Je zdravá snídaně rýžová kaše ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baculkaji
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 27.01.17 16:05
Je zdravá snídaně rýžová kaše ?

Ahoj všem. chci zhubnout, tak se ptám. Když bych si dělala k snídani rýžovou kaši s mlékem a medem a ovocem? jde to? díky

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44139 příspěvků 27.01.17 16:25

Tak zalezi, kolik toho snis.

baculkaji
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 27.01.17 16:34

No a kolik by čeho prosím mělo být? aby to bylo v pohodě? díky

Karleon
Kelišová 5421 příspěvků 27.01.17 16:39

Těhle informací je plný internet i knihkupectví.

eumedon
Extra třída :D 13961 příspěvků 27.01.17 16:40
@baculkaji píše:
Ahoj všem. chci zhubnout, tak se ptám. Když bych si dělala k snídani rýžovou kaši s mlékem a medem a ovocem? jde to? díky

Z medu se hádám nehubne.

Malaga
Nadpozemská drbna 25188 příspěvků 27.01.17 16:45

No to asi není nejlepší volba…samé cukry (těch bílkovin z mléka moc nebude…)

Jana525
Kelišová 5079 příspěvků 27.01.17 17:11

Podle me absolutne ne

eumedon
Extra třída :D 13961 příspěvků 27.01.17 17:14

Možná rýžovou kaši s mlékem a ovocem.
https://www.bezhladoveni.cz/med-a-hubnuti/

Naay
Stálice 83 příspěvků 27.01.17 17:26

S tím medem to je zvláštní, v očistném jídelníčku od Mačingové je první týden v snidanich. Kdy se první týden nejí ani maso :think: (dobré zkušenosti s tím mám já i moje 47mi letá mamka). Doporučuje tam třeba strouhanou mrkev s jablkem, skořicí a medem (hodně častá snídaně) další týdny pak třeba vařené jáhly se skořicí a sušenými švestkami (ty mi trošičku chutí připomínali krupicovou kaši ). Jako náhradu sladého je snídani kterou jsem měla moc ráda a to je nakrájené kiwi, banán, med a mleté mandle (ale tu max 2X týdně).

bjetuschka
Závislačka 4716 příspěvků 27.01.17 17:34

Podle mě absolutně ne. Navíc rýžová kaše staví, takže jestli to budeš jíst denně, taky můžeš mít problém s vyprázněním.

Ceblma
Stálice 79 příspěvků 27.01.17 17:35

Ovoce na start dne to jistí

eumedon
Extra třída :D 13961 příspěvků 27.01.17 17:35

@Naay Pokud med nahradí jiné sladkosti, tak prosím. Pokud je navíc k jiným sladkostem a sladkým limonádám, tak ne. Pořád je to energeticky bohatá potravina a záleží na tom, kolik ho je. Lepší je ovoce a zelenina. Ale trápit se hladem taky ne, spíš vynechat mrtvé (čili biologicky chudé) kalorie.

Ou
Kelišová 5816 příspěvků 27.01.17 17:50

Ne, není to dobrý nápad, zejména pokud je to rýžová kaše z bílé rýže, nebo dokonce instantí.

Samotná rýže má přiliš vysoký glykemický index, nízký obsah vlákniny a nemáte v tom žádné tuky a málo bíkovin. Nezasytí vás to na dlouho a budete mít za chvilku zase hlad.

Pokud chcete sladkou obilninovou snídani, tak večer smícejte 2 lžíce ovesných či jiných vloček, 1 lžíci oříšků či olejnatých semínek (dýně, pinie, slunečnice, sezam a podobně), 2 lžičky směsi semínek jako je len, chia, bazakla, psyllimu a nebo včelník a 200 ml jogurtu.

A nechte to stát přes noc na lince.

Ráno tam přimíchejte čerstvé ovoce, co zrovna máte a podle chuti lehce doslaďte - je jedno čím, z hlediska nutričních hodnot není velký rozdíl mezi medem, bílým cukrem a nebo extra předraženým sirupem z kdoví čeho. Nejdůležitější je držet jednoduché cukry na uzdě, ne se přejídat jednoduchejma cukrama, který zrovna někdo prodává jako zdravé.

Ohledně zdraví nejsou zas až tak podstatné jednotlivé chody, ale celkové složení jídelníčku.

Kelsey
Hvězda diskuse 45114 příspěvků 27.01.17 18:20

Muj muz, kdyz je doma snida denne po posilovne mlecnou ovesnou kasi s ovocem a nebo jen ovesne vlocky v mléku s ovocem.
Růžovou mu nekdy delam na svacinu.

Limi123
Závislačka 3866 příspěvků 01.05.18 21:43

No zdravá možná, ale na hubnutí nevhodná. Bílkoviny ti nedodá žádné, komplexní sacharidy a vláknina také nic moc, samé jednoduché cukry a k tomu případně tuky (i ta od topnaturu). Když už sacharidy, tak ty komplexní. Zkus třeba kaši z celozrnných vloček s ovocem, to bude lepší (když si pak dáš ke svačině třeba cottage, abys dohnala bílkoviny).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >