Je vulgární mluva u žen už norma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lilith1
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 11.04.18 09:01
Je vulgární mluva u žen už norma?

Aho všem, zjištuji jak je už nurmální, že ženy mluví vulgárně, hnusně..příklad, v mediích např. zveřejnovali břebrepty..sladká mluvčí polici řekla tvl.to jsem to pos. a hahaha atd, nemluvím o tom jak ženy mluví třeba na Fb.nebo na ulici sladká 14-krásná slečna řekne kámošce jdi..do p. i haha, když čtu zdejší diskuse, jak přispěvovatelky mluví s partnery a připadá jim to normální. To je fakt v dnešní době normální?? Já třeba tvl. neříkám, v rámci rodiny se bavíme slušně, hezky..jak to máte vy..mě to připadá osobně hrozně, když takto spolu lidé komunikují, posílají se s úsměvem někam atd. To je nějaký nový coll životní styl, nebo co.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 11.04.18 09:09

Břebrept? Co je to za slovo? 8o Mě spíš zajímá, jestli je normální, že Češi neumí pořádně česky… A jak tak dočítám, angličtina taky nic moc.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 09:09

Se nudíš ne? ať si každý mluví jak chce :mrgreen: :mrgreen:

P4ja
Kelišová 6265 příspěvků 11.04.18 09:11

Je to o tom, jak si to kdo nstaví. U nás se taky sprostě nemluví, ale v duchu si kolikrát zanadávám a tvl spíš. používám, když je něco už moc nebo tak.
Ale pokud společnost obecně toleruje tyhle výkřiky a slova, tak se to holt učí i děti. A to nemluvím o tom, že některé mají příklad doma. Takže pokud je maminka pi. a, kra.va aj. tak to budou pouzivat i ony.

Ester13
Kelišová 5817 příspěvků 11.04.18 09:13

Mně spíš vadí, že neumíme pravopis. Nějaké sprosté slovo je mi u zadku. :mrgreen:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.04.18 09:14

Ja vulgarismy nepouzivam, nemam to rada, ani moji rodice je nikdy nepouzivali. Manzel nastesti taky ne. Me neprijde, ze by se to nejak zhorsovalo, vzdycky byly okruhy lidi kteri rikali vo*e za kazdym slovem, stejne jako okruhy lidi, kteri to nepotrebuji. Nastesti se pohybuji v tech, kde se vulgarismy nepouzivaji. Akorat teda s jednim kamaradem, kdyz si u piva stezujeme na zivot, tak ze srandy a ironicky neco dame, ale normalne taky ne. :lol:

Kakika
Extra třída :D 14938 příspěvků 11.04.18 09:14

@lilith1 Na televizi nekoukám, v rodině a okolí většina mluví slušně (i muži, nejen ženy) a jak na sebe venku hulákají puberťáci mě nechává klidnou :lol:

Takže norma to snad nebude. To, že se i tady mnohé vyjadřují jako žumpy, je jen jejich vizitka. :nevim: Pak jen nezbývá dodat, že jaký šel, takovou potkal.

elen-ka
Extra třída :D 12254 příspěvků 23 inzerátů 11.04.18 09:18

@lilith1 nelíbí se mi sprostá mluva ani u muže, natož u ženy. Osobně jsem měla období, kdy jsem mluvila jak dlaždič, trvalo tak půl roku, bylo mě 14 let a přišlo mi to cool :mrgreen:. Po půl roce mě to přestalo bavit a přišlo mi to šílené, tak jsem zase přestala :D

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33316 příspěvků 10 inzerátů 11.04.18 09:19

Osobně je mi milejší, když někdo řekne tvl to jsem pos.ala a je můj kamarád, než když by mě někdo s úsměvem a vysokou rétorikou chtěl zavraždit.

opozice
Extra třída :D 10515 příspěvků 11.04.18 09:19

Já bych se ničemu nedivil. Společnost hrubne, to je jasný. Chybí výchova, jak ve škole, tak v rodině. No, ale už i dříve se říkalo--- hov.no, prd.el, str. čka, to je naše značka… :mrgreen:

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 11.04.18 09:22

Popravdě mě zarazilo, kolik sprostých slov jsem viděla v seriálu, který běžel v šest večer… Díky bohu doma televizi nemáme. Nepřijde mi to vhodné, já to nedělám, manžel také ne…ale ať si každý mluví, jak chce, jestli si holka myslí, že je cool mluvit jako dlaždič, ať si poslouží :nevim:

Lucie Lexová
Kecalka 324 příspěvků 11.04.18 09:24

Vulgárně mluví vesměs jen dělníci, ale tam je hned poznat, že jsou nejen nevychovaní, ale také mají IQ nic moc… S lidmi hovořím často, v zaměstnání denně. A mohu tak porovnat všechny „třídy“ společnosti. Od nezaměstnaných po miliardáře

opozice
Extra třída :D 10515 příspěvků 11.04.18 09:25
@radkka píše:
Popravdě mě zarazilo, kolik sprostých slov jsem viděla v seriálu, který běžel v šest večer… Díky bohu doma televizi nemáme. Nepřijde mi to vhodné, já to nedělám, manžel také ne…ale ať si každý mluví, jak chce, jestli si holka myslí, že je cool mluvit jako dlaždič, ať si poslouží :nevim:

ono záleží, o jaký film se jedná. Je naprosto dnes přirozené, že pokud je to film z prostředí, kde se sem tam nějaké to slovo řekne, to prostě být musí. Za totáče se ve všech filmech /naší produkce/ mluvili slušně, což neodpovídalo danému standardu. :dance:

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 11.04.18 09:26

Já mluvím vulgárně vcelku dost, je to prostě zvyk asi už od dětství, u nás v rodině to nikdo moc neřešil a ani mě to nějak moc netankuje upřímně - doma. Před dětmi jsem slušná a ve společnosti též. :)

Jeden příklad za všechny, včera jsem si málem přerazila prsty, vážně si neumím představit, že místo vulgarismu řeknu něcco jako: ach jo? :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.04.18 v 09:29

opozice
Extra třída :D 10515 příspěvků 11.04.18 09:28
@Lucie Lexová píše:
Vulgárně mluví vesměs jen dělníci, ale tam je hned poznat, že jsou nejen nevychovaní, ale také mají IQ nic moc… S lidmi hovořím často, vzaměstnání denně. A mohu tak porovnat všechny „třídy“ společnosti. Od nezaměstnaných po miliardáře

no a jsme u toho. V zaměstnání. Ono ani nejde mluvit v zaměstnání sprostě. Je blbý, abych přijel do firmy za jednatelem a řekl mu- Dobrý den pane pi. čo. :mrgreen: Stýkám se s nimi v soukromý a tam to je jiný kafe. Každý člověk je jenom člověk a je jedno, jestli je takový, nebo makový. 100 lidí, 100 různých výrazů.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >