Je zde zubař? Bolest opraveného zubu. Už jsem zoufalá.

314
22.12.19 17:36

Je zde zubař? Bolest opraveného zubu. Už jsem zoufalá.

Před dvěmi roky mi praskl zub. Zubařka opravila dala cement. Po roce zjištěn přes rentgen v tomto zubu hluboký kaz. Zub byl vyvrtán a byla dána vložka a fotokompozitni výplň. Od té doby zub bolí z vnitřní strany pouze při tlaku na něj a to v místě, kde byla předchozí prasklina.Tedy při jídle téměř čehokoli i měkkého (pečivo, ovoce, zelenina), kde musí být vyvynut tlak. Je to ostrá bolest. Jakoby mě vždy něco píchlo. Velmi mě to omezuje a potravu koušu na druhé straně. Na kontrolním detailním rentgenu, není nic vidět. Žádný kaz nebo vada. Zub na teplé a studené reaguje stejně jako ostatní zuby. Nebo jen velmi mírně citlivěji. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak váš zubař toto opravil? Nechci si nechat zbytečně vrtat zub pro opravu, která by nemusela vyřešit problém. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7410
22.12.19 17:52

Vytrhnuti a implantat vyresi vase problemy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
22.12.19 17:54
@Cenarius píše:
Vytrhnuti a implantat vyresi vase problemy.

Vtipné, avšak zub chci zachránit. Na implantát to skutečně není!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
22.12.19 18:09

Trhání je samozřejmě až ta úplně poslední možnost. Dobrý zubař zkusí vše, až ve finále případně trhá. Měla jsem prasklou stoličku a zlobilo to podobně, v podstatě dokud se to v místě praskliny neodlomilo, pak došlo na korunku a je po starosti. Pořád je to ještě fáze před vyrthnutím. jen se obvykle tedy čistý kanálky a vytahují nervy. ale to zní mnohem hůř, než to je… Ne každý vytržený zub jde nahradil implantátem, ne každý pacient je může mít atd. určitě to řeš, prasklý zub už je navždy oslabený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
22.12.19 18:53

Přesně jak se píše výše, zlobil mě zub podobně, dokud nepraskl i s plombou a najednou klid! Byla to prostě špatně udělaná výplň, moc tlačila :nevim: mám udelanou korunku a klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
22.12.19 19:37

Jakou vložku tam máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
22.12.19 19:59
@evulinda79 píše: