Je vůbec někdo, kdo po IVF neměl OHSS?

Anonymní
16.3.21 06:53

Je vůbec někdo kdo po IVF neměl OHSS?

Holky, asi zbytečně plaším, ale stimuluji na IVF a všude poslední dobou čtu a slyším, jak každý měl OHSS, skončil v nemocnici atd. Uklidněte mě a řekněte mi - je tady vůbec někdo, kdo hyperstimulák po IVF neměl? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2556
16.3.21 07:07

Já ho měla u všech IVF. Ale v nemocnici jsem tedy nebyla. Jen jsem dojížděla na kapačky do CARu.
Kolem mě neměl hyperstimulák nikdo, takže zas tak časté to nebude.
Držím palce ať vše proběhne v pořádku a hlavně ať vám to klapne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
16.3.21 07:35

Třeba já.

Jestli čteš jen tady, tak i mně připadá, že se to tu OHSS jen hemží, ale spojuju si to s tím, že tu má zároveň dost holek PCOS.
Jestli nemáš PCOS, buď v klidu, lej do sebe litry vody, cpi se bilkovinou a bude to dobré.
Mě doktorka řekla, že hyperstimulák u mě nehrozí a fakt nebyl. Tvůj doktor se vyjádřil jak? Ono při dobře vedené stimulaci OHSS nemusí nastat ani s velkým počtem odebraných folikulů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
16.3.21 07:45

Já ho taly neměla i když nabeh na něj lehce byl. Pije hodně vody, zvyš příjem bílkovin a nestresuj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
16.3.21 08:04

Taky jsem neměla a přitom riziko bylo, vysoký počet folikulů, přes 30 a hormonální hodnoty. Po odběru jsem každý den pila okolo 5L vody a jedla cottage, tvarohy a tak.. samozřejmě odpočinek a péče partnera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 08:04

Já ho neměla ani jednou. Pokusu 7. ☺️
Jednou jsem měla jinou komplikaci, ale OHSS to nebylo.

• Citovat
  • Nahlásit
3936
16.3.21 08:05

Ja ho neměla a vše úplně ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17292
16.3.21 08:13

Já mám za sebou 1 IVF a proběhlo bez OHSS

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23987
16.3.21 08:20

Neměla jsem OHSS páč jsem měla 1 folikul, 2 folikuly, 4 folikuly :nevim:
Jde to bohužel i opačně a i s tím je třeba počítat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
16.3.21 08:22

Ja ho mela, ale v nemocnici jsem nebyla…za tyden odeznel sam…jo stat se to muze, ale neni treba se tim dopredu zabyvat a bat se..rid se doporucenimi, a kdyby te to nahodou potkalo, tak poslechni doktory a netrvej na transferu, odloz to na dalsi mesic na mrazene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19698
16.3.21 08:27

Neměla jsem ho a to jsem byla hormonala dost nabušená. Měla jsem 9 folikulů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 12:24

Děkuji všem. Pít obyčejnou vodu, nebo třeba minerálky? A nějaké tipy na konkrétní potraviny, kde je těch bílkovin nejvíc? Ještě jsem se dočetla o Protifaru - je vhodné ho zakoupit, nebo stačí doplňovat bílkoviny z jídla? Mám to v plánu se jimi ládovat od rána do večera, tak snad to bude v pořádku :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2105
16.3.21 12:59
@Anonymní píše:
Děkuji všem. Pít obyčejnou vodu, nebo třeba minerálky? A nějaké tipy na konkrétní potraviny, kde je těch bílkovin nejvíc? Ještě jsem se dočetla o Protifaru - je vhodné ho zakoupit, nebo stačí doplňovat bílkoviny z jídla? Mám to v plánu se jimi ládovat od rána do večera, tak snad to bude v pořádku :lol:
Vofa je zaklad, ale urcite muzes i limcu nebo mineralku, ja jsem pak pila hodne magne
@Anonymní píše:
Děkuji všem. Pít obyčejnou vodu, nebo třeba minerálky? A nějaké tipy na konkrétní potraviny, kde je těch bílkovin nejvíc? Ještě jsem se dočetla o Protifaru - je vhodné ho zakoupit, nebo stačí doplňovat bílkoviny z jídla? Mám to v plánu se jimi ládovat od rána do večera, tak snad to bude v pořádku :lol:

Vodu i mineralku, jedla jsem hodne potravin se zvysenymi bilkovinami, proteinove jogurty, tvarohy, pudinky, take se prodavaji specialni napoje, doporuci ti v lekarne, maso, lusteniny a tak…oni by to meli v CAR pohlidat, kdyby hrozilo, ze bude hodne foliklu, tak ti nedaji ovitrele a odlozi transfer o mesic..ja mela problem, ze na posledni kontrole mi doktorka rekla, ze velkych foliklu mam asi 7-9 a jeste hodne dalsich, ale ze jsou male, nakonec jich bylo pres 20, ale nepamatuju si presne kolik..ale ani u takoveho mnozstvi neni automaticky ohss. Preji, at se zadari a je vse ok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
16.3.21 13:10

Já jsem take neměla OHSS. Snažila jsem se dost pít - dala jsem si závazek v práci do oběda vypit konvicku čaje a pak do konce pracovní doby druhou s vodou. Pak ještě doma neco vypit. Celkem tak 4 litry. Jedla jsem hodne syry, jogurty a mela jsem i Protifar. Je hnusny, tak jsem si treba dala do jogurtu s marmeladou. Odebrano 12 folikulů, zralých bylo 9. Mam lehce náběh na PCOS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
16.3.21 13:12

Ja měla hyperstimulák zrovna minulý měsíc a skončila jsem v nemocnici a podle zdravotního stavu a všeho okolo vůbec nepravděpodobný- žádné pcos, folikul 14, uz preventivně jsem hodně pila, dávky hormonů také ne nijak extra vysoké… ale každá jsme jiná a určitě nechci strašit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat