Je vysoká škola opravdu tak důležitá?

35
26.5.16 15:57

Je vysoká škola opravdu tak důležitá?

Co si myslíte o studiu vysoké školy?
Jde vyžít v páru kde mají oba střední školu a plat cca 18000-20000,–?
Vyžít myslím tím mít třeba dvě děti a postavit barák?
Studovali nebo studujete školu i přes odpor k ní?

Já studuji geodézii (v oboru mám udělanou i střední). Obor mě baví, dělám v něm i brigády, ale nebaví mě vš. Strašně se tam musím nutit chodit, ač vědomostmi bych to asi zvládla. Občas se to neobejde bez slz na přítelovo rameno. Úplně škola zničila moje očekávání jaké to má vejšce bude. Strašný přístup učitelů a i spolužáků.
V červenci máme povinnou 14ti denní praxi někde na horách a už teď mě děsí tam jet (ne kvůli měření to umím, ale kvůli těm lidem a tak).
Táhne mě to do práce, k zařízení bytu s přítelem (studuji 100km od něj kde bydlím na koleji), je mi 21 a oba by lákalo mít rodinu (jsme spolu už dlouho). Ale on respektuje mou školu a oba to zvládáme s vidinou že jednou bude „líp“.
Bojím se že když odejdu ze školu, že jednou budu strašně litovat (nelze studovat dálkově).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2842
26.5.16 16:01

Urcite ze skoly neodchazej, vsak pet let neni tak dlouha doba..Jo ted ti to prijde mozna dlouhe, ale pracovat budes dalsich 30-40 let, v porovnani s tim je to zanedbatelna doba :-) Vubec kdyz te ta prace bavi, bylo by hrozne skody tu skolu nedodelat. Je velkej rodil mezi SS a VS v tomto oboru myslim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40328
26.5.16 16:03

@Evicka20 studuješ obor, který má perspektivu. 18-20 t hrubého/čistého má málokterý středoškolák bez praxe. Vydrž, třeba na té praxi zjistíš, jaké lidi kolem sebe máš, že to možná není až tak špatné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13803
26.5.16 16:05

Tak pokud uz na te skole jsi, tak je skoda ji nedokoncit. Vydrz to, jak dlouho budes jeste studovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
26.5.16 16:05

Udělej si bakaláře a pak se rozhlédni kolem. Jaký je platový rozdíl mezi Ing a Bc? Já odešla z navazujícího magisterského studia, protože to prostě s těma lidma (učitelama) tam nešlo, ale já vystudovala informatiku - u nás je jedno, jestli Bc. nebo Mgr. - důležité jsou praktické znalosti. Jak je to u tebe? Předpokládám, že si v druháku - když jsi v druháku, dodělej si Bc. a pak se rozhoduj - když už tam jednou jsi, tak by toho byla věčná škoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 16:08

Prosim respektujte anonym, soukroma vec. Ja mam teda VS a 18-20 tisic nemam ani omylem :mrgreen:. Takze zalezi obor od oboru ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2352
26.5.16 16:08

@Evicka20 Jde o strukturované studium? Pokud ano, tak můžeš jako kompromis zvolit bakaláře. Pokud Tě ten obor baví, tak bych se snažila dál studovat. V budoucnu tím jedině získáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26216
26.5.16 16:09

Myslím si, že se to vydržet dá, takže rozhodně dodělat. Nikdy nevíš, kdy se ti to bude v životě hodit ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
26.5.16 16:10

Zatím jediné, kde jsem po získání titulu opravdui zaznamenala rozdíl byla lékařská péče :-D
Ale jinak VŠ smysl má, nicméně skvělé živobytí ti nezajistí. Záleží na oboru, nevím, jak konkrétně v geodézii, já studovala vodařinu a tam ani vysokoškoláci nemají platy závratné. Ze školy bych neodcházela, zkusila bych to vydržet, třeba tě to začne bavit. Jak jednou odejdeš ze školy do práce, vypadneš ze studijního nasazení, tak už se do toho pak opravdu špatně vrací, a když to nejde studovat dálkově, tak už by pak možnost školu dodělat vůbec být nemusela. A jsou pozice, kde zaměstnavatel vysokoškolský titul vyžaduje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40328
26.5.16 16:13
@Anonymní píše:
Prosim respektujte anonym, soukroma vec. Ja mam teda VS a 18-20 tisic nemam ani omylem :mrgreen:. Takze zalezi obor od oboru ;)

s tím si hlavu nelámej, stejně jsou na tom zdravotní sestry, pracovníci v kultuře nebo sociální sféře, učitelé… apod. Zakladatelka studuje obor, kde by se mohla chytnout fakt lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 16:14

To je na každého prioritách, vyžít bez VŠ jde a i bez ní ty platy mohou být hezčí, ale pokud tě studium baví, tak proč ukončovat? Já sama mám jen SŠ, vš si chci dodělat na mateřské dálkově jen proto, že v mém oboru ten titul před jménem vypadá líp, ale platově nahoru opravdu nepůjdu, manžel má jen základku dokonce a má o chlup lepší příjem než já. A finančně nestrádáme, dohromady nám to za měsíc dá pěkné peníze, máme nové pěkné auto, nájem v praze za 3+1 nám problém nedělá, do budoucna plánujeme hypotéku na dům, šetřit zvládáme, stejně jako pořídit výbavičku pro mimčo a ještě se dá jezdit po výletech, ale s vysokou to nic společného u mě nemá. Manžel právě nedokázal přes odpor dostudovat ani učňák, já přičichla k samostatnosti a penězům a k VŠ už jsem se nedokopala, ale teta si jí dodělává až teď ve 40 např :-)

Určitě pokud tě škola baví a jde jen o lidi, tak se zakousni a jdi se studiem dál, na blbce narazíš i v práci :kytka:

Anonym pochopitelně kvůli údajům fin. situace, nechci, aby to znělo jako vychloubání :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
35
26.5.16 16:20

@Kaja00 Jsem teprve v prváku-druhý semestr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26216
26.5.16 16:22
@Evicka20 píše:
@kaja00 Jsem teprve v prváku-druhý semestr

tak vydrž ty dva roky..aspoň toho bakaláře… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
26.5.16 16:24

Já dělala 3 vysoké školy a ani jednu jsem nedokončila buď z důvodu nedostatku času a nebo mě to nebavilo…přesto jsem se i se střední školou dopracovala na místo ve vrcholném managementu s několika podřízenými, které vysokou školu měli a s platem, o kterém se některým lidem jen sní…můj manžel nemá ani maturitu a pracoval x let také jako vedoucí s výborným platem…nemovitost stavíme už třetí a nemáme ani hypotéku…takže jen o vysoké škole to není…tím ale nechci říct, že studovat vysokou školu je nesmysl a spíš bych se přikláněla k názoru, že je lepší ji mít než nemít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
26.5.16 16:28

Ne ze by nesel prozit kvalitni zivot bez VS, o tom to neni. ale u tveho oboru a v tvem veku, bych na VS zustala. neni to jen o titulu (i kdyz v tvem oboru si myslim, ze to bude zasadni rozdil), ale i o kontaktech, moznosti stazi, zahranicniho pobytu, vzdelani i ve vedlejsich predmetech (jazyky atd.).
s titulem vzdycky muzes i do zahranici, i kdybys ted o tom neuvazovala. nepremyslej jen o pristich par letech, ale o pristich 30 letech ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama