Mohla jsem se nakazit z cizí zaschlé krve?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 10:05
je zde jakýkoliv lékar? cizí krev - nákaza

Prosím o anonym - chodí jsem celá široká rodina, nechci, aby hned řešili a probírali…

Dnes jsem na klice v obchodě sáhla na " cizí krev", tj. klika byla ušpiněna od krve - poměrně hodně ( bohužel jsem si všimla, až když jsem sáhla).
Jak byla stará nemám ponětí - vzhledem k tomu, že mi na ruce nezůstala, předpokládám, že byla zaschlá i když dle barvy, úplně stará také nebyla. Ruce jsem si do cca 20 minut umyla mýdlem ( ihned po příchodu domů).

Normálně bych pustila z hlavy, ale bohužel mám ruce samou oděrku - popraskané, pořezané… i když samozřejmě ne přímo krvácející.

Je zde nějaký odborník, nejlépe lékař, který by mi poradil, zda hrozí riziko nějaké nákazy? zda navštívit lékaře a za jak dlouho, nebo je to je zbytečný strach a nechat být.
Děkuji za názor :kytka:

Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 53873 příspěvků 18.06.19 10:08
@Anonymní píše:
Prosím o anonym - chodí jsem celá široká rodina, nechci, aby hned řešili a probírali…

Dnes jsem na klice v obchodě sáhla na " cizí krev", tj. klika byla ušpiněna od krve - poměrně hodně ( bohužel jsem si všimla, až když jsem sáhla).
Jak byla stará nemám ponětí - vzhledem k tomu, že mi na ruce nezůstala, předpokládám, že byla zaschlá i když dle barvy, úplně stará také nebyla. Ruce jsem si do cca 20 minut umyla mýdlem ( ihned po příchodu domů).

Normálně bych pustila z hlavy, ale bohužel mám ruce samou oděrku - popraskané, pořezané… i když samozřejmě ne přímo krvácející.

Je zde nějaký odborník, nejlépe lékař, který by mi poradil, zda hrozí riziko nějaké nákazy? zda navštívit lékaře a za jak dlouho, nebo je to je zbytečný strach a nechat být.
Děkuji za názor :kytka:

Je to velmi nepravděpodobné, nicméně nelze vyloučit. Asi nejvíce infekční, co se týká velikosti infekční nálože a možnosti přenosu je hepa C. Osobně bych o neřešila. Ale pokud máš strach, tak se nech s odstupem 3m otestovat na HIV a hepa B a C.

zuzka2a
Kecalka 177 příspěvků 18.06.19 10:53

Pokud jsi neměla na ruce nějakou ranku (záděru, řeznou ránu apod.), je riziko velmi malé, ale pro jistotu bych se také nechala otestovat. Domluv se s obvodním lékařem, řekni mu, co se ti stalo. Testy jsou zdarma a člověk by si to pak vyčítal a určitě by ti to hlodalo v hlavě dál.

Alyss1
Závislačka 3144 příspěvků 18.06.19 11:14

A urcite to byla krev? V obchode? Nebyla to spis cokolada/cervena zmrzlina…?!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 11:37

Zcela 100 % to byla krev, to se fakt pozná… a nepřijde mi to zase tak nereálné - nikdy se vám nestalo, že jste se o něco řízla, nebo se rozkrvácela starší rána, spustila krev z nosu…?

Alyss1
Závislačka 3144 příspěvků 18.06.19 11:41

Nerikam ze to je nerealne - jen ze ta pravdepodobnost je podstatne vyssi ze to krev nebyla. To je cele.

A jak vite zo to fakt byla krev?!? Ale nerekpu, jen mne to zajima…

Nicmene k otazce. Riziko nakazy je samozrejme vzdy. Ale pokud krev nebyla cerstva a vy jste nemela na rukou opravdu otevrenou krvavou ranu tak je riziko nakazy stejne velke jako kdyz jedete mhd…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 18:00
@Alyss1 píše:
Nerikam ze to je nerealne - jen ze ta pravdepodobnost je podstatne vyssi ze to krev nebyla. To je cele.

A jak vite zo to fakt byla krev?!? Ale nerekpu, jen mne to zajima…

Nicmene k otazce. Riziko nakazy je samozrejme vzdy. Ale pokud krev nebyla cerstva a vy jste nemela na rukou opravdu otevrenou krvavou ranu tak je riziko nakazy stejne velke jako kdyz jedete mhd…

Krev se prostě pozná- vypadá specificky, myslím že se s nějakou potravinou splete málokdy. Nehledě na to, že to byly domácí potřeby- myslím, že se do nich s jídlem moc nechodí.

Váš příspěvek
Reklama