Je 6letá zralá na psychologa?

Anonymní
7.12.19 20:44

Je zralá 6ti léta na psychologa?

Zdravím. Dcera nikdy nebyla rozmazlená. Ale poslední dobou cca v 5,5letech to začlo. Teď je jí 6,5. Mám toho plne zuby a nevím jak dál.
Dám jsem příklady co provádí.

• nechce nosit aktovku, má hystercaky a mlátí sní o zem.
  • nezdraví ve výtahu, vždy se ke mě přitiskne jak kdyby neuměla mluvit.. a kolikrát už jsem ji okrikla a prd platný.
  • nechce vytahane tričko(protože není růžové) na návštěvě, protože pyžamo jsme zapomely.
  • ucitelce vygumovala V. podpis a napsala si jedničku (byla jsem na koberečku)
  • v notýsku dnes měla něco napsáno a řekla mi, že ho rozškube a vyhodí do koše. To jsem po ní vylitla. Jen jsem ji placla přez zadek, ať si jde vzít pyžamo a vyčistit zuby. A vše špatně. Legíny učurlé, nechtěla je sundat, zuby nechtěla čistit. Ruply mi nervy a šla pod sprchu ale jen vlažnou. Pak zas to ze sebe nechtěla vsleknout. 8o

Jako nevím co se děje ale stupňuje se to. Problemy doma žádné nejsou. Má pozornost.. ale už fakt nevím co sní. Už hodinu má vynucený brek a smrká na just do deky místo do kapesníku. Jsem bezradná a potřebuji pomoct. Ve škole taky vše ok. Chodí tam ráda.
Na nic si nestěžuju. Je spíš moc živá než ostatní…ale tohle fakt nedám :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Nejsem troll.
Díky T.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17728
7.12.19 20:47

Učitelka se podepisuje tužkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
712
7.12.19 20:53

@ka2ka Pera Pilot lze vygumovat a na propisky jsou taky gumy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17728
7.12.19 20:57
@Lulina999 píše:
@ka2ka Pera Pilot lze vygumovat a na propisky jsou taky gumy.

vidíš tak to jsme sto let za opicemi :think: ale tak malá je chytrá když si umí poradit to se zase musí ocenit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3869
7.12.19 20:58

Učitelka má klasickou červenou propisku. Ona to vzteky vyryla skrz na skrz. A nad to napsala 1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6066
7.12.19 20:59

Jde jí to ve škole.
V posmrkané peřině bych jí nechala spát, když je čuně schválně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sonča 12
7.12.19 21:00

Asi blbá otázka ale nezkusila ses jí zeptat proč se tak chová? Třeba po tom záchvatu s tou aktovkou bych jí nechala ať se jde uklidnit do svého pokoje nebo někam kde bude sama a pak až by byla v klidu tak bych si s ní sedla a zkusila se jí normálně v klidu zeptat proč to udělala, jestli se jí ta aktovka nelíbí nebo tak, jasně není to důvod k takové scéně, je to jen příklad, nedávno jsem četla že některé děti se těžko vyrovnávají se vztekem (neumí si s ním poradit) a pak se stane třeba tohle a pak je potřeba aby rodiče hned nevylítlia nechali dítě ať se sklidní a pak mu v klidu vysvětlili že takhle se chovat nemůže, nevim jak ti poradit ale asi bych na tvým místě zkusila tohle a kdyby to nepomohlo tak bych se poradila s její dr. a třeba by vám doporučila nějakého dětského psychologa

• Nahlásit
  • Citovat
403
7.12.19 21:05

Sice se může zdát na první pohled, že má školu ráda, ale evidentně jí tam něco hodně vadí. Možná přísný režim, přísná učitelka..? Dle věku je předpokládám v první třídě. Ve většině škol se první třída neznámkuje, v té vaší zřejmě ano, když dcera ví, co je jednička. Nezvládá pocit neúspěchu, možná má pak pocit selhání, že nedostala právě tu jedničku, tak si jí tam sama napsala.
Myslím, že je za jejím chováním silná flustrace ze školy, která v ní vyvolává emoce, se kterými si neumí poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 21:06

Zakladatelko, jsem učitelka a zároveň máma druháka. Za sebe můžu říct, že první třída je hukot. Děti si najednou přijdou velké a mají období, kdy opět testují hranice. Syn měl podobné výstupy, jako popisujes a znám je i od dětí z rodiny a od dětí kamarádek. Dám příklad z domova. Dostala jsem pro něj pyžamo od kamarádky po jejich synovi a náš ho na sebe nevzal. Šel spát raději nahý, protože je pod jeho úroveň mít něco obnošeného. Trvalo to půl roku, už ho nosí. Problémy s oblečením, kdy prostě něco tak nechtěl, že to schoval. No a několikrát zmuchlal úkol (máme náhradní sešit, kdy jsem nahradila stránku a přepisoval třeba 4 úkoly :lol: ).
No a jako učitelka můžu říct, že každoročně někdo zkusí přepsat známku. Když to je jednou, tak si to s dítětem proberu sama a nikdo to neopakoval.
Pokud to trvá chvíli, tak ještě vydrz. Ono se to zase utrepe. Mluvte o tom a zkus být v klidu.

@Lulina999 pochybuju, že učitelka bude opravovat gumovacim perem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
712
7.12.19 21:08
@Anonymní píše:
Zakladatelko, jsem učitelka a zároveň máma druháka. Za sebe můžu říct, že první třída je hukot. Děti si najednou přijdou velké a mají období, kdy opět testují hranice. Syn měl podobné výstupy, jako popisujes a znám je i od dětí z rodiny a od dětí kamarádek. Dám příklad z domova. Dostala jsem pro něj pyžamo od kamarádky po jejich synovi a náš ho na sebe nevzal. Šel spát raději nahý, protože je pod jeho úroveň mít něco obnošeného. Trvalo to půl roku, už ho nosí. Problémy s oblečením, kdy prostě něco tak nechtěl, že to schoval. No a několikrát zmuchlal úkol (máme náhradní sešit, kdy jsem nahradila stránku a přepisoval třeba 4 úkoly :lol: ).
No a jako učitelka můžu říct, že každoročně někdo zkusí přepsat známku. Když to je jednou, tak si to s dítětem proberu sama a nikdo to neopakoval.
Pokud to trvá chvíli, tak ještě vydrz. Ono se to zase utrepe. Mluvte o tom a zkus být v klidu.@Lulina999 pochybuju, že učitelka bude opravovat gumovacim perem. :nevim:

A proč by ne, je to jen do sešitu… Jeden můj učitel na střední opravoval i obyč. tužkou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17728
7.12.19 21:10
@leisa píše:
Sice se může zdát na první pohled, že má školu ráda, ale evidentně jí tam něco hodně vadí. Možná přísný režim, přísná učitelka..? Dle věku je předpokládám v první třídě. Ve většině škol se první třída neznámkuje, v té vaší zřejmě ano, když dcera ví, co je jednička. Nezvládá pocit neúspěchu, možná má pak pocit selhání, že nedostala právě tu jedničku, tak si jí tam sama napsala.
Myslím, že je za jejím chováním silná flustrace ze školy, která v ní vyvolává emoce, se kterými si neumí poradit.

u nás se taky dává jednička vše ostatní je podepsané jako v a naopak znám víc škol kde je tento systém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17728
7.12.19 21:10
@Lulina999 píše:
A proč by ne, je to jen do sešitu… Jeden můj učitel na střední opravoval i obyč. tužkou :-)

a kam jinam by měli psát :think:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 21:11

@Lulina999 protože učitelky se kryjí. Děti i rodiče se často neštítí opravit opravené chyby a jít to „reklamovat“, že to učitelka opravila špatně. Takže já třeba veškeré chyby podtrhavam a nad to to píšu dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
712
7.12.19 21:12

@ka2ka Známky? Do třídnice, pokud nemají jen elektronickou, do žákovské (opět pokud nemají jen elektronickou), k sobě do sešitu,…

Příspěvek upraven 07.12.19 v 21:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 21:12

@leisa já zase znám hodně škol, kde se klasicky známkuje už v první třídě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama