Je zde mzdová účetní, která by mi poradila?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
helcisek
Kecalka 330 příspěvků 26.03.19 17:23
Je zde mzdová účetní,která by mi poradila?

Dobrý den, potřebovala bych radu pro mého kamaráda. V jedné firmě už pracuje něco přes půl roku. Při zúčtování daní na něj účetní zapomněla. Daňové přiznání si tedy musel zpracovat sám. Ovšem nastala tady zároveň situace, že mu ani nedala podepsat prohlášení k dani, díky kterému může měsíčně využít slevu na poplatníka. A když chce podepsat prohlášení dodatečně, aby od následujícího měsíce mohl slevu čeroat a nečekal až na roční zúčtování, tak mu to nechce dát podepsat, neboť to mohla udělat jen do 15.2.
Já pochopím, že tím, když to nepodepsal do 15.2.,tak nečerpal slevu od ledna, ale když by to podepsal teď v březnu, to by opravdu nemohl čerpat slevu alespoň od dubna? Počítá každou korunu a mít či nemít navíc 2000,mu dost ovlivní měsíční hospodaření. Moc Vám děkuji za vysvětlení, zda to může dodatečně podepsat či nikoliv. :)

Reakce:
Jessie_james
Závislačka 3486 příspěvků 26.03.19 17:45

@helcisek Ahoj, jestli chceš fundovaně poradit tak zkus web radimesi.cz, to je diskuzní fórum pro účetní..

Lama Lama
Hvězda diskuse 52594 příspěvků 26.03.19 17:49
@helcisek píše:
Dobrý den, potřebovala bych radu pro mého kamaráda. V jedné firmě už pracuje něco přes půl roku. Při zúčtování daní na něj účetní zapomněla. Daňové přiznání si tedy musel zpracovat sám. Ovšem nastala tady zároveň situace, že mu ani nedala podepsat prohlášení k dani, díky kterému může měsíčně využít slevu na poplatníka. A když chce podepsat prohlášení dodatečně, aby od následujícího měsíce mohl slevu čeroat a nečekal až na roční zúčtování, tak mu to nechce dát podepsat, neboť to mohla udělat jen do 15.2.
Já pochopím, že tím, když to nepodepsal do 15.2.,tak nečerpal slevu od ledna, ale když by to podepsal teď v březnu, to by opravdu nemohl čerpat slevu alespoň od dubna? Počítá každou korunu a mít či nemít navíc 2000,mu dost ovlivní měsíční hospodaření. Moc Vám děkuji za vysvětlení, zda to může dodatečně podepsat či nikoliv. :)

samo, že to jde.

helcisek
Kecalka 330 příspěvků 26.03.19 19:35

@Jessie_james diky moc. Podivam se na to.

helcisek
Kecalka 330 příspěvků 26.03.19 19:36

@Lama Lama Diky moc,ja to tusila,ale jejich mzdova ucetni tvrdi neco jineho.

Hanula1212
Kelišová 5551 příspěvků 26.03.19 21:39

Termín 15.2. platí pro provedení ročního zúčtování za 2018 a také pro uplatňování slevy od začátku roku. To, co tvrdí účetní je nesmysl. Ale kamarádovi nic nebrání v tom, vytisknout si prohlášení ze stránek FS nebo si vzít tiskopis na FÚ, vyplnit jej a účetní ho odevzdat.

Váš příspěvek
Reklama