Je zde neurolog, či fyzio? Brnění obou rukou

Anonymní
25.3.20 07:44

Je zde neurolog, či fyzio? Brnění obou rukou ... :(

Hezký den,
prosím o radu, poslední měsíc jsem v takovém „zvláštním stavu“, kašel bez teplot a rýmy (už tři týdny) - měla jsem tlaky na hrudi, bolesti hlavy odezněly, střídavě mě brněly ruce, jednou i noha, nyní se brnění vrátilo a od včera nonstop, včetně noci mě brní střídavě, někdy obě ruce najednou, brní spíš jakoby k malíčkové a prsteníčkové straně trochu dlaň. Mám 2 prcky, stresové období…, a jsem z toho dost nervózní. Občas mám bolesti krční páteře, záda trochu do oblouku. V těhotenství GD na inzulinu, jinak bez cukrovky, beru Lethrox, a od mala adenom hypofyzy. Volala jsem praktikovi před týdnem, prý teď neordinují, nemají ochranu, a že prý s kašlem ani nemám nikam chodit, beru hořčík, Bcomplex.. Brnění je velice nepříjemné, dnes i celou noc.. Prosím od čeho by to mohlo být? Myslím na ty vážné věci, a měl by někdo radu jak tomu ulevit, třeba nějaké uvolňovací cviky? anebo jít k lékaři, zároveň teď nikde nechci pochodovat po Dr., abych domů něco nepřinesla. Děkuji Moc, J.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

423
25.3.20 08:01

Ja jsem mela krece z Letroxu, kdyz mi ho dali misto Euthyroxu. Neberes ho nove? Ale popisujes toho hodne, zkus znova praktika… Tady ti nikdo neporadi bez vysetreni, od zad i nervu to klidne byt muze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2696
25.3.20 08:06

Sice nejsem odborník, ale třeba by ti pomohlo nějaký cvičení odsud: https://www.fyzioklinika.cz/…-vse/boli-me#…
Já to používám při zaseklém SI sklíčení, cviky mají skvěle popsány.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
25.3.20 09:12

Tatka mel silene brneni rukou, zabral mu horcik, ale ne jen nejaky obycejny, ale na predpis Magnosolv, od te doby ma klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
25.3.20 11:08
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35444
25.3.20 18:02

Hele neurologove tak z 50% pracuji a protoze se ted lidi boji chodit, terminy docela jsou.

pokud je dominující brnění malíkových hran, tak bych v první řadě zkusila drzet ruce natazene v loktech - coz se tezko uhlida zejmena v noci. Pokud brneni odezni po natazeni ruky, je to temer jiste kubitalni (loketni) tunel - neco jako karpalni tunel, nic vazneho.

Nic se nezkazi vitaminem B.

Uz pred covidem byla epidemie psychogennich potizi u vystresovanych zen. Tedka sice odpadly bezne starosti zivota, ale jine, horsi, se objevily. Myslim, ze zaachranky musi jezdit denne k mnoha panickym atakam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 22:25

Neurolog - musim mit doporuceni od praktika?

Brneni neodezni po natazeni ruky. Brneni se zhorsuje pri zatezi ruky, jsem v akci cely den bez odpocinku,. citim ze asi neni ok krcni a hrudni pater, jak se hrbim u kojeni, a zada jsou celkove u me problematicka..

existuje neco na uvolneni patere? cviky? cokoli? nejaka videa?
dekuji za reakce, mrknu na video od czaky

zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.3.20 22:30

Obe ruce brni spolu.. leva vice..

• Nahlásit
  • Citovat
738
26.3.20 07:35
@Anonymní píše:

Brneni neodezni po natazeni ruky. Brneni se zhorsuje pri zatezi ruky, jsem v akci cely den bez odpocinku,. citim ze asi neni ok krcni a hrudni pater, jak se hrbim u kojeni, a zada jsou celkove u me problematicka..

zakl.

V tomto případě určitě zkus to cvičení, které jsem poslal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35444
26.3.20 18:09
@Anonymní píše:

zakl.

muzes zkusit „zasuvku“
https://www.fyziodomu.cz/…vik-zasuvka/
velmi často pomůže, ale vyšetřit se nech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie