Je využitelný rekvalifikační kurz daňové evidence?

5771
7.1.20 12:37

Je využitelný rekvalifikační kurz daňové evidence?

Tady se ví všechno, tak prosím kdo se vyznáte, má cenu si ten kurz dělat? Potřebuju dělat něco doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1989
7.1.20 12:56

A rozumíš aspoň trochu účetnictvi, financím a daním? K čemu to pak budeš využívat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
7.1.20 12:58

@JancaS84 kdysi jsem delala jen dvousemestralni zk na vs, to se jeste danovy evidenci rikalo jednoduchy ucetnictvi. No potrebuju nejakou praci na doma a tomu co jsem vystudovala se venovat nemuzu tak jsem chtela zkusit tohle a pak si zalozit zl. Ptam se abych vedela, jestli to ma vubec cenu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
7.1.20 12:59

Kamarádka šla na kurz, byl intenzivní. Dva roky jela pak pod křídly své známé, která ji zasvětila. Dnes po deseti letech dělá hlavní účetní ve velké firmě. Práce ji nebaví, ale říká, že jinak nedokáže uživit rozumně rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
7.1.20 13:04

@Radkar1 ja mam prave jedno dite postizeny. A muzu pracovat jen od 8 do 13. A nemuzu nic najit. Bez prijmu mi nikdo neda hyposku…ja nechci byt s detma v pronajmu navzdy no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
7.1.20 13:09

Co všechno je v tom kurzu obsažené?
Jen účetnictví nebo i daně? Popřípadě mzdy? Počítej s tím, že živnostníci budou chtít vše v jednom, nebudou si platit zvlášť účetní a zvlášť daňového poradce.
Máš někoho, pro koho budeš hned pracovat? Nějaké známé? Bez doporučení a bez zkušeností se z domova z účetnictví dělá špatně.
Plus to pak bude chtít nějakou investici do jednoduchého programu, např. Pohoda.
Pokud do toho půjdeš, nezůstávej u daňové evidence, ale přidej i podvojko. Účetní program bych taky koupila s oběma variantami.
Zákazník navýší obrat a Ty jen s daňovou evidencí o něj přijdeš.

Pravdou je, že účetnictví a daně je ideální práce z domova.
Díky našim zákonodárcům to ale není úplně jednoduché a neustále se vše novelizuje, takže je třeba si udržovat přehled. A to něco stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1989
7.1.20 13:10

Tak na nějakým kurzu se dá asi ledacos naučit, ale v praxi pak můžeš narazit na spoustu problémů a když se pak není koho zeptat, tak je to takový složitější. Záleží taky pak kolik by si sehnala klientů. Možná by bylo pak lepší to zkusit přes nějakou účetní firmu, měla bys jistý peníze, u koho se poradit a zodpovědnost by byla na firmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
7.1.20 13:12

@demian no ja si nechtela hned troufat i na podvojny…
Koukam ze ZL bych na to hned mit nemohla ptz praxe podminka..no mohla bych klido delat na dpc…
Ne zadny znamy, nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
7.1.20 13:12

@demian jo na ty programy jsem koukala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
7.1.20 13:14

@Tarjei Aha…zkoušela jsi hledat místo fakturantky? Základy už máš, ten rekvalifikační kurz Tě o tolik neposune a jak jsem psala výš, záleží, zda budeš mít klientelu.
Poradila bych Ti jít spíš přes nižší pozice na účetním oddělení, osaháš si účetnictví a hlavně daně a pokud budeš šikovná a budeš chtít, postupně Tě nechají si sáhnout i na další části účetnictví.
Navíc na finančním oddělení bývá častá fluktuace tím, že tam jsou převážně zaměstnány ženy. A když někdo odejde na MD, primárně se hledá někdo z firmy na zástup.
Taky není až tak velký problém částečný úvazek nebo částečný HO - záleží, z jakého jsi kraje.

Až budeš mít nějakou reálnou praxi, doplň kurzem účetnictví a pak si až založ ŽL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
7.1.20 13:15

@demian aha. No ale ta pracovni doba, ja fakt nemuzu jindy nez 8-13 h…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
7.1.20 13:16

@demian sc kraj, okresni mestecko…60 km od Prahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
7.1.20 13:28

@Tarjei Je pravdou, že mám zkušenost z Prahy a tam částečný nebyl problém. Co oslovit větší podniky ve vašem městě s pěkným motivačním dopisem, že jsi VŠ, mám teoretické základy účetnictví, které bys ráda přesunula do praxe a že z rodinných důvodů hledáš poloviční úvazek?
Popřípadě doplnit, že pokud bude ta možnost, můžeš na plný a dopoledne v práci a odpoledne pracovat z domova? Pokud to tedy je pravda, to musíš posoudit Ty.
Pak ještě zkusit aspoň brigádně pracovat dálkově z domova.
U obou případů hraje ve Tvůj prospěch, že se teď začínají dělat roční závěrky a každá ruka (hlava) je dobrá. Aspoň DPČ bys mohla sehnat a pokud se osvědčíš, šla by třeba navázat delší spolupráce.

Jak tady byla zmíněná účetní firma - i to by bylo řešení, ale mívají přístup k zaměstnancům ve stylu „použít, vyždímat, zahodit“. A rozhodně se nějak neobtěžovali s extra vyškolenými zaměstnanci. Asi kdyby je příliš vyškolili, odešli by jim na ŽL :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5771
7.1.20 13:31

@demian no odpo nemam. uplne podminky, postizenej je tezkej autista s retardaci, dost se narve a furt musim neco resit, na to bych nemela klid..ale dopo ano..diky za napad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
7.1.20 13:33

@Tarjei udělej si rovnou kurz účetnictví, daňová evidence je skoro k ničemu. A jak tu už někdo psal, podívej se nejdřív po místě fakturantky, junior účetní, pomocná účetní apod. Ale tyhle pozice většinou moc z domu dělat nejdou, resp. jdou, ale firmy to moc nechtějí. Časem se pak můžeš vypracovat. Ale zase na tehle pozicích s tvojí možnou pracovní dobou a krajem nečekej moc velké peníze, takže aby ti to na hypotéku vůbec stačilo. Ale samozřejmě záleží z jakého města přímo jsi. Klidně mi napis SZ, můžu ti poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama