Poslední kontrola u gynekologa

Anonymní
14.1.20 14:00

Je zde někdo kdo pracuje na gynekologii

Dobrý den všem.
dnes jsem měla poslední kontrolu u svého gynekologa. Podle poslední menstruace mi termín vychází na 25.1. Dnes jsem tedy 38+2. Ovšem váhový odhad miminka je prý menší než by měl být (2 700 g) a miminkoa odpovídá podle měření ultrazvukem na 35+3.
Lékař mě předal do péče porodnice, kde se mám nahlásit do 3 dnů. Jsem tedy objednaná na čtvrtek.
Do zprávy pro porodnici udal tyto údaje, viz foto. A já si ted našla na internetu něco málo o IUGR. Jsem z toho trošku špatná a chtěla bych vědět, co můžu čekat.
Co se bude dít, jestli miminko je opravdu menší a neodpovídá tabulkám?
Můj gynekolog mi k tomu jen řekl, ze to může něco znamenat, ale taky nemusí a tím to ukončil. Doma po přečtení zprávy pro nemocnici jsem našla tu zkratku iugr, proto jsem se nemohla zeptat, jestli je to špatné, nebo co to pro mně může znamenat.
Jak se tedy bude počítat termín porodu, nebo co se může dít?
Zaráží mě tam u té značky IUGR hlavně ten otazník.
Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14.1.20 14:05

Termín porodu se bere většinou původní, v nemocnici budou miminko sledovat, zda roste. Tato váha je naprosto v pohodě, budou kontrolovat jestli placenta funguje, jestli jsou dobré průtoky… :). Neboj, i kdyby to nebylo ideální, tak už můžeš klidně ve čtvrtek na vyvolání. Pokud by ses jakkoli necítila, tak jeď do porodnice dřív na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2930
14.1.20 14:06

Aspoň trochu hledat nejdřív :(

https://www.emimino.cz/…/iugr-32365/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
14.1.20 14:10

Moje první dítě také neodpovídalo tabulkam, vývojově ke konci těhotenství měl o 3 týdny menší bříško, syn byl prostě hubeny, raději v 38tt udělali hemiltona aby vyvolali porod. Vše bylo v pořádku. Nestresujte se v porodnici to prekontroluji, ohlidaji a změří znovu. Doktor se může splést o milimetr a už to vyjde jinak. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 14:10

@varenevejce děkuji moc. A může se stát, že si mě v nemocnici třeba nechají, nebo to není důvod k hospitalizaci? Chodím na kontroly každý týden, a průtoky, placenta, ozvy jsou v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
182
14.1.20 14:11

Ahojda, na gynekologii nepracuju, ale chci te uklidnit :) 38+6 a mala podle mereni na UTZ Odpovidala 35+2, vahovy odhad 2650g. Doktorka merila prutoky krve a vsechno nekolkrat prepocitavala a celkem me vystresovala. No vsechno v poradku dopadlo :) Mala se narodila s vahdou 2 480g, byla malicka, ale v poradku. Ted je ji pul roku a ma necelych 6 kg. Co mame deti v okoli, tak proti tem „normalnim“ ma o kilo min. Jestlu nemas, doporucuju koupit na odchod z porodnice co nejmensi obleceni. Malá ve všem plavala :) Přeju klidný porod a ať máš miminkp brzy v náručí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 14:17

@JaanaT děkuji za uklidnění. Ono až do te včerejší kontroly bylo vždy vse v pořádku. Žádná zmínka, že by dítě nesedelo s tabulkou, nebo tak něco, tak jsem z toho lehce nervózní. Doktor teda jen řekl, ze je menší a ze to může a nemusí nic znamenat. A az doma jsem zprávu otevřela a nasla tu zkratku a zacla hledat, a to byla asi ta chyba :think: teď jsem z toho akorát nervózní. Vim, ze vahovy odhad je + - 500g. takze uvidím ve čtvrtek, az premeri miminko v nemocnici a uvidime teda. Každopádně děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.1.20 14:19

@JaanaT ještě otázka k tomu hamiltonu… Zabral, nebo museli vyvolavat pomoci tablet, atd?

• Nahlásit
  • Citovat
14.1.20 14:21

Malá měla být dle doktorů a ultrazvuku malé miminko - v termínu cca 3 kg. Při porodu o tři dny později měla přes tři a půl kila, ovšem naměřili ji jen 48 cm…tak to možná hrálo roli v odhadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 14:23

@fíkofka děkuji. Tak uvidíme v tem ctvrtek na kontrole v nemocnici, třeba bude vaha a měření jináči. U prvního syna jsem měla vahovy odhad při každé kontrole u jiného drvzdy jinou, tak treba to bude i teď.
A nechali te dojit do termínu, nebo zacli s vyvoláváním hnedka??

• Nahlásit
  • Citovat
182
14.1.20 14:28
@Anonymní píše:
@fíkofka děkuji. Tak uvidíme v tem ctvrtek na kontrole v nemocnici, třeba bude vaha a měření jináči. U prvního syna jsem měla vahovy odhad při každé kontrole u jiného drvzdy jinou, tak treba to bude i teď.
A nechali te dojit do termínu, nebo zacli s vyvoláváním hnedka??

Nechali by me dojit k terminu a klidne asi i prenaset. Ja jsem se uz na kontrolu v nemocnici nedostala. Mela jsem jit jako ty, ve ctvrtek, ale v utery v noci mi praskla voda a ve stredu rano bylo hotovo :) Jinak na UTZ pri prijmu byl ten odhad zase mensi, tak jsme vtipkovali, ze se zmensuje, abychom to nemely tak narocne :lol: Jinak u nas ten odhad byl taky porad v norme a pak se to najednou asi zastavilo nebo co :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 14:34

@fíkofka jeee tak to je super teda :wink:
Ja se trošku bojím toho případného vyvolávání, když by to muselo být.
Měla jsem vyvolávány první porod, a chtěla jsem tentokrát zažít přirozený, tak snad se zadari.
Ale samozřejmě uvidime, co doktoři ve ctvrtek a pokud bude třeba vyvolavat, tak s tím nic moc neudělám. Pokud by byl teda problém s tou váhou i pro ně.
Jeste jednou moc děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.1.20 14:40

Ahoj, pro uklidnění já jsem šla také na vyvolání, malá už nerostla, že ji to v bříšku nevyhovovalo, vahovy odhad byl menší, tak jsem šla na vyvolání, malá měla 2360g a 45 cm, drobeček, závěr hypotrofní 9 novorozenec. Rodila jsem spontánně, nakonec se malá dusila tak jsem šla na akutního císaře. Dneska je to zdravá 3-leta holčička, jen je prostě oproti ostatním dětem malička. Dětská doktorka pořád strašila s tabulkama, jak málo roste apod, byla jsem z toho akorát vystresovaná, nakonec jsem změnila dr a na všechno se vykašlala, každé dítě je jedinečné, všechny nemůžou být stejné, všechno dopadne dobře uvidíš, zbytečně se nestresuj miminku to škodí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
2017
14.1.20 14:47

Já bych se vyvolat nenechala. Je to chemický proces, ne přirozený. Je to věc každé z nás, já jsem jim v porodnici rovnou nahlásila, že to nechci. V případě nouze raději CS. U vyvolání musí být porodní cesty připravené. Už jsem si raději našla soukromou PA, fajn porodnici a bylo dobře. Někteří doktoři umí vystrašit… Mě jeden řekl, že mám moc plodovky a malý bude asi postižený. Není. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
14.1.20 14:48

Nas malý je dva dny po terminu a měl 2600g, po měsíci 3900g.Taky sem měla malý odhad, ozvy staly za prd, hýbal se až včer, přes den spal a do toho byl skoro bez vody.Dva dny po termínu vyvolávačka. Takže odhadu bych se nebála. když je donošny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama