Mám kamarádky veganky. Jak je chápat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 15:07
Je zde nějaká veganka?

Nenašla jsem odpovídající diskuzi tak zakládám novou.:-)

Je mezi vámi nějaká veganka, s kterou bych si mohla rozumně popovídat?
Nejsem vegan (ani vegetariánka) a ani nikdy nebudu, jen bych chtěla tuto problematiku více pochopit. V mé hlavě je to zatím bláznovství, ale některé mé blízké kamarádky se staly vegankami a ráda bych je aspoň trochu pochopila bez toho aniž by mi to nutily taky. :dance: :kytka:

Reakce:
Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 13.11.14 15:14

Já bych třeba chtěla zkusít být veganka, když je přítel v práci to znamená přes týden. Ale jsem líná najít si nějaký dobrý recepty a začít. Z důvodu toho, že mi vadí velkochovy a příjde mi že se maso v ČR nadužívá. Maso bych chtěla jíst pouze svátečně o víkendech a svátcích to samé další výrobky živočišnýho původu. Ale jak říkám dokopat se k tomu.

mrs.gendy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 15:37

Ja jsem byla, nez jsem zatouzila po diteti. I kdyz jsem opravdu nahrazovala vsechno zivocisne, tak pro me a me telo to proste nebylo. V momente, kdyz jsem zacala jist ryby, do dvou mesicu jsem otehotnela. Nerikam, ze to urcite pomohlo, ale…
sice uz jim zivocisne vyrobky, ale velmi malo. Uz mi to nejede. Hlavne vegetarianstvi nebo veganstvi neni dieta, ale zivotni styl. A v cr jeate nejsou takovy podminky ahy tam mohl zdrave fungovat vegan. Aspon myslim :think:

Terlas
Závislačka 4619 příspěvků 13.11.14 15:38

Já nejsem, ale mám hodně lidí v okolí co jsou vegany. To ovšem znamená nejíst ani vejce, mléčné výrobky, med a tak vůbec. Někdo to hrotí tak, že nekupuje ani kožené výrobky. Je to jejich filozofie, maso jim třeba i chutnalo, ale vadí jim zabíjení zvířat, domestikace a tak vůbec…
pokud bys chtěla být ultra veganem tak nemůžeš ani věci s želatinou a třeba s karubinem (což je barvivo z broučků) je to celkem těžké, věci živ. původu jsou skoro ve včšech kupovaných věcech :think:
ono nejde o to co jíst a nejíst, ty lidi chodí na různé akce na podporu zvířat a často žijí nekonzumním životem. A často je to i modní záležitost dnešní doby 8)

MarketaPoborilova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 16:38

Podle mého názoru by se maso nemělo jíst každý den a ještě k tomu 2× denně, zas tak často to maso přeci nepotřebujeme, ne? :) Je mi líto těch zvířátek z vekochovu, takže já jím maso většinou tak 3× týdně a kupuji si maso na trhu (farmářské nebo bio maso - lepší než klecový chov).. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >