Jede na dovolenou beze mě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bezradný
Povídálka 18 příspěvků 06.10.18 09:45
jede na dovolenou beze mě

Ahoj chci vědět, co byste na mém místě dělali Vy? Jsem student, co přebíhá mezi prací a školou. A moje přítelkyně taky studuje. Měli jsme jet s přítelkyní a jejíma rodičama na dovolenou v Turecku do jednoho hotelu, který jsme měli vybraný, ale bohužel ho naše CK tenhle rok nenabízí. No ale včera jsem se dozvěděl, že její rodiče měli do toho hotelu domluvených asi ještě další 15 svých známých, a kteří pojedou příští rok taky. A kvůli nim se teď vlastně řídí celá dovolená a veškerý výběr hotelů se smrsknul jen na 2 a ještě k tomu předražené, a které se mi moc nelíbili. No tak sem jí řekl, že rozhodně nedám 24 000 za dovolenou, kde nemám co říct do výběru hotelu a kde budeme opět jak minulý rok skákat podle toho jak si ostatní pískají. I když jim řekla, že nepojede. Tak jí nakonec přemluvili tím, že jí zaplatí prý půlku ať jede. Protože potřebují její pokoj, na který chcou napsat členy těch rodin, kteří by z kapacitních důvodů jet nemohli. A nebo by mohli jet, ale museli by za děti platit cenu jako za dospělého, a celý plán by tak krachnul. Samozřejmě mě to dost naštvalo.

Říkal jsem jí, i před jejíma rodičama, že můj strop na dovolenou je maximálně 20 000, ale ideálně kdyby to bylo levnější. Do toho po mě ještě chce, abych zařídil nový obývák, což nebude stát zrovna pár korun. Sice mi slíbila, že prý pojede semnou ještě na last minute podle mýho výběru, v průběhu prázdnin, ale nevěřím téhle variantě vzhledem k tomu, že bude mít brigádu jen do konce prosince a pak kdo ví, co bude, nebo jestli si něco najde. Hlavně bude příští rok státnicovat a hledat si práci o prázdninách. A dle jejích slov pokud se něco najde tak prý se toho za každou cenu chytí ať to stojí co to stojí. A zrovna v tuhle dobu bývá těch nabídek práce hodně, protože firmy shání čerstvé absolventy. Přijde mi to celý úplně na palici utrácet tolik peněz za dvě dovolený, když spolu už bydlíme a každej se snažíme šetřit, kde to jde. Dokonce mi i řekla, že pokud se s tím nesrovnám tak se rozejdeme.

Dost mě tenhle přístup mrzí, že se chová takhle sobecky a dost se teď kvůli tomu hádáme, když si představím, že ona si bude užívat na dovolené, na kterou jsme měli jet spolu, a že já budu dřepět kvůli plánům jejích rodičů doma. Ta varianta s last minute mi příjde dost utopická, absolutně nereálná a úplně zbytečná vzhledem k naší finanční situaci. :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:
Halamka
Závislačka 3696 příspěvků 06.10.18 09:56

Asi je to trochu sobecké od ní, na druhou stranu bych asi dovolenou s rodiči a dalsimi patnácti lidmi nedala.
Zřejmě se tam cítí nějak vázaná a nechce jim komplikovat dovču, ac to nechápu. Nicméně absolutně mimo mi přijde její poznámka, že pokud se s tím nesrovnas, tak rozchod. Místo aby se snažila to urovnat, když to měla být primárně vaše dovolená, tak ti nabízí nejisté řešení a trochu povýšené chování.
No je na tobě, jak se k tomu postavíš. Můžeš tuto dovču být velmi tolerantní s tím, že to přijmeš jak to je. Pak je otázka, jaky k tobě bude mít vztah. Jestli bude muset být po jejím vždy nebo je schopna také kompromisu v jine situaci. Nebo to nebudeš akceptovat a pokud se s tebou rozejde, tak máš prostor pro novou partnerku, která bude mít utridene priority správně.

BaMaK
Závislačka 2830 příspěvků 35 inzerátů 06.10.18 09:58

@bezradný Je to trochu zmatené, ale…nutíš ji vybrat si mezi tebou a rodiči. To není zrovna vstřícný a nesobecký přístup. Měli jste něco domluveného, ano, její rodiče to změnili a vzhledem k tomu, že si to platíš, tak bys měl jistě mít možnost do výběru mluvit. Jenže pokud jede tak velká skupina, prostě se musí dělat kompromisy. Pokud jí rodiče řekli-když nepojedeš celá dovolená nám krachne. Nedivím se, že se nechala přemluvit. Vysvětli ji, že takováto dovolená je mimo tvoje finanční možnosti a domluvte se, že pojedete spolu jinam a vyberte si něco levného, abyste se vešli do „limitu“ obou-vždyť můžete jet někam na kolo, do chorvatska levněji, nebo třeba vlakem? Jste mladí nepotřebujete luxus, jen správný přístup a touhu být spolu a užít si to.

kacakaca
Závislačka 2618 příspěvků 06.10.18 10:00

Kdyz ona neskace podle tebe, je sobecka. Ty ale taky neskaces podle ni… To se jeste stane, pokud tohle nevyresite rozchodem, ze se v zivote na necem neshodnete. Ona chce jet na dovolenou s rodici, ty s ni bez rodicu - musite si v klidu rict, proc. Az pochopite jeden druheho, muzete se domluvit na kompromisu. Pokud vas tlaci penize, pak nevim, proc treba nesbalite stan a spacak a neuzijete si dovolenou za par kacek a uplne bez lidi.

Sany80s
Kelišová 6628 příspěvků 06.10.18 10:01

Nemám problém, když by manžel jel se svými rodiči na dovolenou beze mě. Nám to ale nezpůsobí finanční trable a neohrozí společnou dovolenou.
Ale vzhledem k tomu, že spolu bydlíte a vaše časová a finanční rozhodnutí by měla být společná a to, že pojede, výrazně ovlivní vaši finanční situaci, tak toto rozhodnutí, dle mého názoru, vyžaduje souhlas vás obou a ten druhý má plné právo říci ne a nemělo by mu to být vyčítáno.

Hroznej puberťák
Kelišová 5413 příspěvků 06.10.18 10:03

Najdi si jinou, takovou, co za ní v 25 nerozhodují rodiče o každém prdu.

bezradný
Povídálka 18 příspěvků 06.10.18 10:07

Kacakaca: já bych na tu dovolenou s jejíma rodičama klidně jel, jsou fajn. Ale mě vadí těch 15 dalších pro mě absolutně cizích lidí, ta nemožnost výběru a čehokoliv do toho říct a taky ta cena hlavně. Nemluvě o tom, že hlavně předtím nebyla řeč o tolika lidech.. Posledně jsme na dovolenou jeli s rodičama a jejíma známýma a to jsem ji nemohl dostat nikam z hotelu, třeba podívat se do města nebo jet třeba do bazaaru na nákup nějakých suvenýrů třeba, tady všude bych musel sám.. a mimo to se to tam tak nějak řídilo ostatníma a to se mi nelíbilo, ale nikoho to moc nezajímalo..

Příspěvek upraven 06.10.18 v 10:13

samá práce
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 06.10.18 10:12

Ty voe. V tvým věku bys měl píchat pět takových bab a né se utápět v hádkách s jednou ostravou, co skáče podle rodičů. ;) Za dvacku vezmeš dvě píchačky do wellnessu na prodloužený víkend a budeš král a né ustrašenej králíček v Turecku. ;)

tzipora
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 06.10.18 10:12

Nezáleží ji na tobě.

kacakaca
Závislačka 2618 příspěvků 06.10.18 10:14
@bezradný píše:
kacakaca: já bych na tu dovolenou s jejíma rodičama klidně jel, jsou fajn. Ale mě vadí těch 15 dalších pro mě absolutně cizích lidí a taky ta cena hlavně, posledně jsme na dovolenou jeli s rodičama a jejíma známýma a to jsem ji nemohl dostat nikam z hotelu, třeba podívat se do města nebo jet třeba do bazaaru na nákup nějakých svenýrů třeba, tady všude bych musel sám.. a mimo to se to tam tak nějak řídilo ostatníma a to se mi nelíbilo, ale nikoho to moc nezajímalo..

Tohle vsechno ji rekni, nic moc vic, nez promluvit si o tom, nemuzete delat.

Monchichik
Kelišová 5469 příspěvků 06.10.18 10:28

Pokud se s tím nesrovnáš, tak se rozejdete? No tak jo. Pokud není schopná vykomunikovat a nebo najít kompromis, myslí si, že bude buď po jejím nebo nic, tak bych se s ní klidně rozešla, protože je jasné, jak to bude do budoucna. Rozhodovat bude o všem ona a nebo její rodiče.

kilčo
Kecalka 174 příspěvků 06.10.18 10:45

Dokonce mi i řekla, že pokud se s tím nesrovnám tak se rozejdeme.

• touhle větou by u mě tomu svému chování nasadila maximální korunu a ihned bych na to zareagovala tak,že bych jí odpověděla,že tedy nebudeme prodlužovat naší agonii a at si tedy sbalí svých pár švestek a jde(pokud se tedy nejedná o její byt,kdyby jo,tak bych se sbalila a odešla středem já,být na tvém místě).Takhle se nechová a hlavně nevyjadřuje člověk,který doopravdy miluje.A který to s námi oběma myslí vážně.

Myslím,že ty to máš postaveno správně a kladně hodnotím i fakt,že nejdeš přes svůj rozpočet.Mám taky dospělé děti,zadané,žijící se svými partnery ve svých domácnostech,ale takhle by mě nikdy nenapadlo lajnovat jim život.

A jak je to v té písničce-jeden z těch dvou vždy miluje mín.Pust přítelkyni do oběhu,neztrácej s ní čas už více a budeš si tak moci najít snad někoho,kdo dá přednost tobě před všem ostatními,a dokonce i před dovolenou s rodiči.Je to dost blbé,když se někde takhle rodiče moc angažují,z toho neplyne pro vás dva do budoucna stejně nic dobrého.

Ušatá
Nováček 7 příspěvků 06.10.18 11:08

.

Jana525
Závislačka 4997 příspěvků 06.10.18 11:31

Malo informaci. Takze - jezdite na dovolenou i sami nebo jen s rodicema ? To mi prijde docela podstatne.
Ze nechces jet na dovolenou s dalsima cizima lidma se nedivim, ze nechces platit tolik penez a jeste za Turecko :mrgreen: to se nedivim taky.
Za dalsi, proc mas ty zarizovat novy obyvak ? A co to znamena konkretne zaridit novy obyvak ? Vy jste v podnajmu nebo uz bydlite ve svem ? Hospodarite dohromady nebo zvlast ? Ona si tu dovolenou plati ze sveho nebo ji to plati rodice ?

Mozna by jste udelali nejlepe, kdyby jste si dovolenou kazdy stravil podle sebe. Aspon by jste si od sebe odpocnuli.

Hroznej puberťák
Kelišová 5413 příspěvků 06.10.18 11:32
@samá práce píše:
Ty voe. V tvým věku bys měl píchat pět takových bab a né se utápět v hádkách s jednou ostravou, co skáče podle rodičů. ;) Za dvacku vezmeš dvě píchačky do wellnessu na prodloužený víkend a budeš král a né ustrašenej králíček v Turecku. ;)

No asi tak, i bez té dvacky…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >