Je v těhotenskem průkazu údaj o způsobu otěhotnění

Anonymní
3.6.21 07:43

Je v těhotenskem průkazu údaj o způsobu otěhotnění

Ahoj. Jsem v 7.tt po IUI. Na příští kontrole bych měla dostat tehot. prukazku, pokud bude své v pořádku. A napadlo me, je tam uvedeny i údaj, zda k otěhotnění došlo přirozeně/IUI/IVF? To, že jsme byli v CARu jsme rodině neřekli, ale je mi jasné, že máma nebo tchýně se budou chtít nadšeně do průkazky podívat… Děkuji

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
4284
3.6.21 07:50

A proč by se kdokoli měl do průkazky dívat? Na tvém místě bych si trochu urovnala vztahy s maminkou a tchyni a jasně dala najevo, kam už se zkrátka nesmí. S dítětem by ses z toho pak mohla zbláznit.
Přeji, ať jde vše hladce a miminko ti dělá jen radost!

• Nahlásit
10
3.6.21 07:50

Ano, uvádí se to.

• Nahlásit
17146
3.6.21 07:51

Sice nechápu, co si myslí, že v té prukazce uvidí, navic je to osobní údaj a to bych nikomu neukazovala.

Příspěvek upraven 03.06.21 v 08:10

• Nahlásit
1266
3.6.21 07:52

Proč by se měly chtít dívat do něčeho tak citlivého jako je těhotenská průkazka? 8o Průkazku jim neukazuj a hotovo.

• Nahlásit
20773
3.6.21 08:05

Mělo by to tam být, je to dost podstatný údaj, ale pokud šlo jen o iui v přirozeným cyklu, tak by se možná dalo domluvit s lékařkou, aby to tam nepsala. Pokud ale bereš jakýkoliv podpůrný léky, je to dost důležitý údaj. Průkazku nikomu nedávej, nechápu, proč by do ní někdo měl koukat, stejně tam nic nevyčtou..

• Nahlásit
Anonymní
3.6.21 08:12

Dobře, děkuji všem za odpovědi. Jinak mě trochu překvapilo, jak se k tomu stavíte, já celkem chápu jejich nadšení, mamka se mě ptala, jestli se to ještě dneska vydává a nepřijde mi divné, že je zvědavá a chtěla by se podívat, jak to vypadá, takže nevím, proč bych si měla urovnávat vztahy, ty jsou dobré. Děkuji za odpovědi, zařídím se podle toho.

• Nahlásit
6612
3.6.21 08:16
@Anonymní píše:
Dobře, děkuji všem za odpovědi. Jinak mě trochu překvapilo, jak se k tomu stavíte, já celkem chápu jejich nadšení, mamka se mě ptala, jestli se to ještě dneska vydává a nepřijde mi divné, že je zvědavá a chtěla by se podívat, jak to vypadá, takže nevím, proč bych si měla urovnávat vztahy, ty jsou dobré. Děkuji za odpovědi, zařídím se podle toho.

Očividně vztahy dobré nemáte, když ani nevědí že jste nepocali přirozeně. A samozřejmě se to uvádí, v porodnici se na ptaji.

• Nahlásit
2974
3.6.21 08:16
@Anonymní píše:
Ahoj. Jsem v 7.tt po IUI. Na příští kontrole bych měla dostat tehot. prukazku, pokud bude své v pořádku. A napadlo me, je tam uvedeny i údaj, zda k otěhotnění došlo přirozeně/IUI/IVF? To, že jsme byli v CARu jsme rodině neřekli, ale je mi jasné, že máma nebo tchýně se budou chtít nadšeně do průkazky podívat… Děkuji

Prukazku chtel videt jen manzel, s cimz jsem problem nemela. Stejne tam vykoukal max. moji hmotnost :mrgreen: Komu ukazujes svoje lekarske zpravy a nechas ho nahlizet do sve zdravotni dokumentace? Pokud je to mama i tchyne, tak jim prukazku ukaz. Pro me to je totiz stejne, jako zprava od lekare. Take v ni jsou informace o mem zdravotnim stavu :nevim:

• Nahlásit
20773
3.6.21 08:19
@Anonymní píše:
Dobře, děkuji všem za odpovědi. Jinak mě trochu překvapilo, jak se k tomu stavíte, já celkem chápu jejich nadšení, mamka se mě ptala, jestli se to ještě dneska vydává a nepřijde mi divné, že je zvědavá a chtěla by se podívat, jak to vypadá, takže nevím, proč bych si měla urovnávat vztahy, ty jsou dobré. Děkuji za odpovědi, zařídím se podle toho.

Ty se někomu s kým máš dobrý vztah nesvěříš, že jste počali formou asistované reprodukce? Vzhledem k tomu, že to je dneska pomalu každý sedmý pár, tak to přestávý být senzace a stigma…

• Nahlásit
Anonymní
3.6.21 08:20

Tak dobré vztahy a informace o průběhu početí jsou podle mě dost rozdílné věci. Samozřejmě by věděli, kdybych podstupovala stimulaci a IVF, ale tím, že se podařilo hned první IUI mi nepřijde tahle informace jako něco, co by potřebovala rodina vědět, ač jsou vztahy dobré, ale tak každého věc. Tímto bych téma ráda uzavřela, co jsem potřebovala, to jsem se dozvěděla, děkuji.

• Nahlásit
1266
3.6.21 08:33

:hug: já ti rozumím. Moje mamka taky viděla průkazku, zkrátka ji zajímalo jak vypadá, co se za těch 30 let změnilo, ale upřímně nic tam nevykoukala :lol: myslíš, že by tu zkratku iui pochopila? Jinak my jsme si ukázaly průkazky i s kamarádkou :lol: že zvědavosti, že má každá úplně jinou. Nicc jsme tam navzájem nezkoumal, jen se koukl a svět se nezbořil :lol:

• Nahlásit
Anonymní
3.6.21 08:35

Ahoj zakladatelko,
Já to mela v průkazce napsané a dokonce doktorkou zvýrazněné červeně :lol: bylo to těhotenství po IVF.
Myslíš, že maminka/tchýně ví co je zkrátka IUI?…myslím, že se to mezi ostatními lékařskými zkratkami klidně ztratí :palec:
Jinak já mám výborné vztahy v rodině a taky nikdo nevěděl, že jsme byli na IVF…takže tě chápu. My to teda netajili nějak záměrně, jen jsme to prostě chtěli s partnerem prožívat sami bez zbytečných otázek okolí. V průběhu těhotenství to pak před rodinou nějak vyplynulo, nikdo se nad tím nepozastavil.
A jinak moji těhotenskou průkazku neviděl teda kromě lékařů nikdo (ani partner snad nikdy nekoukal dovnitř). Vždy jsem ukázala max fotku z ultrazvuku.

• Nahlásit
1209
3.6.21 08:44

Klidně bych ukázala, mamka moji taky viděla. A na otázku, co znamená „těhotenství po IUI“ bych řekla, že nevím, něco ve stylu „ále, odborný lékařský pindy“.

• Nahlásit
914
3.6.21 08:48

Tohodle jsem si nevšimla, ale je tam dost citlivých údajů o tvym zdravotnim stavu do kterýho vlastně nikomu nic neni a hlavně do toho tak škrábou, že ani nevíš co jaká zkratka znamená, když ti to sestřička nevysvětlí, takže nahlédnutí do průkazky je úplně o ničem, jediný hezký je na ní ten obrázek na obale a pak milion reklam :nevim:
Ukaž fotku z ultrazvuku a je to, myslim, že to jakej máš tlak je pro maminku a tchyni úplně nepodstatný když je bude zajímat hlavně vnouče

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat