Je vyrážka po očkování Priorixem infekční?

2344
30.3.16 10:50

Je vyrazka po ockovani Priorixem infekcni?

Maly ma dnes ctrnacty den po ockovani vyrazku na obliceji a sleza to na krk. Nesvedi ho to, zadne jine reakce nemel.Muze byt ta vyrazka infekcni? Jsem v 10tt. Doktor me ujistil, ze se nemuze nic stat, ale na netu jdou samozrejme najit i tragicke scenare. Resil jste to nekdo? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
30.3.16 10:58

Syn byl 12. den celý osypaný spalničkovou vyrážkou, a tohle jsem teda neřešila, byla jsem asi 13tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
30.3.16 11:03

@slavuska1 Spalnickova vyrazka je lehky projev spalnicek a neni infekcni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
30.3.16 11:13
@koala123 píše:
@slavuska1 Spalnickova vyrazka je lehky projev spalnicek a neni infekcni?

no já ji nechytila :nevim: ale jsem proti nim očkovaná. já se tehdy už dost zajímala, ale tohle mi přišlo jako blbost, že ty potvory jsou moc oslabený, aby byly nebezpečný pro někoho jinýho, než očkovanýho, poslední dobou jsme to párkrát četla, ale je to hodně málokdy. kolikátej jseš ročník, jsi očkovaná? pokud jo, i když už dávno, tak bych se asi moc nebála :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
30.3.16 11:50

@slavuska1 ockovana jsem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
30.3.16 13:31

@slavuska1 Stejne mam strach, ale snad to bude dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
31.3.16 10:02

@slavuska1 A vážně jsi někde našla, že se někdo nakazil od očkovaného dítěte? Já to právě nikde takhle naplno nenašla. Spíš se jen polemizuje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.3.16 11:32
@koala123 píše:
@slavuska1 A vážně jsi někde našla, že se někdo nakazil od očkovaného dítěte? Já to právě nikde takhle naplno nenašla. Spíš se jen polemizuje :nevim:

no v diskusi liíd, co o očkování hodně přemýšlí. ale i tak max 2 případy. zase by byla velká náhoda, kdyby člověk nemoc, která je hodně vzácná u nás, chytil někde jinde v době, kdy má doma dítě po očku :think: ale taky jsem tomu dřív nevěřila, teď nevím :nevim: no ale každopádně pokud je to spalničková vyrážka, tak to je sice blbá nemoc, ale pro embryjko by neměla být fatální. ale pravděpodobnost bych tipla že máš tak 0,0001 procenta :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
31.3.16 11:47

@slavuska1 Díky za uklidnění. Doktor tvrdí, že i když to vypadá jako spalničky, tak je to jen reakce na očkovací látku, ne na virus jako takový, takže to nejsou infekční spalničky. Tak mu budu věřit :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
31.3.16 12:19

@slavuska1 Ono je otázka, jestli je to fakt jako spalničky, který jsou pro plod hodně blbý nebo i ta vyrážka je z oslabeného viru, tedy to nejsou úplně spalničky, ale jen ta reakce, co se jim podobá a dítě infekční není. Když vám to doktor řekl, že je to spalničková infekce, tak věděl, že jsi těhotná a neřešil to, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.3.16 12:36

@koala123 ty viry jsou v tý vakcíně hodně oslabený, ta vyrážka je v drtivý většině případů maximum, na co se ten oslabenej virus zmůže. takže bych byla v klidu asi. infekční b y být nemělo snad všichni dr, i výrobce vakcíny si stojí za tím, že očkovaný nemůže nikoho nakazit, to jsme jen četla o pár případehc na FB: ale víš co, ono je možný, že to mohl, tohle info, rozšířit někdo, kdo je tak moc proti očkování, že chce šířit paniku, že jeho dítě těsně po očku někoho nakazilo…to je taky varianta. nebo to někdy někdo fakt chytil, ale pokud, tak je to opravdu podobná šance, jak na výhru ve sportce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.3.16 12:38
@koala123 píše:
@slavuska1 Ono je otázka, jestli je to fakt jako spalničky, který jsou pro plod hodně blbý nebo i ta vyrážka je z oslabeného viru, tedy to nejsou úplně spalničky, ale jen ta reakce, co se jim podobá a dítě infekční není. Když vám to doktor řekl, že je to spalničková infekce, tak věděl, že jsi těhotná a neřešil to, ne?

a mě to doktorka neřekla, já s ním s tím u dr nebyla. jen jsem jí při další návštěv řekla, jakou měl reakci. že je to spalničková vyrážka, která se po priorixu může objevit, jsem si vygooglila, u dr jsme nebyli, jemu v tu chvíli nic jinýho nebylo. horečku, resp. lítání teploty nahoru dolů, měl v noci 10/11 den, a 11/12 den, vždycky jen hodinu. 11: den byl přes den v pohodě. a 12: den se osypal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
31.3.16 12:49

@slavuska1 Aha, teď jsem našla na netu, že by se fakt nic stát nemělo. Že je to jiné chytit ten oslabený virus, než divoký virus pravých spalniček. Ještě jednou ti moc děkuji za konzultaci a tvůj čas, zkusím už to pustit z hlavy, ono se v těhu může pokazit i cokoliv jiného. Měj se fajn. Páááá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama