Je v této době možný návrat k ,ŽENSTVÍ?

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
růžový achát
Kelišová 7099 příspěvků 27.02.19 21:49
Je v této době možný návrat k ,, ŽENSTVÍ,,?

Dost momentálně přemýšlím, zda je v naší civilizaci místo pro ryzí ženskost, aniž by byla jakkoliv zesměšňována a byla jí upírána zcela přirozená podoba. Když bubenice dobře bubnuje, je to mužatka. Když má žena špatný orientační smysl ( né můj případ ☺️) je to blbá blondýna, slepice atd. Nic takového ženy nezažívají u tradičních domorodých kmenů, kde je žena uctívána se vším co k ní patří… štěbetavost, blonďatost, všetečnost, starostlivost, atd. Patriarchát ženskosti ublížil, zlomil ji a potlačoval… ( zesměšňoval). Dnes bych dala cokoliv za to být ženou, ale tou, ktera se umí prosazovat skrze ženství. Patriarchát nás učí bojovat se zbraněmi mužů, kterým přirozeně nerozumíme. A proč vlastně nutně musíme bojovat? A máme za co bojovat? Jak to vidíte? Je šance, že budeme respektované jako ženy i bez toho abychom vytahovaly mužské zbraně?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 48 Další »
Reakce:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 27.02.19 21:56

Emancipace. Nemuzeme se srovnavat s domorodymi kmeny, kde jsou role pevne dany. V nasi spolecnosti se chceme muzum vyrovnat, byt sobestacne. Ja si spise kladu otazku z druhe strany. Jestli se muž v pravem slova smyslu pomalu nevytrací.

Enmamma
Závislačka 3677 příspěvků 27.02.19 21:56

Já mám ženy ráda, ale nesmí být úplně pitomoučké, to jsem pak aspoň shovívavá.

Sue2008
Kecalka 307 příspěvků 27.02.19 21:57

Zajímavá úvaha, z druhé strany je současná doba i úpadkem mužství a muži - samci, lovci jsou také v ohrožení :nevim: Doba se mění a my se musíme přizpůsobit.

Venetia
Hvězda diskuse 41458 příspěvků 27.02.19 22:00
@růžový achát píše:
Dost momentálně přemýšlím, zda je v naší civilizaci místo pro ryzí ženskost, aniž by byla jakkoliv zesměšňována a byla jí upírána zcela přirozená podoba. Když bubenice dobře bubnuje, je to mužatka. Když má žena špatný orientační smysl ( né můj případ :relaxed:️) je to blbá blondýna, slepice atd. Nic takového ženy nezažívají u tradičních domorodých kmenů, kde je žena uctívána se vším co k ní patří… štěbetavost, blonďatost, všetečnost, starostlivost, atd. Patriarchát ženskosti ublížil, zlomil ji a potlačoval… ( zesměšňoval). Dnes bych dala cokoliv za to být ženou, ale tou, ktera se umí prosazovat skrze ženství. Patriarchát nás učí bojovat se zbraněmi mužů, kterým přirozeně nerozumíme. A proč vlastně nutně musíme bojovat? A máme za co bojovat? Jak to vidíte? Je šance, že budeme respektované jako ženy i bez toho abychom vytahovaly mužské zbraně?

A co to je konkrétně to ženství?

Marie432875
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:00

Ja si myslim, ze to je nejvíc o nastavení v hlavě dane zeny. Ja se cítím byt velmi ženskou ženou, se vším co k tomu patří. Ačkoli fyzicky nesplňuji ,,štíhlé telo, dlouhé vlasy, křehká vila”, mentálně jsem poměrně odolná a sebevědomá osoba, v praktickém životě i dost soběstačná, tak přesto se mam jako žena rada a užívám si ,,byt ženou”. Nesrovnavam se s muži, respektuji mužský svět, vím ze o nem nic moc nevim a ani po tom netouzim. tož tak.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 27.02.19 22:01

Kde u domorodcu je zena uctivana? Vsude co jsem cetla o ruznych kmenech se chlapi jen flakaji sjety v chysi a zensky resej pribytky, jidlo, deti. Ok, pak jdou chlapci teda na lov. Kdyz se narodi holka tak to nikdo ani poradne neslavi, jo kdyz kluk - ,,dedic” to uz je duvod na oslavu.
Jinak zenska v dnesni dobe muze byt jaka chce. Chodim ja box, vypadam zensky, nikdo me za muzatku nebere, spis me kluci z boxu chvalej, ze nefnukam a neco se sebou delam, ze nejsem zadna trasoritka pri mych 160cm. Kamoska hraje na basovku v kapele a spis vsem prijde sexy, nez muzatka. Asi si sama neveris, ze tohle resis. Kdo chce nejak zapusobit, tak vzdycky jako zenska to zmaknes lip, nez chlap, kor kdyz mame urcity zbrane, kterych se da vyuzit. Dnesni svet ti dava xy moznosti jak se projevit. Najdi si svoji cestu a uvidis

růžový achát
Kelišová 7099 příspěvků 27.02.19 22:02

Muži touží po dokonalých Bohyních, poslední dobou se na ženu nároky zvyšují a dáse říct, že to my holky stíháme, ovšem za sebou táhneme cosi co dříve byl muž našich snů......

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 27.02.19 22:03

Možná, že kdyby ženy byly více ženy, tak muži by byli více muži. Si myslím já :nevim: Já nemám potřebu rovnat se mužům.

růžový achát
Kelišová 7099 příspěvků 27.02.19 22:05
@Micaella22 píše:
Kde u domorodcu je zena uctivana? Vsude co jsem cetla o ruznych kmenech se chlapi jen flakaji sjety v chysi a zensky resej pribytky, jidlo, deti. Ok, pak jdou chlapci teda na lov. Kdyz se narodi holka tak to nikdo ani poradne neslavi, jo kdyz kluk - ,,dedic” to uz je duvod na oslavu.
Jinak zenska v dnesni dobe muze byt jaka chce. Chodim ja box, vypadam zensky, nikdo me za muzatku nebere, spis me kluci z boxu chvalej, ze nefnukam a neco se sebou delam, ze nejsem zadna trasoritka pri mych 160cm. Kamoska hraje na basovku v kapele a spis vsem prijde sexy, nez muzatka. Asi si sama neveris, ze tohle resis. Kdo chce nejak zapusobit, tak vzdycky jako zenska to zmaknes lip, nez chlap, kor kdyz mame urcity zbrane, kterych se da vyuzit. Dnesni svet ti dava xy moznosti jak se projevit. Najdi si svoji cestu a uvidis

Je mi skoro 40 mam dvě děti, práci v oboru a mimochodem sportem žiju… věřím si až moc po 16 ti letech manželství se stejně pídím po smyslu rolí ve vztazích,,, protože mě zajímá, kde je ten ideál toho všeho.. ta přesná míra a ano máme problémy ;)

růžový achát
Kelišová 7099 příspěvků 27.02.19 22:06
@zuzikka píše:
Možná, že kdyby ženy byly více ženy, tak muži by byli více muži. Si myslím já :nevim: Já nemám potřebu rovnat se mužům.

Co je to více žena? Tedy podle Tebe?

milada987
Kecalka 108 příspěvků 27.02.19 22:08
@Venetia píše:
A co to je konkrétně to ženství?

To by mě taky zajímalo. I ve starověku byly drsné válečnice a čarodějky, co třeba připravovaly lidské oběti. Je tohle ženství :lol: ? Ale teď je superženská velekněžka i z Heleny Houdové, jestli z toho budou Bohnice nebo další Janečkova milenka, to nevím.

růžový achát
Kelišová 7099 příspěvků 27.02.19 22:09
@Marie432875 píše:
Ja si myslim, ze to je nejvíc o nastavení v hlavě dane zeny. Ja se cítím byt velmi ženskou ženou, se vším co k tomu patří. Ačkoli fyzicky nesplňuji ,,štíhlé telo, dlouhé vlasy, křehká vila”, mentálně jsem poměrně odolná a sebevědomá osoba, v praktickém životě i dost soběstačná, tak přesto se mam jako žena rada a užívám si ,,byt ženou”. Nesrovnavam se s muži, respektuji mužský svět, vím ze o nem nic moc nevim a ani po tom netouzim. tož tak.

Tohle ja necítím vůbec. :nevim:

Stevia
Závislačka 3707 příspěvků 27.02.19 22:09

@růžový achát možná je to bublinou co mas kolem sebe?
Taky jsem to zažila…
Ted pracuji v kolektivu mužů +- 5-6 let okolo mého věku tzn.45-55 a jsou to chlapa a berou me jako ženu… A to nejsem žádná cukrbliková kočka…
Ty mladý kluci do 35…jsou marný…

růžový achát
Kelišová 7099 příspěvků 27.02.19 22:10
@milada987 píše:
To by mě taky zajímalo. I ve starověku byly drsné válečnice a čarodějky, co třeba připravovaly lidské oběti. Je tohle ženství :lol: ? Ale teď je superženská velekněžka i z Heleny Houdové, jestli z toho budou Bohnice nebo další Janečkova milenka, to nevím.

Na základě článku o Janečkovi a té jeho ,, Kněžce,, mě napadlo téma této diskuze…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 48 Další »
Váš příspěvek
Reklama