Je život vážně jen o kompromisech a alternativách?

329
13.5.16 21:24

Je život vážně jen o kompromisech a alternativách?

Téma vyplývá z názvu :-) Vlastně toho řeším hodně a nic. S partnerem jsme udělali rozhodnutí, které nechci specifikovat, ale na základě toho vychází lépe zůstat ještě pár měsíců v práci, v které se mi nelíbí, než se vrátit do lepší. Partnera miluju, ale znamená to zároveň, že jsem hodně sama - oba dálkově studujeme VŠ a zrovna to vyšlo tak, že „školní víkendy“ máme po sobě. Navíc vysoce postavený manažer - takže spousta času v práci. Společné bydlení zatím nepřipadá úvahu, také z výše uvedeného rozhodnutí. Vlastně i ta původní změna práce, vychází z tohoto :-)

Podotýkám, že na nic z výše uvedeného si nestěžuju, ta rozhodnutí mají hlavu a patu a vím, že jde o pár měsíců. Ale tak nějak jsem si říkala, že vlastně nic není 100% (ale vůbec nic). Takže se chci spíš zeptat na Váš názor - také je Váš život jen o kompromisech a alternativách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26521
13.5.16 21:30

V podstatě ano. Ale taky záleží kdo a jak se prizpusobuje, měli by to být oba ( i když třeba ne vyrovnaně). Společná rozhodnutí jsou společná, po diskuzi, někdy se dva shodnou snadno, někdy je to náročnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bora-Bora
13.5.16 21:31

@Lavergne Ne, můj život není JEN o kompromisech a alternativách, ale samozřejmě v mém životě jsou.

Ted mám před sebou důležitý životní krok, který ovlivní nejenom mě, ale neříkám mu kompromios, ale svobodné rozhodnutí.

Život v páru holt o nějakých těch ústupcích je, ale krom kompromisů je třeba taky tolerance

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
23076
13.5.16 21:31

To „jen“ je tam podle mě špatně. Kompromisy jsou podle mě základ, ale vztah nesmí jít od jednoho k dalšímu. Navíc je těžké, co všechno člověk nazývá a považuje za kompromis a co bere tak, že to tak prostě musí být.
A co teprve, až přijdou děti… Každý jsme jiný, každý žijeme jinak a každý to máme jinak nastavené v sobě, takže se nic univerzálního říct nedá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
13.5.16 21:34

@Lavergne ano to určitě je vždy mě přijde že někdo musí ustoupit víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
13.5.16 21:34

Neberte prosím jen vztahy, ale život celkově. Moje aktuální „depka“ právě je nad tou prací i když s tím souvisí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26521
13.5.16 21:36

Podle mě to platí pro vsechny oblasti. Málokde a málokdy je to na 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23076
13.5.16 21:37
@Lavergne píše:
Neberte prosím jen vztahy, ale život celkově. Moje aktuální „depka“ právě je nad tou prací i když s tím souvisí

Tak to platí obecně. Záleží, zda máš pocit, že děláš kompromis a že třeba zrovna ty ustupuješ nebo to bereš, že to tak prostě je a má být. Je to možná o tvém myšlenkovém pochodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bora-Bora
13.5.16 21:47
@Lavergne píše:

já to taky pojala jako celek, moje vsuvka o partnerství byla jen dovětek, že tam to bru jako samozřžejmost.

Ale když ted nad tím tak přemýšlím, tak v současné době, cca půl roku zpátky jsem spokojená a vše mi vychází tak, jak mi vyhovuje, takže to je asi bez kompromisů. Změna, která mě čeká, není kompromis, to je rozhodnutí všech zúčastněných

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
329
13.5.16 22:08

Chápu, že se kompromisu nevyhnu. Ale v poslední době jsem udělala několik rozhodnutí mozkem a nikoli srdcem. Tedy nejsem moc šťastná, ale pomůže to do budoucna. Jen nevím, jak překlenout tu dobu, kdy se cítím bídně, přestože jinak koníčky, kamarádky mám, takže vyžití je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
13.5.16 23:00

@Lavergne vždy máme možnost volby (rozum x srdce)…ale holt za to musíme nést zodpovědnost i s případnými následky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24996
13.5.16 23:01

Já bych řekla, že život je hlavně o kompromisech. Nicméně, já kompromis nepovažuju za něco negativního, takže jsem ráda, že jsou ;) ;)
Je to o úhlu pohledu…
Pro tebe je ten kompromis obtěžující, protože teď se máš blbě. Já bych to brala tak, že se díky němu můžu mít později o to lépe :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5933
13.5.16 23:30

@Lavergne je i neni… musis vedet, co je dulezite a co ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
919
14.5.16 02:53

Spíše jde o to, jak moc tě kompromisy životem provází. Já třeba v životě udělala velmi mnoho rozhodnutí, která byla ve výsledku dobrá pro všechny a mi až tolik nevadila, ale jak se blíží čtyřicítka, začínám být unavená a vyčerpaná a nutnost dělat kompromisy mě začíná dráždit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1814
14.5.16 03:31

@Lavergne Kompromisy jsou určitě v životě důležité. Jsou situace, kde je kompromis téměř nevyhnutelný v jiných situacích je kompromis variantou, která ti zajistí klid v domácnosti a ušetří odpoledne strávené argumentací :) Váš kompromis je otázkou pár měsíců (pokud to dobře chápu) a pokud sama víš, že je to rozumnější varianta, tak není moc nad čím filosofovat. Mě právě naopak děsí spousta lidí, která v dnešní době kompromisů schopná není. Někde jsem četla, že právě neschopnost a neochota činit kompromisy stojí za dnešní krizí vztahů (osobních i pracovních). Pokud jde o mě, pozoruji, že například na začátku našeho vztahu jsem musela dělat docela dost kompromisů, postupem let se však naše názory a cíle tak nějak utřepaly a ujednotily, takže těch vynucených kompromisů je čím dál tím méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat