Je Vigantol důležitý?

Anonymní
30.11.19 00:08

Je Vigantol důležitý?

Ahoj, mám čtrnáctidenní holčičku, je to naše první miminko a před týdnem nám dětská lékařka napsala kapičky Vigantol, máme kapat 1× denně. Jenže od té doby co malé kapičky dávám, více brečí, někdy se až vzteká, bolí jí bříško až se z toho chudinka celá kroutí a hůř spinká :( četla jsem, že by to mohl způsobovat ten Vigantol a tak jsem ho zkusila jeden den vysadit a malá byla jak vyměněná :roll: a tak se chci zeptat, je Vigantol vážně tak důležitý? Neexistují nějaké jiné kapičky, které se můžou dávat takhle malým miminkům? Popravdě se mi je vůbec nechce dávat, když vím, že jí yo takhle trápí :(
Anonym proto, že se bojím, aby mě tu někdo neodsoudil za to jak jsem hrozná matka, když svýmu dítěti nechci dávat něco co je pro něj třeba důležité :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
377
30.11.19 00:12

Ahoj, muzes zkusit kapky od Jamieson - Baby D, my to meli podobne a pomohlo to, ale muze to byt jen nahoda. Jinak ten vitamin D urcite dulezity je, obzvlast ted v zime…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
30.11.19 00:15

Zadej do googlu Význam vitaminu D v pediatrické praxi. Ja bych Vigantol nebo jinou alternativu doporučenou lekařem rozhodne davala. Zvlast ted v zime!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3418
30.11.19 00:21

Zažívání se vyvíjí. Syn měl taky problém. Koupila jsem probiotika od dr maxe a týden kapala ty. Pak jsem začala ob den dávat kapku vigantolu a ten den espumisan. Cca do měsíce jsem najela na kapku denně a vše bylo ok. Vigantol přes léto dávám tak 2× týdne a teď jak je zima má už um a taky tak on den pridam kapku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53251
30.11.19 00:23

Takhle - vitamín D je VELMI důležitý zvlášť v zimě, a to zdaleka nejen u miminek. Ale Vigantol jako takový má alternativy a některým dětem prý opravdu nedělá dobře. Takže i když se ti tu určitě ozve někdo „nedávala jsem vůbec a mám zdravé dítě“, poradila bych se s dktorem nebo v lékárně, čím ho nahradit. Ale určitě bych déčko jako takové nevysazovala, v české populaci je, obzvlášť v zimě, velmi podlimitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
30.11.19 00:30

Klidně najdi nějakou alternativu, ale rozhodně déčko dávej, já měla v dětství vitamínu D nedostatek a až po častých zlomeninách, skolióze a obecně problémech s kostmi mi ho v 15 nasadili (spolu s dalšími), ale měla jsem do dostávat mnohem dřív, aby se tomu předešlo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3522
30.11.19 03:21

Zkus místo vigantolu vitamin D od Vitashine. Je dražší, ale nezpůsobuje žádné zažívací trable. Účinek stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
30.11.19 03:34

My davame vit D od Terezie, urcite si zadej do googlu. Davam miminku jednu kapku, sestiletemu dve kapky a porad po trech mesicich mame jeste ctvrtku. Cena okolo 200, miminko vubec neplace.
U prvniho vigantol a rval, treba by rval i bez nej, to ted uz zpetne nezjistim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 06:33

@M-A a ty od Terezie by mohlo takhle malé miminko?

• Citovat
  • Nahlásit
3522
30.11.19 07:01
@Anonymní píše:
@M-A a ty od Terezie by mohlo takhle malé miminko?

Jo. Vůbec se toho neboj :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3611
30.11.19 07:13

Mě pediatr říkal, že Vigantol zatím nemá náhradu, protože v těch komerčně dostupných není téměř žádný vitamín D. :nevim:

Ale já to teda dělala taky, malému miminku jsem ho nedávala (šílené prdíky) a koupila náhradní v lékárně. Teď už mám dítka větší a Vigantol jim budu kapat všem každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7458
30.11.19 07:18

Bud Terezie nebo Jamienson. Zkus a uvidis, zda se to zlepsi ;) jak tu zaznelo, vit D je dulezity, ted bez slunce v zime obzvlast ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
30.11.19 07:30

Koukni se na fotky deti s krivici. Takze ano, vitamin D je dulezity. Ale existuji i jine preparaty obsahujici tento vitamin, nez je Vigantol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
30.11.19 07:42
@zelfka píše:
Ahoj, muzes zkusit kapky od Jamieson - Baby D, my to meli podobne a pomohlo to, ale muze to byt jen nahoda. Jinak ten vitamin D urcite dulezity je, obzvlast ted v zime…

též jsme je měli a super! navíc vigantol složením, nic moc a často právě způsobuje koliky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.19 09:53

Ahoj malý měl to samé po vigantolu, teď užíváme Zymafluor je to vitamin D který je z Německa předepisují ho tam pediatři a naprosto v pořádku bez bolení navíc je sladký a malÝ se po něm krásně olizuje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat