, o kterych jste verila, ze mohou pomoct…
preji hezky den

Jančakecalka
Generální žvanilka 22247 příspěvků 09.11.18 13:30

@LaraA Nezlobte se, ale těžko by moje víra a mysl mohly za to, že se dcera uzdravila.Dceru jsem viděla doslova umírat.......o ho­meopatikách vím už za ta léta své, už nám v rodině tolikrát pomohly, kdy klasické léky spíš ublížily.Každý at si myslí své, já jen vím, co jsem prožívala a viděla.

Lucka356
Nováček 10 příspěvků 09.11.18 14:18
Homeopatika

Ty homeopatika určitě nějak zabírají. Mě myslím na moje potíže také fungují.Sice jsou ty účinné látky zředěny tak, že už tam možná není ani jejich molekula, to prý ještě dokázané nějak není, ale i tak, ve vodě (asi v její molekule) zůstane informace, že tam ta látka byla, já myslím, že mohou hrát roli i kvantové síly, molekula vody má nějakou strukturu, molekula té látky také, vzájemně na sebe působí. Prý se teď zkoumají třeba i nanočástice v krvi, to je možná něco podobného. Já měla při homepaticích vedlejší účinky( tedy zácpu a taky žízeň a pachuť v puse), to by u placeba nebylo. Taky se mi trochu objevovali různé potíže z minulosti, což prý může být, tělo má určitě taky svoji paměť. Je to asi opravdu složitější. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >