Je vařečka ve výchově už hodně out?

Anonymní
25.12.19 20:08

Je vařečka ve výchově už hodně out?

Ahoj holky, Často když si tu čtu nějakou diskuzi na téma výchova, kde se píše, dát dítěti vařečkou na zadek, tak hodně uzivatelek to hani, že je to týrání..
Já si pamatuji, jak mě mamka pleskla vařečkou, ano štípalo to..Ale trest má být přece nepříjemny..
Hodně lidí hani i ohýbání přes koleno..Tak má mamka mě ohla přes koleno i ve 13-ti..
I facku jsem od matky schytala v pubertě..Vždy zaslouženě..

Jednou jsem od otce dostala řemenem -dostala jsem jen jednou, podruhe jsem se bála chovat nevhodně..

A v dnešní době když vidím maminky, jak se s tima dětma, tak crcaj a vše řeší domluvou a výsledkem je že jim skáčou po hlavě..To nepochopím..

Ma ségra má syna na ktereho v životě nevztahla ruku a výsledkem je, že nemá žádné hranice..Bere trávu, kouří, chlastá..Posle jí klidně do prdelee, okřikuje jí, že mu neuvařila večeři..Včera byl nastvany, že nedostal iPhone..
A tohle je ta zanedbaná výchova bez bití..

Jaky názor na tohle téma máte vy? Budu ráda za všechny reakce..

Anonym -mluvim o synovci..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2313
25.12.19 20:13

Hranice se daji nastavit bez bití. To, že někdo nemlati svoje dite neznamená, ze ma doma fracka. U tvoji sestry bude chyba jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5508
25.12.19 20:14

Vařečku bych asi nevzala, ale pohrozit proč ne. Dát na zadek je určitě lepší než nějaké dlouhé vysvětlování, které už nezabírá. To stejné třeba dát lehce přes ruku, když dítě dělá co nemá. Ale za mě by to teda nikdy nemělo nějak výrazně bolet a pak dítěti ukázat, že ho mám ráda, ale že tohle se nesmí. Facka do obličeje mi přijde už moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
25.12.19 20:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky, Často když si tu čtu nějakou diskuzi na téma výchova, kde se píše, dát dítěti vařečkou na zadek, tak hodně uzivatelek to hani, že je to týrání..
Já si pamatuji, jak mě mamka pleskla vařečkou, ano štípalo to..Ale trest má být přece nepříjemny..
Hodně lidí hani i ohýbání přes koleno..Tak má mamka mě ohla přes koleno i ve 13-ti..
I facku jsem od matky schytala v pubertě..Vždy zaslouženě..

Jednou jsem od otce dostala řemenem -dostala jsem jen jednou, podruhe jsem se bála chovat nevhodně..

A v dnešní době když vidím maminky, jak se s tima dětma, tak crcaj a vše řeší domluvou a výsledkem je že jim skáčou po hlavě..To nepochopím..

Ma ségra má syna na ktereho v životě nevztahla ruku a výsledkem je, že nemá žádné hranice..Bere trávu, kouří, chlastá..Posle jí klidně do prdelee, okřikuje jí, že mu neuvařila večeři..Včera byl nastvany, že nedostal iPhone..
A tohle je ta zanedbaná výchova bez bití..

Jaky názor na tohle téma máte vy? Budu ráda za všechny reakce..

Anonym -mluvim o synovci..

Fackování, ani vařečka by neměly ve výchově co dělat. Dá se to i bez toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 20:18

A trosku otazka mimo- Mas vlastni dite/ deti? Ja kdysi mela ten samy nazor, ted uz vim, ze nejlip se vychovavaji a vedou vychovne nazory na cizich a realita s ditetem je jina. Takze jsem ta matka, co se crca s ditetem a snazi se vysvetlovat… :see_no_evil: :joy: varecku - tak tu doufam, ze nikdy pouzit nebudu muset. Lehke placnuti pres plenku- tak to se stalo 2 x a moc dobre vi, ze tudy ne ( ale bylo to uz v opravdu vyhrocene situaci). Takze abych to shrnula- nejsem sympatizant telesnych trestu ale zaroven doufam, ze poznam, ze je jiz potreba ho pouzit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 20:18

Vařečku bych nepoužila, stejně jako bych dítěti nedala facku. Ale jinak 2-3 upozorňuji, pak dám rukou na zadek, nebo plácnu přes ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
25.12.19 20:21

Pro me je varecka, remen i facka do hlavy za hranou. Ucinnejsi je psychicky teror :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 20:21

Myslím že nic se nemá přehánět ale nevidím nic špatného na tom že dítě dostane oprávněně na zadek. Když vidím co si v dnešní době děti dovolí na svoji maminku a maminka nic neudělá tak sem z toho hotová. Moje máma byla na nás sama a poslouchat jsme museli, něco sem slíbila že to uděláme tak to tak bylo a když ne tak jsme prostě na zadek dostali a bylo to oprávněné. A to si myslím že měla moje máma svatozář když si vzpomenu jaký jsme s bráchou byli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 20:23
@Xmichaelah píše:
A trosku otazka mimo- Mas vlastni dite/ deti? Ja kdysi mela ten samy nazor, ted uz vim, ze nejlip se vychovavaji a vedou vychovne nazory na cizich a realita s ditetem je jina. Takze jsem ta matka, co se crca s ditetem a snazi se vysvetlovat… :see_no_evil: :joy: varecku - tak tu doufam, ze nikdy pouzit nebudu muset. Lehke placnuti pres plenku- tak to se stalo 2 x a moc dobre vi, ze tudy ne ( ale bylo to uz v opravdu vyhrocene situaci). Takze abych to shrnula- nejsem sympatizant telesnych trestu ale zaroven doufam, ze poznam, ze je jiz potreba ho pouzit :)

Mám malého prcka, proto spíš doufam, že mi sem budou psát maminky větších detich, nebolí zkušenejsich matek :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.12.19 20:24

*zkušenější matky

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
4947
25.12.19 20:30

Ale jo, i na vařechu u nás došlo. Nejstarší dítko (16) je paličák kverulant, když bylo tohle dítko malé, bylo to fakt dost drsné. Jo, zkoušela jsem taky domlouvací metodu - a ne, nefungovalo to. Teď je tohle dítko naprosto v pohodě. Nejmladší (12) bývalo jako malé zlatíčko, zato teď je na přesdržku dvakrát do hodiny. Kupodivu vytáčí spíš drahou polovičku než mě. I na vařechu došlo - a poměrně nedávno, už to bylo fakt totálně za hranou. Pomohlo to.
Prostřední dítko (14) tyhle krajní metody fakt nepotřebobalo, díkybohu. U toho funguje spíš domluva a dohoda. Ne, že by neumělo vysírat, jen to dělá velmi sofistikovaně.

Hele, ti naši hajzlíci jsou šikovní, chytří a fungující. Ale kdybych těm dvěma paličákům měla jen domlouvat, asi by to u nás dopadlo podstatně hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6802
25.12.19 20:33

Mám dvouletého a na zadek dostane poslední dobou poměrně často. Když mu řeknu třikrát, že nemá někam lézt a nebo něco dělat a neposlechne, jak mu mám vysvětlit, aby to nedělal, když je v období, kdy to na mě prostě zkouší? Vysvětlování neposlouchá a jen se mi vysmívá. Když je doma táta, nebo jsme někde jinde, tak si to nedovolí. Ale je pravda, že on je fakt čípek. Je to ale spíš takový ten trest, aby už viděl, kdy ty hranice fakt překročí. Nikdy bych ho nezbila vařečkou 8o a už vůbec ne řemenem, nejsem tyran. Mimochodem, sestřin syn byl tatínkem odmala řezaný a spadl do tvrdých drog, tak kde bys hledala chybu tady? Ten měl nastavené hranice a přesto jak mohl, tak je překračoval. Nejsem proti trestům jako takovým, ale vařečka patří do hrnce a řemen do kalhot. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
25.12.19 20:35

Můj názor je že některé dítě jde vychovat jen mluvením a jiné dítě bez tvrdšího přístupu využije slabost rodiče a je zle. Stojím si za tím opatřena zkušenostmi svými i z okolí. Takže matka která řekne dítě jde vychovat i bez zvýšení hlasu a jediného plácnutí může mít pravdu ale jiná si vedle ní může připadat špatně že ONA to tak neumí. Jenže ta první by to s jejím dítětem taky neuměla. U zvířat je přiměřené násilí vůči mláďatům normální, matky je nezabíjí, nemrzačí, přesto zavrci, štípnou, lehce kousnou.. dělám to stejně. Je li drsná akce ze strany dítěte, je drsnější reakce že strany maminky. Pomůcky nepoužívám, protože nechci dětem vytvářet nějaké strašáky z předmětů které v nich budou vyvolávat negativní pocity. Pokud se dítě ohrožuje na zdraví nebo ohrožuje na zdraví sourozence nebo dokonce ve vzteku vyskočí po mně, vyskočím já, capnu za ruku, zařvu, třeba silou posadim abych mluvila nad dítětem. Facky teda nedávám. Ani cíleně nebiju na zadek. Ale fyzicky trest v podobě odtáhnutí do pokoje, chytnuti za ruku apod. ano. Na zadek jsem dávala v situacích kdy dítě sahalo na elektřinu třeba tak jsem nenápadně něčím švihla aby si to spojilo že fakt bolí kdyz u mladších domluva nepomáhala. Ale máme čtyři děti a zatím co dvě nepotřebují nic víc než přísnější pohled a už jsou smutné a omluví se a napraví své chování, druhé dvě jsou dominantnější úplně od miminek a na ně je třeba jít trošku přísněji. A mezi sourozenci jsem dřív trestala - stipes bráchu tak jsem štípla já. Kopes ségru, tak jsem malinko kopla já. Moc to nefungovalo. Teď řeším tak že jeden druhého fyzicky napadne tak ten druhý jde a pod mým dohledem totéž oplatí. Zmírnily se nám tím hádky děti na minimum protože najednou i ti mladší měli možnost se bránit sami což nějak pomohlo že asi nepůsobí tak bezbrane a funguje to. Rozhodně teda nesnáším strašení certama, zavírání někam atd. Tohle mi přijde 1000× horší než řemen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 20:37

Ja to zkousela po dobrem, domlouvat, davat puntiky, motivovat, vysvetlovat a podobne. Na moje dite to neplatilo. Takze v 5 letech jsem zacala davat na zadek v(placnu 1-3×) pote, co me neposlechne a musim se vicekrat opakovat. Tohle funguje zatim a staci napocitat do 3. V okoli neplaca nikdo, takze z toho dobry pocit nemam, ale na nase dite po dobrem proste nefunguje. Vylozene testuje nase hranice. Varecku bych nepouzila nikdy ale. A stejne radeji anonym, mam tu kamaradky…

• Nahlásit
  • Citovat
62
25.12.19 20:40

Znám dospělé, které rodiče nikdy fyzicky netrestali a jsou fajn. A pak si čtete o zločincích a vrazích a je tam, že byli v dětství hodně fyzicky trestáni… Těžko u vašeho synovce hodnotit, když neznáme podrobnosti a nemáme náhled…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama