Je zde nějaká zubařka, která by mi byla schopna poradit?

Lenisha
26.4.17 06:16

Je zde nějaká zubařka, která by mi byla schopna poradit?

S. O.S paní doktorky, které používáte emimino. Potřebovala bych od vás poradit, protože má zubařka mi asi v tomto případu nepomůže a já už toho začínám mít plné zuby.
Asi před měsícem mne chytl zub. Pravá pětka. Bolel neuvěřitelně. Až mi bylo na zvracení. Naklusala jsem tedy do ordinace, kde mi bylo řečeno, že je zub mrtvý a vyvrtala mi ho, čímž mě totálně zbavila té strašné bolesti. Přijít jsem měla za týden, že mi to zavře, dá mi tam léčivou mastičku a vložku a uzavře. Když se tak stalo, byla jsem u ní druhý den znovu s tím, že to začalo znovu bolet. A takhle se to opakovalo asi 4×. Vždy mi to druhý den tedy vyvrtala a když to po párvdnech znovu zavřela, druhý den po zákroku jsem ji bušila na dveře ordinace, protože mě to zase bolelo. Chtěla jsem, ať mi ho tedy vytrhne a nebo nechá na stálo otevřen, to prý nelze a zubu je škoda. Pořád vrtí hlavou, diví se, co tam bolí a asi vůbec neví, jak to má řešit. Nyní jsem druhý den po uzavření a vložkování a mám za sebou další probdělou noc, protože to zase šíleně bolí. :zed:

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

576
26.4.17 06:42

@Lenisha tak to znam mela jsem stejny problem. Akorat ja po uzavreni brutalne natekla. Bud rada ze je takove pocasi, jinak bys take natekla, me hned rekla, ze jakmile v tom bude rvat a natekat udelat do vlozky jehlou pidi direcku at se plyny dostanou ven. Zkousela ten zub asi 3× takto uzavrit, nakonec mi tak dala jinou mekkou vlozku, ktera sice za par dni sama vypadla a desinfekci na proplachovani. Zub se ji podarilo uzavrit az v polovine zari tj. Cca po 3 mes. A pak yz byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.4.17 06:48

@Framik 3 měsíce??? 8o To nedám

• Citovat
  • Upravit
500
26.4.17 06:53

Tak tohle peklo jsem měla loni. :,( Vytrvej zubů je škoda. Já měla smůlu, že byly prázdniny. Takže jsem byla asi třikrát na pohotovosti. Jinak zub jsem měla i celkem dlouho otevřený a sama jsem si ho čistila. Po měsíci trápení mi se poslala na velký ultrazvuk a zjistila, že osmička vedle je děsně zkažená. Tak tu vytrhla a zub se začal hojit. No bylo s tím trápení na tři měsíce. Už jsem i uvažovala o změně zubaře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
26.4.17 06:57

@Lenisha me to chytlo v cervnu a bylo pres 30 C tak jsem natekla, kdyby nebyly horja a nestalo se tak by to mohla mozna rychleji zavrit. Ale manzel se take se zubem dlouho trapil, take mrtvy zub a porad bolel, chtel ho vytrhnout a take ne. Uz uvazival, ze si ho zajde nekam na pohotovost vytrhnout, ale pak to preslo a od te doby ma klid. Zkus ji rici bud o tu mekkou vlozku, nebo do te tvrde si udelej tu dirku nebo at ti to jeste nezavira a da tu desinfekci. Proste ty reakce takove byvaji. Nebo at ti napise Atb. Me nemohla mela jsem 2 mes.mimi a plne kojila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.4.17 07:04

@Framik ok dírku zkusím. Už se normálně těším, až padne devátá. Budu v její čekárně naklusaná mezi prvníma. Já už taky zvažuju změnu zubaře

• Citovat
  • Upravit
1758
26.4.17 07:07

Také jsem takto trpěla několik týdnů. Pomohly až antibiotika..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11669
26.4.17 07:11

@Lenisha ať ti nechá zub otevřený

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.4.17 07:15

@stinga já to taky nechápu proč mi ho neustále zavírá. Když tam mám díru o ničem nevím

• Citovat
  • Upravit
3694
26.4.17 07:34

@Lenisha taky jsem si takhle uzivala a to nekolik let. Vzdycky treba pul roku klid a pak zacal hrozne bolet, vyvrtala to bylo dobry, uzavrela a zas bolest.No mne ho nakonec ted v unoru vytrhla a bohuzel bolest pokracuje.Jak mi to vytrhla tak hrozny, udelal se mi tam zanet po atb zanet odeznel, ale i tak jsem si musela mesic tak 2× denne brat prasek na bolest.No 14 dni uz jsem o dire vubec nevedela a ted uz me to zas skoro 14 dni boli. Vubec nechapu proc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
26.4.17 07:41

Jakékoli,,čekání" až se zub uklidní a chození měsíce, roky se zubem na vrtání, měnění vložky a podobně - to patří do minulého století!
Odstranila vám nerv a čistila zubní kanálek - jak dlouho tahle procedura trvala? Jestli pod hodinu a půl, není to dobře udělané, vaše zubařka pravděpodobně neumí udělat kvalitní endodoncii (ošetření zubních kanálků), jestli je to na pojišťovnu tak tuplem.

Najděte si jiného lékaře. Dřív, než vám tahle odbornice zub rozvrtá na kaši a nic z něj nezbyde.

Po endodoncii zub bolet nemá - může být mírná citlivost, ale žádné šílenosti jak tady popisujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
26.4.17 07:42
@Ada22 píše:
Tak tohle peklo jsem měla loni. :,( Vytrvej zubů je škoda. Já měla smůlu, že byly prázdniny. Takže jsem byla asi třikrát na pohotovosti. Jinak zub jsem měla i celkem dlouho otevřený a sama jsem si ho čistila. Po měsíci trápení mi se poslala na velký ultrazvuk a zjistila, že osmička vedle je děsně zkažená. Tak tu vytrhla a zub se začal hojit. No bylo s tím trápení na tři měsíce. Už jsem i uvažovala o změně zubaře

Jak čtu že jste zub sama pročišťovala, vážně mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě a říkám, si, že tohle fakt patří někam do džungle, tyhle metody 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
26.4.17 07:55

Chyb tam muže být několik. Jednak nechávat zub otevřeny týden je špatně, otevřeny má zůstat maximálně den dva a to jen pokud nejde vysusit. Jinak se muže dostat do hloubky infekce z dutiny usti, která tam vytvoří okolo kořene něco jako plak který se tvoří v ústech a vznikne tento problém. Další možnost je, ze vám paní doktorka zub špatně endodonticky osetrila - nenašla všechny kanálky, nevycistila zub až po apex, popřípadě vytvořila via falsa. A to se s tou provizorní vložkou nesnese. Rozhodne není cesta jeden den nechat vložku a pak zase otevírat. Doporučuji výměnu osetrujiciho lékaře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2824
26.4.17 07:55
@Lenisha píše:
S. O.S paní doktorky, které používáte emimino. Potřebovala bych od vás poradit, protože má zubařka mi asi v tomto případu nepomůže a já už toho začínám mít plné zuby.
Asi před měsícem mne chytl zub. Pravá pětka. Bolel neuvěřitelně. Až mi bylo na zvracení. Naklusala jsem tedy do ordinace, kde mi bylo řečeno, že je zub mrtvý a vyvrtala mi ho, čímž mě totálně zbavila té strašné bolesti. Přijít jsem měla za týden, že mi to zavře, dá mi tam léčivou mastičku a vložku a uzavře. Když se tak stalo, byla jsem u ní druhý den znovu s tím, že to začalo znovu bolet. A takhle se to opakovalo asi 4×. Vždy mi to druhý den tedy vyvrtala a když to po párvdnech znovu zavřela, druhý den po zákroku jsem ji bušila na dveře ordinace, protože mě to zase bolelo. Chtěla jsem, ať mi ho tedy vytrhne a nebo nechá na stálo otevřen, to prý nelze a zubu je škoda. Pořád vrtí hlavou, diví se, co tam bolí a asi vůbec neví, jak to má řešit. Nyní jsem druhý den po uzavření a vložkování a mám za sebou další probdělou noc, protože to zase šíleně bolí. :zed:

Nejsem zubař, ale taky jsem měla mrtvý zub, zubař ho zachoval, ale určitě dlouze čistil a umrtvoval zubní kanálky, dělal to nadvakrát. Jinak to asi řešit nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.4.17 07:56

@AvaF myslím, že nerv tam asi nechala, protože vždy když mi zajede hlouběji do zubu, tak to fakt zabolí. Asi se totiž dotkne toho nervu (nejsem zubař, možná je to jen má laická úvaha). Zubní kanálek čistila a vyplachovala takovou hnusnou tekutinu, která chutnala jako chlor, ale bylo to raz dva. Netrvalo to ani minutu

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama