Je zdravotní stav důvod k rozchodu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 23:44

Je zdravotní stav důvod k rozchodu?

Ahoj holky, jsem s přítelem 4 měsíce. Vážně si spolu sedíme. Máme stejný smysl pro humor, nehádáme se, udělali by jsme pro sebe první poslední i v posteli to taky klape jak má.

Jsou, ale věci které mi partner neřekl a až teď začínají vyplouvat na povrch. Nejdřív jsem se dozvěděla, že má silnou alergii na pyl. To jsem byla ochotná přijmout. Pak mi jeho kamarád ze školy řekl, že má dyslexii a dysgrafii a že ve škole nikdy kvůli zdraví nechodil do tělocviku.
Jednoho dne mi řekl že aspoň 3× za zimu vždycky chytne chřipku, takže se proti ní jde naočkovat. No a minulý týden se jen tak mimochodem zmínil že trpí epilepsií.

Docela mě to vyděsilo. Uvědomila jsem si, že s ním nechci být i v budoucnosti když by měl být pořád nemocný. A hlavně s ním už vůbec nechci mít děti, co bych dělala, kdyby měly mít epilepsii.

Poradíte mi, co mám dělat, mám se s ním rozejít nebo s ním zůstat? Pravda je, že ho miluji ale nedokážu si představit že bych s ním měla zestárnout.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65149
31.10.21 23:47

Kdybys ho milovala, tak ti nějak zvládneš.. kašli na to :think: najdi si jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27351
31.10.21 23:51
@martina.se píše:
Kdybys ho milovala, tak ti nějak zvládneš.. kašli na to :think: najdi si jiného

Ale nejdriv by jeste mela dospet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13732
1.11.21 00:00

Blbost je horsi. Na tu není léku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4623
1.11.21 00:01

V tvem pripade ano. A modli se, aby jsi nikdy neonemocnela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
1.11.21 00:01

Nemilujes ho :nevim:. To nema cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65149
1.11.21 00:11
@mroe píše:
Ale nejdriv by jeste mela dospet…

To je základ.. jako mazec.. ja třeba vím, že můj jednou skončí na vozíku, no holt ho budu tahat na fofrkare. Uvažovat takto, tak do toho vztahu v životě nejdu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35290
1.11.21 00:15
@Anonymní píše:
Jednoho dne mi řekl že aspoň 3× za zimu vždycky chytne chřipku, takže se proti ní jde naočkovat.

Já bych chtěla vidět člověka, co každý rok 3× chytne chřipku (a pořád je tu s námi). :think: :lol: :lol: :lol:
A nejen já. NRL pro chřipku by ho určitě taky ráda viděla. Vlastě by byla zajímavý pro virology z celého světa. Taková anomálie :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1917
1.11.21 00:23

Prý alergii na pyl ještě toleruju :mrgreen:. No, jestli tohle je pro tebe velká nemoc, tak s člověkem s epilepsií nebuď. Asi víš, že bys nereagovala dobře, kdyby náhodou měl záchvat.
Jinak epilepsie není dědičná nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
1.11.21 00:34

Ty zdravotní potíže mi nepřijdou nijak závažné. Důležité ale je, co chceš ty. Pokud ti tohle všechno vadí, tak se s ním rozejdi a najdi si někoho přijatelnějšího. Lidi se rozcházejí i z banálnějších v důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
1.11.21 00:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem s přítelem 4 měsíce. Vážně si spolu sedíme. Máme stejný smysl pro humor, nehádáme se, udělali by jsme pro sebe první poslední i v posteli to taky klape jak má.

Jsou, ale věci které mi partner neřekl a až teď začínají vyplouvat na povrch. Nejdřív jsem se dozvěděla, že má silnou alergii na pyl. To jsem byla ochotná přijmout. Pak mi jeho kamarád ze školy řekl, že má dyslexii a dysgrafii a že ve škole nikdy kvůli zdraví nechodil do tělocviku.
Jednoho dne mi řekl že aspoň 3× za zimu vždycky chytne chřipku, takže se proti ní jde naočkovat. No a minulý týden se jen tak mimochodem zmínil že trpí epilepsií.

Docela mě to vyděsilo. Uvědomila jsem si, že s ním nechci být i v budoucnosti když by měl být pořád nemocný. A hlavně s ním už vůbec nechci mít děti, co bych dělala, kdyby měly mít epilepsii.

Poradíte mi, co mám dělat, mám se s ním rozejít nebo s ním zůstat? Pravda je, že ho miluji ale nedokážu si představit že bych s ním měla zestárnout.

Rozejdi se s ním, zaslouží si lepší holku. Tak nablblý příspěvek jsem dlouho nečetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
1.11.21 00:56

Cokoliv může být důvodem k rozchodu.

Ve vztahu má být člověk spokojený a šťastný. Plánovat/představovat si s partnerem vztah na celý život a společné děti.

Pokud to tak nemáš, tak co nejdříve rozchod. Dáš tím šanci na jiný hezký vztah sobě i jemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
1.11.21 03:51

Pro mě by to důvod rozchodu nebyl, kdybych toho člověka milovala (ikdyž otázkou je, zda po 4 měsících lze mluvit o opravdové lásce a ne o zamilovanosti, která může rychle vyprchat). Nicméně, pokud ti to vadí, tak to nehroť a rozejdi se s ním, jste spolu krátce, poznáváte se, tak o nic nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4331
1.11.21 04:44
@Anonymní píše:

Odpověď na Tvůj dotaz - Buď tak hodná a rozejdi se s ním a dej mu tak šanci najít si někoho jiného, kdo bude zralejší a dospělejší. pomůžeš tím zvláště jemu.

Sama bys měla být vůči svým partnerům úpřímnější již na začátku vztahu, aby věděli do čeho jdou a zda ONI budou chtít být s někým, kdo uteče již při zmínce o nemoci. Možná by nebylo od věci zajít za nějakým terapeutem a tento Tvůj strach, z nemocí a případné dědičnosti, s ním probrat.

Epilepsie není dědičná a může se objevit v podstatě u každého člověka kdykoliv během jeho života - stejně jako alergie. S těmito nemocemi se nerodíme. Obě tyto nemoci se dají kompenzovat pomocí medikace a to až tak, že nedojde k žádným záchvatům či projevům.

Je mi Tě docela líto, ochuzuješ se o spoustu krásných životních zážitků, pokud žiješ ve strachu, že se potkáš s nějakou nemocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
1.11.21 06:05

Můj manžel má taky epilepsii.
Mimochodem, pokud sis jeho epilepsie za 4 měsíce nevšimla sama, tak bude nejspíš dobře kompenzována léky a tak hrozný to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat