Je vám více jak 40 let, druhé se již rok nedaří....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 13:53
Je Vám více jak 40 let, druhé se již rok nedaří....

Je mi 41 let a druhé se nám bohužel nedaří, štítnou žlázu již řeším léky, takže zde problém není, asi různé laparoskopie a jiné šaškárny bych už asi nedělala, ale dle doktorky jsem jinak v pořádku, pravidelný cyklus, jen v minulém roce 3× pozitivní test vždy týden a pak nic…První bylo v 37 letech na první pokus. Tak nevím, vzdát to? Nebo co ještě udělat. Hormonální jógu cvičím a necvičím, Infolic jsem jedla 5 měsíců a nic…nově piju celý měsíc kontryhel. V září mi bude 42 a mám dilema…zabalit to, prodat věci po synovi? Druhé moc chceme. Chci jen pomoci se rozhodnout a možná i nějakou naději, komu se to povedlo přirozeně. Celý minulý rok jsem po prvním pozitivním testu měla před ms bolesti prsou a vaječníků, ovulaci dle doktorky mám, i dle bolestí. Testy si moc kupovat nechci, protože s manželem pravidelně spolu spíme, 15-20 x do měsíce, takže nestrefit se by byla asi blbost, možná ne, možná opravdu ovuluji jen jeden den a vajíčka nikdy nepočkali a my se sexem vždy strefili buď před nebo až po. Omlouvám se za blbý dotaz, když to po sobě čtu, připadám si jako když mi je 16 a koupila jsem si "Bravíčko!. Omlouvám se za anonym.

Přečtěte si článek: Ebook Ze snažilky maminkou – stáhněte si zdarma

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 06.02.19 13:59

Napíšu to upřímně. V tomhle věku se nelze divit, ze to nejde. Nejen z vaší strany, ale treba i z partnerovi. Nehrotila bych to a pokud se na to citite, antikoncepci neužívala. Nevzdavala bych to, ale snažila se na to neupínat.

ivašot.
Kelišová 7003 příspěvků 06.02.19 14:01

Já bych to vzdala. Já osobně jsem si dala hranici, že 3. porodím do 40 nebo nebude. Jednou jsem otěhotněla ale nedopadlo to. Pak už jsem si řekla, že to prostě tak příroda asi chtěla. Teď je mi 45 a jsem ráda, že to tak dopadlo. Užíváme si, že děti už jsou poměrně velké a samostatné.

Lynette
Echt Kelišová 8067 příspěvků 06.02.19 14:03

Kazda ovuluje jen jeden den. Respektive ovulace je okamzik kdy se uvolni vajicko a to je pak oplodnitelne 24 hodin. Veci neprodavej, neres to. Ono to jednou vyjde. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:05

Pokud dítě opravdu chceš, navštiv CAR. Hormonální joga a pití kontryhelu celý měsíc :roll: tudy cesta opravdu nevede.
Přirozené otěhotnění vyloučené není.

Synekdoche7
Kecalka 209 příspěvků 06.02.19 14:09

No buď ráda, že se první povedlo v 37. Upřímně, i to je docela zázrak. Sama jsem začala pozdě po 30 a zatím se nepodařilo, je mi 36 a smiřuji se, že se možná nepodaří nikdy. A i v IVF centru mi na rovinu řekli, že na vině je hlavně věk a to jsem o 5 let mladší. Po 35 roku věku už se rapidně snižuje úspěšnost i přes IVF (vím o čem mluvím, mám za sebou 2 neúspěšné pokusy). Takže bych si vážila toho co mám a nehrotila to.

Lada84
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 06.02.19 14:10

Já měla pro děti limit 35 let a jsem ráda, že jsem to tak měla (poslední v 33), ale.. každý je vnitřně nastavený jinak, takže když chcete, tak jděte přírodě naproti, dělala bych teď rok dva první poslední pro to, abych šance maximalizovala :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:16

HOlky, věk, nebyli chlapi…tak proto první až v 37. A já do té doby byla neplodná stejně dle hormonálního profilu, tak jsem začala s jogou a řekla si, že nejsem neplodná a bylo.

Antikoncepci neberu už 14 let a ani nikdy nechci. Jen nevím, jestli je ještě šance. Do Car na umělé bych nikdy nešla…kamarádky, co po tom měli problémy a nechci strašit jakého rázu mě stačí. Já si řekla nejdřív do 40, ale já pak na 2 roky onemocněla s něčím jiným a těhotenství jsem musela posunout, no a od těch 40 nic. Nechráníme se, fakt se milujeme , neupínám se na to, testovat ovulaci se mi nechce, bojím se,že by mě to ještě více stresovalo. Jen nevím, jestli není fakt konečná a sestřičky nebo bratříčka se nedočkáme a to to syn i tatínek taaaak moc chtějí, já také, ale více kvůli nim. Syn po sestřičce touží celé 3 roky. Já dříve měla limit do 37 a konec…ale když se rozejdete ve 34 letech po 12 letech, tak Vám nic jiného nezbývá. :zed: Dnes to vrátit zpět a mít tohoto manžela, měla bych dítě první v 28 a druhé v 31, to by bylo moooc fajné…ale člověk míní, život mění.

Lada84
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 06.02.19 14:21
@Anonymní píše:
HOlky, věk, nebyli chlapi…tak proto první až v 37. A já do té doby byla neplodná stejně dle hormonálního profilu, tak jsem začala s jogou a řekla si, že nejsem neplodná a bylo.Antikoncepci neberu už 14 let a ani nikdy nechci. Jen nevím, jestli je ještě šance. Do Car na umělé bych nikdy nešla…kamarádky, co po tom měli problémy a nechci strašit jakého rázu mě stačí. Já si řekla nejdřív do 40, ale já pak na 2 roky onemocněla s něčím jiným a těhotenství jsem musela posunout, no a od těch 40 nic. Nechráníme se, fakt se milujeme , neupínám se na to, testovat ovulaci se mi nechce, bojím se,že by mě to ještě více stresovalo. Jen nevím, jestli není fakt konečná a sestřičky nebo bratříčka se nedočkáme a to to syn i tatínek taaaak moc chtějí, já také, ale více kvůli nim. Syn po sestřičce touží celé 3 roky. Já dříve měla limit do 37 a konec…ale když se rozejdete ve 34 letech po 12 letech, tak Vám nic jiného nezbývá. :zed: Dnes to vrátit zpět a mít tohoto manžela, měla bych dítě první v 28 a druhé v 31, to by bylo moooc fajné…ale člověk míní, život mění.

My to chápeme, někdy ten vztah s fajn chlapem prostě klapne později, ale aspoň že klapne. Mě přijde, že chcete, proto jsem psala, ano, ale nejspíš tomu bude chtít pomoci

Synekdoche7
Kecalka 209 příspěvků 06.02.19 14:25

Já to naprosto chápu, dnes je to normální, že partnera najdeš třeba až po 30, ale co chceš slyšet. Do IVF jít nechceš, což je podle mě dobře. Sama, kdybych nechtěla alespoň to 1, tak do toho taky nejdu právě z těch důvodů, které tady ani jedna nechceme rozebírat. Jinak asi děláš všechno, co můžeš - s manželem spíš, jógu cvičíš atd…co chceš jiného jako dělat? V přírodě nikdy není nic 100%, takže šance je asi vždycky, samozřejmě vzhledem k tvému věku velmi malá. Pokud říkáš, že jsi byla prakticky neplodná dle hormonálního profilu už před tím, tak znova opakuji, že byl to zázrak že jsi v těch 37 letech otěhotněla a dítě donosila a byla bych za to vděčná. Pokud máš dostatek financí a je pro tebe přípustná tato varianta, můžeš jít do darovaného vajíčka nebo embrya, nebudeš pak muset procházet hormonální stimulací.

milktea
Kecalka 196 příspěvků 5 inzerátů 06.02.19 14:35
@Anonymní píše:
HOlky, věk, nebyli chlapi…tak proto první až v 37. A já do té doby byla neplodná stejně dle hormonálního profilu, tak jsem začala s jogou a řekla si, že nejsem neplodná a bylo.Antikoncepci neberu už 14 let a ani nikdy nechci. Jen nevím, jestli je ještě šance. Do Car na umělé bych nikdy nešla…kamarádky, co po tom měli problémy a nechci strašit jakého rázu mě stačí. Já si řekla nejdřív do 40, ale já pak na 2 roky onemocněla s něčím jiným a těhotenství jsem musela posunout, no a od těch 40 nic. Nechráníme se, fakt se milujeme , neupínám se na to, testovat ovulaci se mi nechce, bojím se,že by mě to ještě více stresovalo. Jen nevím, jestli není fakt konečná a sestřičky nebo bratříčka se nedočkáme a to to syn i tatínek taaaak moc chtějí, já také, ale více kvůli nim. Syn po sestřičce touží celé 3 roky. Já dříve měla limit do 37 a konec…ale když se rozejdete ve 34 letech po 12 letech, tak Vám nic jiného nezbývá. :zed: Dnes to vrátit zpět a mít tohoto manžela, měla bych dítě první v 28 a druhé v 31, to by bylo moooc fajné…ale člověk míní, život mění.

mám to stejně, je mi 37 a teprve se bohužel snažíme o první (prostě jsem nechtěla mít dítě za každou cenu, chtěla jsem i zodpovědného otce) a druhé chci taky, takže to vypadá kolem 40. Být tebou, zajdu do CARu. Pokud ta možnost je, tvoje dítě bude rádo, že jednou bude mít sourozence. Taky jsem zdravá, ale věk je věk, takže tomu musíš pomoct, no. Za to to stojí, nebo ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:38

On se někdo diví že ve 40ti letech nemůže otěhotnět? Ok pokud se to stane, je to super, taková druhá míza…ale plánovat si po čtyřicítce dítě? Divné.. já mám 29 a chci zvládnout počít druhé určitě tak do 33 ne později. Dcera má 3 roky, řekla jsem si že vysadím antikoncepci tak za rok a pokusíme se o druhé. Ale proč by nejaká žena čekala do 40ti? Vždyť to je naprosto přirozené, že už to potom nejde. Reprodukční věk končí po třicítce. Potom je i každé těhotenství bráno jako rizikové tak proč se záměrně ohrožovat?

Bezchlebka
Nováček 3 příspěvky 06.02.19 14:41

Mě je 41 a mám skoro 4 dcerku. Jsem šťastná že ji mám ale myslím si že je to ta věková hranice kdy ještě mít dítě. Teď po 40 bych do toho určitě nešla. My Budem pomalu v důchodu a oni ještě studovat :nevim:. Měli by jsme brát ohledy i na ty děti. Já se toho hrozím.Aby si mě jednoho krásného dne na třídních schůzkách nespletli s babičkou. :roll:

Bubla_Bučková
Kelišová 5106 příspěvků 06.02.19 14:44
@Anonymní píše:
Reprodukční věk končí po třicítce. Potom je i každé těhotenství bráno jako rizikové tak proč se záměrně ohrožovat?

Taky bych takovejhle vejblitek radši psala anonymně :lol:

Alušáček
Závislačka 3397 příspěvků 06.02.19 14:48

Zakladatelko píšeš, že ivf nechceš, takže nezbývá než nechat to přírodě a na druhé těhotenství se neupinat. Vzhledem k tomu, že jsi minulý rok měla 3× pozitivní test, plodná jsi, ale zřejmě nedochází k uhnizdeni vajíčka, možná tedy nějak podpořit růst děložní sliznice… Jsem stejně stará jako ty, druhe dítě jsem měla ve 38letech a i když můj sen byl mít 3 děti, teď už bych do toho nesla… ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >