Je zde někdo ze stavebního úřadu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 10.01.18 06:17
je zde někdo ze stavebního úřadu?

Zdravíčko,
mám dotaz na lidičky ze stavebního úřadu, samozřejmě máme na úřadě človíčka, ale při každé návštěvě se jeho odpovědi rozchází, tudíž mu absolutně už nerozumíme a nevíme co přesně po nás chce, a nevím kde jinde se zeptat, když jsem chtěla jít do města vedle se zeptat, ani se s námi nebavili a řekli, že máme svého úředníka pro danou oblast, náš pan úředník je nový a asi ještě není zaběhnutý, každopádně jeho počínání nás stálo už dost času, energie a vyřizování a nikam jsme se nepohnuli.
Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Tarinka
Echt Kelišová 8224 příspěvků 10.01.18 07:14

Ahoj, nejsem ze stavebniho uradu, ale obcas vyrizuji nejaky inzenyring, treba budu vedet.

vikon
Stálice 70 příspěvků 10.01.18 07:36

Já jsem ze stavebního, klidně se ptejte.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 10.01.18 08:10

Ja bych se rada zeptala, jaka je obvykla vyse uplatku za stavebni povoleni a jakym zpusobem se predava ci naznacuje, ze je pozadovan, protoze to neumime a nikdy jsme uplatek nedavali. Ale je mi jasne, ze k tomu se nelze verejne priznat, ze se nic nedozvim.

Nase urednice nam dela takove nesmyslne obstrukce, ze se nam zda zrejme, ze povolit normalni cesou neni mozne.

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 10.01.18 08:27

@Pudloslava To by mě taky zajímalo, máme úplně to samé s naší úředníci. :)

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 10.01.18 09:20

Před dvěma roky, jsme si postavili na hranice pozemku zahradní domek, nikomu nevadil, a jelikož má rozměr 14m2 tak jsme to nijak neřešili sousedům nevadil, ovše přišla situace, kdy najednou jednomu sousdovi to začalo vadit, nemá důvod, sousedí s námi jedním bodem, nijak se to nedotýká jeho baráku, ale prostě je to blíž jak 2m naše chyba, že jsme si to nenechali předtím podepsat, od všech, naše chyba, že jsme to neudělali na územní souhlas, což samozřejmě chceme dořešit, šli jsme tedy na úřad, nakreslili si umístění, obešli sousedy a ten jeden s tím bodem, rohem zahrady řekl že ne…bylo tam před rokem nějaké menší nedorozumění mezi námi, ale nás se to nijak nedotklo, věc se vyřešila a tak jsme nečekali, že sousedovi ležíme v žaludku a vypadá to že asi budeme do jeho smrti…chtěli jsme po něm jen aby si opravil plotek, ke kterému skládal dřevo, a dřevo se mu sesulo, rozbil ten plotek a utíkal k nám jeho pes…takže nic horzného. Takže nám chybí jeho podpis, tudiž chápu, že tedy to budu muset vést přes ohlášení, budu potřebovat projekt, a geodeta…kvůli teda jednomu sousedovi… co je ale legrace, je, že on si postavil dílnu s udírnou na hranici pozemku, ten plot, nebo ta strana sousedí s námi, jedním bdem, on si teď vyřizuje také dodatečný souhlas, ale zjistili jsme že on náš podpis nepotřebuje, jak je možné že my ano a nehneme se z místa a on ne? Dvojí metr? úplatky? známost, nebo jak to mám chápat???jsme rozčílená, hodně, rozčílená a chci to řešit a budu to řešit, i kdybych měla zruinovat chlapíka u úřadě, je to smutné, ale prostě proč, proč, proč???

BaMaK
Závislačka 2825 příspěvků 37 inzerátů 10.01.18 09:22

@Pudloslava na toto je machr muj stryc. Urednikovi rekl: dnes v 22:00 vas cekam na benzince… Urednik prisel, dostal obalku s 10 tisici a povoleni bylo za 2 dny nachystane. Zni to jako ze spatneho filmu, ale bylo to tak /nebo a soon nejak podobne, nevim nakolik si to strejda prikorenil/.

BaMaK
Závislačka 2825 příspěvků 37 inzerátů 10.01.18 09:30

@barrbucha a neni to kvuli novele zakona? Nejak se tam podminky ohledne sousedu menili. A ptali jste se primo toho urednika? Co na to rekl?

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 10.01.18 09:35

@BaMaK dneska odpoledne tam jdeme, on si to podával na tu svou dílnu v půlce prosince a včera večer jsme potkali souseda od vedle a ten nám říká, taky jste dostali dopis, na tu xxxx dílnu? a my na něj hledíme, jaký dopis? tak nám ho půjčil na přečtení a prostě jsme jakoby tři sousedi a dva to dostali a my ne, nějaký divný ne? Soused nám ten dopis půjčil a dnes manžel jede na úřad is tím dopisem, proč mi jediní ze všech sousedů jsme mimo řízení, protože když ten prudil míní mít námitky na nás tak my chceme mít taky tedy možnost vznést nesouhlas. Nebo to sjou normální praktiky úřadů, že si tam uděláte kamarády a vše vám projde a ostatní ostrouhaj mrkvičku??

BaMaK
Závislačka 2825 příspěvků 37 inzerátů 10.01.18 09:48

@barrbucha samozrejme, vy byste kamaradovi nevysla vstric? Zvlast kdyz ma tak hrozne sousedy??? Ja bych zasla v prve rade za tim sousedem. Rekla mu, ze o tom vite a kdyz on prestane delat potize, tak vy je delat nezacnete. Mohli byste si pomoct vic, nez nejakymi spory.

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 10.01.18 10:09

@BaMaK jako jasné, my ten spor ani nezačali, celkově jsme na něj hleděli jak pucy, když nám u toho plánku řekl „já vám nikdy nic nepodepíšu, vy jste u mě skončili a ještě uvidíte…“ nechápala jsem… přitom jsme po něm chtěli ať si spraví svůj plot, ať si z naší zahrady odnese svoje dřevo a ať si zabezpečí svojeho psa, co nám běhal neustále po zahradě, obchcával nám rohy baráku, prudil naši fenku atd…ale já se nesmířím s tím, že my musíme blbbou nářaďovnu přes projekty a geodety a on si dílnu s udírnou co má víc jak 25m2 protože to má kevšemu napojené na „černou“ garáž a mu vše v pohodičce vyjde? to si hlavně měl na úřadě ivědomit ten úředník, že pokud někomu zamítne dorbotinu a povolí 3× větší stavu že se asi někdo ozve…že by byli takoví kamarádi až by si sá úředník ohrozil svoje místo? to se mi nechce věřit, snad by nikdo nebyl tak hlloupej…

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 10.01.18 10:52

Takže pokud to chápu dobře, tak mám tedy držet hubbu a krok, nic neřešit, svoji kůlnu na nářadí si udělat tou nejsložitější estou kterou můžu, zaplatit za projekt, za geodeta a tváit se jak je vše v pořádaku, no tak to asi nepůjde :mrgreen:

BaMaK
Závislačka 2825 příspěvků 37 inzerátů 10.01.18 11:26

@barrbucha ja te chapu, taky mame takoveho souseda, taky nam odmitl podepsat altanek-upozornuju ze v souladu se zakonem, 2m od plotu. A to jsme se videli poprve v zivote. Taky jsem videla rude…a taky proto vim, ze byste se ty vztahy meli snazit resit domluvou spolu, nebo to skonci valkou a to je pro klidny a spokojeny zivot dost spatne. Nemas drzet hubu, naopak, radila jsem ti, abys ji otevrela a sla si se sousedem promluvit…jaky styl zvolis je na tobe. Napsala jsem svuj nazor na nejjednodussi, nejschudnejsi a nejlevnejsi cestu. Samozrejme, ze se ti ulevi vic, kdyz budes rvat na urednika, psat stiznosti a treba se i soudit. Tvoje volba.

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 10.01.18 11:35

@BaMaK to jsme všechno ale absolvovali, za tím sousedem jsme byli 3×, naposledy v listopadu, poprosit ho, slušně, v klidu jej požádat, o ten podpis, řekl že ne, když jsme se ho zeptali, zda mu to nějak vadí, překáží nebo jakkoliv, řekl že ne, ale stejně to nepodepíše a zavíral dveře s vysmátým obličejem…tak mi řekni, jak se chceš domluvit s člověkem kterého nějakým způsobem uájí to, že lidem okolo dělá problém. to je člověk se kterým se prostě dohodnout nejde…a mu má projít stavba 3× větší bez jakékoliv námitky na hranici pozemku a my s kůlnou 14m2 ji budeme muset odtranit? připadá to divné jen mě? proč mi jeho souhlas potřebujeme a on náš ne?

BaMaK
Závislačka 2825 příspěvků 37 inzerátů 10.01.18 11:49

@barrbucha na to se jdete dneska zeptat, ne? Tak uvidis, jestli to byla chyba, schvalnost, nepozornost…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >