Je Zdravotnické lyceum dobrá volba ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MeShOo
Nováček 4 příspěvky 19.09.18 17:52
Je Zdravotní Lyceum dobrá volba ?

Lidi, potřeboval bych radu.
Jsem zrovna na docela špatném Gymnáziu a nelíbí se mi tam a chci přejít na Zdravotní Lyceum, v budoucnu vím že chci být doktor nebo záchranář, ale všichni z rodiny mi říkají že Lyceum je blbá volba, že prý je to podřenější než Gymnázium, ale to Gymnázium kam chodím je prostě špatný a nebaví mě to tam. Tak se chci zeptat jestli je to s tím Lyceem dobrá volba nebo trpět na tom stávajícím Gymnáziu.

Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 19.09.18 18:02

@MeShOo pokud dopředu víš,že v tom oboru chceš pokračovat,tak bych do toho šla,sama dělám ve zdravotnictví a měli jsme kolegyni, DiS. sestřičku,která šla na vysokou rovnou z gymplu a na jejích znalostech to bylo znát. Zdravotní škola je zdravotní škola

srpen89
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 19.09.18 18:06

Pokud víš, ze chces byt lekarka, zustan na gymplu. Pokud vis, ze chces byt zachranar jdi na zdravku a dodělas si zachranare. Zdravotnicke lyceum je uplne k ničemu, nenajdes uplatneni. Se zdravornickym lyceem nemuzes delat ani sestru v nemocnici.

sagina
Echt Kelišová 7649 příspěvků 19.09.18 18:21
@srpen89 píše:
Pokud víš, ze chces byt lekarka, zustan na gymplu. Pokud vis, ze chces byt zachranar jdi na zdravku a dodělas si zachranare. Zdravotnicke lyceum je uplne k ničemu, nenajdes uplatneni. Se zdravornickym lyceem nemuzes delat ani sestru v nemocnici.

tak zdravotnické lyceum není k vychovávání sester, ale je to v podstatě specializovaný gympl. gympl se zaměřením na budoucí studium zdravotnických VŠ oborů.

@MeShOo nakolik je to dobrá nebo špatná volba, to se nedá globálně říct. pokud jsi na špatném všeobecném gymplu, jak je asi lepší dobré lyceum. na druhou stranu obecně vzato gymply mají lepší pověst, než lycea (nedokážu posoudit, nakolik je to pověst oprávněná). prostě co se týká přípravy na VŠ, tak bývá taková ta první volba gympl, poté lyceum a poté odborná střední škola.

malákráličice
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 19.09.18 18:26

@srpen89 Z gymplu clovek taky nic neni, akorat ma vseobecny prehled o vsem a vlastne poradne o nicem. Vlastni zkusenost. Na gymplu neni ani povinna latina a anatomie. V biologii se dva roky probiraji sutry, kytky a brouci. :D Pokud chce nekdo na medicinu, musi dohanet vsechno samostudiem. Jsem pro prestup. :palec:

malákráličice
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 19.09.18 18:33

@sagina S tim uplne nesouhlasim. Pokud chce nekdo napr. na VS stavebni, je pro nej mnohem lepsi volba nez gympl SS stavebni. Pokud chce studovat jazyky, tak nic lepsiho nez gympl idealne jazykovy nebude.

růžový achát
Kelišová 5124 příspěvků 19.09.18 18:38

Na gymplu je lepší biologie než na zdravce, nevím jak na zdravotnickém lyceu, mam zdrávku a dělala jsem pak právě nulťák, v případe že by ses nedostal z gymplu, tam tě připraví přímo na přijímačky .Jinak zdravotnické lyceum… to slyším poprvé… doba se pohnula ;)

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 19.09.18 18:54

Zdravotní lyceum je dobré v tom, že budeš mít praxi. Plus teda budeš mít spoustu spolužaček a málo spolužáků.

Budeš ale muset věnovat větší samostatné úsilí přípravě na přijímačky na vejšku.

Variantou je zkusit domluvit přestup na jiné gymnázium.

Jinak teda nudnej gympl, zejména pokud po vás chtějí velký objem učiva je dost dobrá příprava na medicínu. Protože objem toho, co se musíš naučit na nazpaměť je obří a nikdy to nebude zábavné.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 19.09.18 19:08

@MeShOo syn vystudoval zdrav.lyceum a dělá posledním rokem Bc. obor záchranář a co říká,má obrovský náskok ze zdravotnické stránky,studenti,co přišli z gymplu jsou úplně mimo a hodně jich už vypadlo. Zdravotnické lyceum je v podstatě gympl se zaměřením na zdravotnictví. Prijimacky syn udělal na VŠ bez problémů.

MeShOo
Nováček 4 příspěvky 19.09.18 19:24

@Ou No na té škole je prostě zrovna na Biologii a Chemii hrozná učitelka , která nic nenaučí. Už se na ní psala petice aby odstoupila ze školy , ale nic nepomáhá … Proto chci přestoupit raději na to Zdravotní Lyceum. Vím že Gymnázium připraví líp na Vejšku , ale ten na který chodím je opravdu špatný a z toho Lycea prý není zas taaak těžké se dostat na Vejšku jen to chce trpělivost a snahu se tam dostat.

sagina
Echt Kelišová 7649 příspěvků 19.09.18 20:40
@malákráličice píše:
@sagina S tim uplne nesouhlasim. Pokud chce nekdo napr. na VS stavebni, je pro nej mnohem lepsi volba nez gympl SS stavebni. Pokud chce studovat jazyky, tak nic lepsiho nez gympl idealne jazykovy nebude.

no, to je potom spíš otázka konkrétní školy :nevim: třeba co znám holky ze střední zdrávky, které šly na vysokou na sestru, tak pokud měla škola zkoušku z biologie, učily se z gymnazijní biologie, protože ta zdravotní neobsáhla celý obsah požadovaných znalostí k přijímačkám. samozřejmě, ne každá VŠ sestra zkoušky z biologie má, kolegyně třeba dělala zkoušku ze všeobecného přehledu, k těm se tedy taky připravovala extra. a nevím, nakolik by jí v tom gympl pomohl. obdobně starší holka je momentálně na střední chemický a opakovaně jsme byli upozornění, že jejich studenti budou chtít pokračovat na VŠ chemický, měli by absolvovat nepovinné hodiny z matiky se zaměřením na gymnazijní matematiku, protože rozsah matematiky dle ŠVP je pro následné VŠ studium zcela nedostatečný :nevim:

malákráličice
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 19.09.18 20:56

@sagina Gymplaci zase musi absolvovat minimalne seminar z chemie a nemaji ani zdaleka tolik hodin v laboratori.

Livin
Nováček 2 příspěvky 20.10.18 15:00

Fuh, těžká otázka. Na lyceu není žádná praxe ani nic, ne? Aspoň myslím. Akorát měly holky nějakou týdenní stáž.
Já teď studuju obor všeobecná sestra a teda… Zdrávkařů tam máme hrstku. Naprostá většina jsou gympláci, takže je tomu studium tak nějak přizpůsobený - prostě všechno odborný berem pečlivě od základů. Přičemž tý praxe je takový množství, že se to člověk prostě doučí.
Mimochodem, zdrávkaři se prej museli hodně učit nad rámec výuky, aby se tam dostali a to byly přijímačky mnohem lehčí jak na medicínu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >