Reklama

Je zdravá snídaně rýžová kaše ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baculkaji
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 27.01.17 16:05
Je zdravá snídaně rýžová kaše ?

Ahoj všem. chci zhubnout, tak se ptám. Když bych si dělala k snídani rýžovou kaši s mlékem a medem a ovocem? jde to? díky

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42126 příspěvků 27.01.17 16:25

Tak zalezi, kolik toho snis.

baculkaji
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 27.01.17 16:34

No a kolik by čeho prosím mělo být? aby to bylo v pohodě? díky

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 27.01.17 16:39

Těhle informací je plný internet i knihkupectví.

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13199 příspěvků 27.01.17 16:40
@baculkaji píše:
Ahoj všem. chci zhubnout, tak se ptám. Když bych si dělala k snídani rýžovou kaši s mlékem a medem a ovocem? jde to? díky

Z medu se hádám nehubne.

Malaga
Generální žvanilka 24272 příspěvků 27.01.17 16:45

No to asi není nejlepší volba…samé cukry (těch bílkovin z mléka moc nebude…)

Jana525
Závislačka 4753 příspěvků 27.01.17 17:11

Podle me absolutne ne

Extra třída :D 13199 příspěvků 27.01.17 17:14

Možná rýžovou kaši s mlékem a ovocem.
https://www.bezhladoveni.cz/med-a-hubnuti/

Naay
Stálice 71 příspěvků 27.01.17 17:26

S tím medem to je zvláštní, v očistném jídelníčku od Mačingové je první týden v snidanich. Kdy se první týden nejí ani maso :think: (dobré zkušenosti s tím mám já i moje 47mi letá mamka). Doporučuje tam třeba strouhanou mrkev s jablkem, skořicí a medem (hodně častá snídaně) další týdny pak třeba vařené jáhly se skořicí a sušenými švestkami (ty mi trošičku chutí připomínali krupicovou kaši ). Jako náhradu sladého je snídani kterou jsem měla moc ráda a to je nakrájené kiwi, banán, med a mleté mandle (ale tu max 2X týdně).

bjetuschka
Závislačka 4634 příspěvků 27.01.17 17:34

Podle mě absolutně ne. Navíc rýžová kaše staví, takže jestli to budeš jíst denně, taky můžeš mít problém s vyprázněním.

Ceblma
Stálice 69 příspěvků 27.01.17 17:35

Ovoce na start dne to jistí

Extra třída :D 13199 příspěvků 27.01.17 17:35

@Naay Pokud med nahradí jiné sladkosti, tak prosím. Pokud je navíc k jiným sladkostem a sladkým limonádám, tak ne. Pořád je to energeticky bohatá potravina a záleží na tom, kolik ho je. Lepší je ovoce a zelenina. Ale trápit se hladem taky ne, spíš vynechat mrtvé (čili biologicky chudé) kalorie.

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 27.01.17 17:50

Ne, není to dobrý nápad, zejména pokud je to rýžová kaše z bílé rýže, nebo dokonce instantí.

Samotná rýže má přiliš vysoký glykemický index, nízký obsah vlákniny a nemáte v tom žádné tuky a málo bíkovin. Nezasytí vás to na dlouho a budete mít za chvilku zase hlad.

Pokud chcete sladkou obilninovou snídani, tak večer smícejte 2 lžíce ovesných či jiných vloček, 1 lžíci oříšků či olejnatých semínek (dýně, pinie, slunečnice, sezam a podobně), 2 lžičky směsi semínek jako je len, chia, bazakla, psyllimu a nebo včelník a 200 ml jogurtu.

A nechte to stát přes noc na lince.

Ráno tam přimíchejte čerstvé ovoce, co zrovna máte a podle chuti lehce doslaďte - je jedno čím, z hlediska nutričních hodnot není velký rozdíl mezi medem, bílým cukrem a nebo extra předraženým sirupem z kdoví čeho. Nejdůležitější je držet jednoduché cukry na uzdě, ne se přejídat jednoduchejma cukrama, který zrovna někdo prodává jako zdravé.

Ohledně zdraví nejsou zas až tak podstatné jednotlivé chody, ale celkové složení jídelníčku.

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 44206 příspěvků 27.01.17 18:20

Muj muz, kdyz je doma snida denne po posilovne mlecnou ovesnou kasi s ovocem a nebo jen ovesne vlocky v mléku s ovocem.
Růžovou mu nekdy delam na svacinu.

Limi123
Závislačka 2994 příspěvků 01.05.18 21:43

No zdravá možná, ale na hubnutí nevhodná. Bílkoviny ti nedodá žádné, komplexní sacharidy a vláknina také nic moc, samé jednoduché cukry a k tomu případně tuky (i ta od topnaturu). Když už sacharidy, tak ty komplexní. Zkus třeba kaši z celozrnných vloček s ovocem, to bude lepší (když si pak dáš ke svačině třeba cottage, abys dohnala bílkoviny).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama