Reklama

Je Zdravotnické lyceum dobrá volba ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
MeShOo
Nováček 4 příspěvky 19.09.18 17:52
Je Zdravotní Lyceum dobrá volba ?

Lidi, potřeboval bych radu.
Jsem zrovna na docela špatném Gymnáziu a nelíbí se mi tam a chci přejít na Zdravotní Lyceum, v budoucnu vím že chci být doktor nebo záchranář, ale všichni z rodiny mi říkají že Lyceum je blbá volba, že prý je to podřenější než Gymnázium, ale to Gymnázium kam chodím je prostě špatný a nebaví mě to tam. Tak se chci zeptat jestli je to s tím Lyceem dobrá volba nebo trpět na tom stávajícím Gymnáziu.


Reklama

Reakce:
 
Aduš8
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 19.09.18 18:02

@MeShOo pokud dopředu víš,že v tom oboru chceš pokračovat,tak bych do toho šla,sama dělám ve zdravotnictví a měli jsme kolegyni, DiS. sestřičku,která šla na vysokou rovnou z gymplu a na jejích znalostech to bylo znát. Zdravotní škola je zdravotní škola

 
srpen89
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 19.09.18 18:06

Pokud víš, ze chces byt lekarka, zustan na gymplu. Pokud vis, ze chces byt zachranar jdi na zdravku a dodělas si zachranare. Zdravotnicke lyceum je uplne k ničemu, nenajdes uplatneni. Se zdravornickym lyceem nemuzes delat ani sestru v nemocnici.

 
sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 19.09.18 18:21
@srpen89 píše:
Pokud víš, ze chces byt lekarka, zustan na gymplu. Pokud vis, ze chces byt zachranar jdi na zdravku a dodělas si zachranare. Zdravotnicke lyceum je uplne k ničemu, nenajdes uplatneni. Se zdravornickym lyceem nemuzes delat ani sestru v nemocnici.

tak zdravotnické lyceum není k vychovávání sester, ale je to v podstatě specializovaný gympl. gympl se zaměřením na budoucí studium zdravotnických VŠ oborů.

@MeShOo nakolik je to dobrá nebo špatná volba, to se nedá globálně říct. pokud jsi na špatném všeobecném gymplu, jak je asi lepší dobré lyceum. na druhou stranu obecně vzato gymply mají lepší pověst, než lycea (nedokážu posoudit, nakolik je to pověst oprávněná). prostě co se týká přípravy na VŠ, tak bývá taková ta první volba gympl, poté lyceum a poté odborná střední škola.

 
malákráličice
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 19.09.18 18:26

@srpen89 Z gymplu clovek taky nic neni, akorat ma vseobecny prehled o vsem a vlastne poradne o nicem. Vlastni zkusenost. Na gymplu neni ani povinna latina a anatomie. V biologii se dva roky probiraji sutry, kytky a brouci. :D Pokud chce nekdo na medicinu, musi dohanet vsechno samostudiem. Jsem pro prestup. :palec:

 
malákráličice
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 19.09.18 18:33

@sagina S tim uplne nesouhlasim. Pokud chce nekdo napr. na VS stavebni, je pro nej mnohem lepsi volba nez gympl SS stavebni. Pokud chce studovat jazyky, tak nic lepsiho nez gympl idealne jazykovy nebude.

 
růžový achát
Závislačka 4244 příspěvků 19.09.18 18:38

Na gymplu je lepší biologie než na zdravce, nevím jak na zdravotnickém lyceu, mam zdrávku a dělala jsem pak právě nulťák, v případe že by ses nedostal z gymplu, tam tě připraví přímo na přijímačky .Jinak zdravotnické lyceum… to slyším poprvé… doba se pohnula ;)

 
Ou
Kelišová 5095 příspěvků 19.09.18 18:54

Zdravotní lyceum je dobré v tom, že budeš mít praxi. Plus teda budeš mít spoustu spolužaček a málo spolužáků.

Budeš ale muset věnovat větší samostatné úsilí přípravě na přijímačky na vejšku.

Variantou je zkusit domluvit přestup na jiné gymnázium.

Jinak teda nudnej gympl, zejména pokud po vás chtějí velký objem učiva je dost dobrá příprava na medicínu. Protože objem toho, co se musíš naučit na nazpaměť je obří a nikdy to nebude zábavné.

 
Gábííí
Ukecaná baba ;) 2332 příspěvků 19.09.18 19:08

@MeShOo syn vystudoval zdrav.lyceum a dělá posledním rokem Bc. obor záchranář a co říká,má obrovský náskok ze zdravotnické stránky,studenti,co přišli z gymplu jsou úplně mimo a hodně jich už vypadlo. Zdravotnické lyceum je v podstatě gympl se zaměřením na zdravotnictví. Prijimacky syn udělal na VŠ bez problémů.

 
MeShOo
Nováček 4 příspěvky 19.09.18 19:24

@Ou No na té škole je prostě zrovna na Biologii a Chemii hrozná učitelka , která nic nenaučí. Už se na ní psala petice aby odstoupila ze školy , ale nic nepomáhá … Proto chci přestoupit raději na to Zdravotní Lyceum. Vím že Gymnázium připraví líp na Vejšku , ale ten na který chodím je opravdu špatný a z toho Lycea prý není zas taaak těžké se dostat na Vejšku jen to chce trpělivost a snahu se tam dostat.

 
sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 19.09.18 20:40
@malákráličice píše:
@sagina S tim uplne nesouhlasim. Pokud chce nekdo napr. na VS stavebni, je pro nej mnohem lepsi volba nez gympl SS stavebni. Pokud chce studovat jazyky, tak nic lepsiho nez gympl idealne jazykovy nebude.

no, to je potom spíš otázka konkrétní školy :nevim: třeba co znám holky ze střední zdrávky, které šly na vysokou na sestru, tak pokud měla škola zkoušku z biologie, učily se z gymnazijní biologie, protože ta zdravotní neobsáhla celý obsah požadovaných znalostí k přijímačkám. samozřejmě, ne každá VŠ sestra zkoušky z biologie má, kolegyně třeba dělala zkoušku ze všeobecného přehledu, k těm se tedy taky připravovala extra. a nevím, nakolik by jí v tom gympl pomohl. obdobně starší holka je momentálně na střední chemický a opakovaně jsme byli upozornění, že jejich studenti budou chtít pokračovat na VŠ chemický, měli by absolvovat nepovinné hodiny z matiky se zaměřením na gymnazijní matematiku, protože rozsah matematiky dle ŠVP je pro následné VŠ studium zcela nedostatečný :nevim:

 
malákráličice
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 19.09.18 20:56

@sagina Gymplaci zase musi absolvovat minimalne seminar z chemie a nemaji ani zdaleka tolik hodin v laboratori.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >