Jede přítel po sestře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LiliV
Nováček 6 příspěvků 18.04.19 14:29
Jede přítel po sestře?

Už dlouho mě trápí jedna záležitost ohledně mého přítele. Jsme spolu skoro 2 roky, máme pohodový vztah, rozumíme si, nyní čekáme chtěné miminko. Hrozně mě ale trápí, jak je unešený z mé o 2 roky mladší sestry a nevím, jak se s tím vyrovnat. Jsem hezká holka, spíše klidná, takový typ „hodný milý holky“, nemám ráda konflikty, ale svůj názor řeknu, to zas jo. Moje sestra je kočka, sexy typ, hodně živá, společenská, někdy taky jízlivá, ráda si do člověka zareje, provokuje, ráda si hraje si na důležitou. Oproti mně je asi výraznější osobnost. Když jsem ji poprvé představila příteli, nešlo přehlédnout, jak je z ní hotový. Bylo to pouhých 20 minut, co strávil v její přítomnosti, ale celou cestu domu měl pak ve tváři takový zastřený výraz a pořád o ní mluvil, zkrátka, byl z ní mimo. Já byla trochu překvapená, protože jsme prostě každá jiná a s bývalými příteli jsem nikdy takový problém neměla. Mrzelo mě to a cítila jsem se ponížená. Od té doby se snažím minimalizovat jejich možné setkání, vidí se např. jen o vánocích u rodičů apod. Ale nedávno začal přítel o ní mluvit a naléhat na mě, že bychom ji měli pozvat k nám (přestože se oficiálně nenavštěvujeme, ona nás k sobě také nezve) a že by zase ona mohla k sobě pozvat nás, „na nějaký dobrý koláček, hehe“ a vždy když o ní mluví, má takový zvláštní tón v hlase. Mluví o ní teď skoro každý den. Ségru mám ráda, je s ní sranda, ale bojím se znovu vystavit tomu ponižujícímu pocitu, kdy budu nucena přihlížet tomu, jak je z ní mimo. Ještě jak jsem psala, jak si sestra někdy ráda hraje na důležitou a reje - když jsem s ní sama, dokážu ji „zkrotit“ a ona se uklidní (asi vliv „starší sestry“), ale v přítomnosti přítele se mi ji usadit nedaří, protože je „posilněna“ jeho zájmem a dovolí si víc. A já zas než abych šla nějak do konfliktu, raději to přejdu mlčením, ale jako vítěz si pak rozhodně nepřipadám, což sestře ještě přidá na momentální atraktivitě atd. Až bude mimčo na světě, přijedou ségra s přítelem určitě do porodnice, ségra pak určo taky bude mít děti a budeme se vzájemně navštěvovat a já se prostě dopředu děsím toho, že budu vystavená tomu ponižujícímu pocitu, kdy na ni bude přítel zírat jak na obrázek. Nevím, jak to v sobě vyřešit, jak se k tomu celkově postavit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
LaPaloma
Závislačka 2786 příspěvků 18.04.19 14:34

No, asi je do ní zamilovaný. Nevím, co s tím. Promluvila bych si s ním na rovinu a nahlas bych vyslovila lítost, že mi udělal dítě, protože vím, že jinak by už se mnou nebyl.
Asi bych to nenechávala vyhnít, ať si i přítel v hlavě ujasní, koho chce a sestra by měla zvážit svoje kroky s ohledem na tebe. Řekla bych asi nějak i sestře, pokud se ho snaží sbalit, že se mi její chování nelíbí a že to nemusí dobře dopadnout. Podle toho, jak se zachová, to je dobrá sestra nebo kráva.
Počítej s možností, že prohraješ. Nejsi ani manželka, přítel necítí tolik závazků. Dítě chlapům nestačí jako závazek, v poslední době se mezi mladými množí názory, že svatba je závazek. Dítě nikoliv.

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 18.04.19 14:44

No, pokud nejsi nějaký žárlivý typ, který vidí co není, tak tě tedy lituji, protože mě nenapadá způsob, jak tohle vyřešit ke spokojenosti všech stran.

Elessa
Kecalka 164 příspěvků 18.04.19 14:50

Promluvila bych si s pritelem narovinu o tom, jak se citim, kdyz o ni mluvi a kdyz se vidi, a to same se sestrou. A nepristoupila bych na nejake navstevovani se do doby, nez si toto vyresite. Uplne chapu jaky je to pocit.

Tomkins
Kecalka 488 příspěvků 18.04.19 14:52

A nejsou to hormony? Nevidíš náhodou něco, co není? Já mám taky rád svýho švagra, protože je vtipnej a je s ním sranda. Občas zajdeme do hospody, nebo si zahrát kulečník. A taky to neznamená, že jsme homosexuálové a chceme spolu něco mít. S některýma holkama je zkrátka sranda a právě díky tomu, že jsou „z rodiny“, tak s nimi (a o nich) člověk mluví trochu jinak.

Tomkins
Kecalka 488 příspěvků 18.04.19 14:52
@Elessa píše:
Promluvila bych si s pritelem narovinu o tom, jak se citim, kdyz o ni mluvi a kdyz se vidi, a to same se sestrou. A nepristoupila bych na nejake navstevovani se do doby, nez si toto vyresite. Uplne chapu jaky je to pocit.

Souhlas.

LiliV
Nováček 6 příspěvků 18.04.19 14:54

Ještě doplním, že sestra po něm nejspíš nejede, jen se občas ráda předvádí a ráda se mnou „bojuje“. Má svého přítele, kterého vím, že miluje.
Přítelovi se to zatím obávám otevřeně říct, protože on to určitě popře a já se pak budu nejspíš cítit ještě hůř.

LiliV
Nováček 6 příspěvků 18.04.19 15:00
@LaPaloma píše:
No, asi je do ní zamilovaný. Nevím, co s tím. Promluvila bych si s ním na rovinu a nahlas bych vyslovila lítost, že mi udělal dítě, protože vím, že jinak by už se mnou nebyl.
Asi bych to nenechávala vyhnít, ať si i přítel v hlavě ujasní, koho chce a sestra by měla zvážit svoje kroky s ohledem na tebe. Řekla bych asi nějak i sestře, pokud se ho snaží sbalit, že se mi její chování nelíbí a že to nemusí dobře dopadnout. Podle toho, jak se zachová, to je dobrá sestra nebo kráva.
Počítej s možností, že prohraješ. Nejsi ani manželka, přítel necítí tolik závazků. Dítě chlapům nestačí jako závazek, v poslední době se mezi mladými množí názory, že svatba je závazek. Dítě nikoliv.

Děkuju za názor, i když to zní teda dost drsně. K tomu mimču ještě doplním, že jsme si prošli IVF, přítel mi byl od začátku obrovskou oporou, byli jsme v tom prostě spolu. Takže to není tak, že by mi jen tak udělal dítě.

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 18.04.19 15:00

@LiliV tak to rekni sestře. Ze jsi těhotná, citlivá a s nervama na pochodu. Ať se tvého přítele straní a nedráždí ho

LiliV
Nováček 6 příspěvků 18.04.19 15:06
@Tomkins píše:
A nejsou to hormony? Nevidíš náhodou něco, co není? Já mám taky rád svýho švagra, protože je vtipnej a je s ním sranda. Občas zajdeme do hospody, nebo si zahrát kulečník. A taky to neznamená, že jsme homosexuálové a chceme spolu něco mít. S některýma holkama je zkrátka sranda a právě díky tomu, že jsou „z rodiny“, tak s nimi (a o nich) člověk mluví trochu jinak.

Těžko říct… Pořád je chce k nám hrozně zvát. Naposled třeba pronesl, že bychom ji a jejího přítele mohli pozvat na grilovačku. Na což jsem mu už trochu rozladěně řekla, že přeci ví, že mám nevolnosti a že si neumim představit, že bych teď jedla grilované maso a on na to, že já bych teda zůstala vevnitř a oni by si dali spolu. A pak se zasmál, jakože to byl vtip. Prostě furt na mě tlačí, ať je pozveme.

axelina
Závislačka 2699 příspěvků 18.04.19 15:14

@LiliV no přítele nezměníš…segra bude asi taky i nadále atraktivní :-) tak jsi si ho vybrala, budeš s ním mít dítě tak to budeš muset asi strpět :-) lepší to nebude.. ale myslím si že se třeba muže stat že spol něco budou někdy v budoucnu mít a pak je to přejde a bude klid aleno že si segra někoho najde a přestane jí ten tvuj zajímat

tulipán
Závislačka 4275 příspěvků 18.04.19 15:15

Neumim si predstavit, ze bys mela pritele dalsich x let drzet dal od sestry. Tim, ze je budes separovat, neudrzis vztah v pohode. Ja bych se se segrou normalne stykala a kdyz by meli oba nevhodne chovani, rekla bych to i pred jejim pritelem. Takove schovavacky jsou na nic, jen si rozlozis vsechny vztahy a sebe trapis. A jestli uprimne veris, ze je do ni zakoukany, v takove vztahu prece zit nechces, nebo ano?

KimL
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 18.04.19 15:20

@LiliV Jste spolu necelé dva roky a jdete do IVF? :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 15:22
@LiliV píše:
Už dlouho mě trápí jedna záležitost ohledně mého přítele. Jsme spolu skoro 2 roky, máme pohodový vztah, rozumíme si, nyní čekáme chtěné miminko. Hrozně mě ale trápí, jak je unešený z mé o 2 roky mladší sestry a nevím, jak se s tím vyrovnat. Jsem hezká holka, spíše klidná, takový typ „hodný milý holky“, nemám ráda konflikty, ale svůj názor řeknu, to zas jo. Moje sestra je kočka, sexy typ, hodně živá, společenská, někdy taky jízlivá, ráda si do člověka zareje, provokuje, ráda si hraje si na důležitou. Oproti mně je asi výraznější osobnost. Když jsem ji poprvé představila příteli, nešlo přehlédnout, jak je z ní hotový. Bylo to pouhých 20 minut, co strávil v její přítomnosti, ale celou cestu domu měl pak ve tváři takový zastřený výraz a pořád o ní mluvil, zkrátka, byl z ní mimo. Já byla trochu překvapená, protože jsme prostě každá jiná a s bývalými příteli jsem nikdy takový problém neměla. Mrzelo mě to a cítila jsem se ponížená. Od té doby se snažím minimalizovat jejich možné setkání, vidí se např. jen o vánocích u rodičů apod. Ale nedávno začal přítel o ní mluvit a naléhat na mě, že bychom ji měli pozvat k nám (přestože se oficiálně nenavštěvujeme, ona nás k sobě také nezve) a že by zase ona mohla k sobě pozvat nás, „na nějaký dobrý koláček, hehe“ a vždy když o ní mluví, má takový zvláštní tón v hlase. Mluví o ní teď skoro každý den. Ségru mám ráda, je s ní sranda, ale bojím se znovu vystavit tomu ponižujícímu pocitu, kdy budu nucena přihlížet tomu, jak je z ní mimo. Ještě jak jsem psala, jak si sestra někdy ráda hraje na důležitou a reje - když jsem s ní sama, dokážu ji „zkrotit“ a ona se uklidní (asi vliv „starší sestry“), ale v přítomnosti přítele se mi ji usadit nedaří, protože je „posilněna“ jeho zájmem a dovolí si víc. A já zas než abych šla nějak do konfliktu, raději to přejdu mlčením, ale jako vítěz si pak rozhodně nepřipadám, což sestře ještě přidá na momentální atraktivitě atd. Až bude mimčo na světě, přijedou ségra s přítelem určitě do porodnice, ségra pak určo taky bude mít děti a budeme se vzájemně navštěvovat a já se prostě dopředu děsím toho, že budu vystavená tomu ponižujícímu pocitu, kdy na ni bude přítel zírat jak na obrázek. Nevím, jak to v sobě vyřešit, jak se k tomu celkově postavit.

Chápu, co cítíš, v mládí jsem to také zažila. Ale s dotyčným jsem nečekala dítě, takže jsem se s ním rozešla. Nedokázala jsem se smířit s vědomím, že kdyby ségra chtěla, začal by chodit s ní, prostě jsem nebyla pro něj jednička. Což nemusí být tvůj případ. Já měla se ségrou super vztah, sama to vycítila a bránila se setkání s ním. Být tebou, s přítelem bych promluvila.

Cheriffka
Kecalka 339 příspěvků 18.04.19 15:26
@LaPaloma píše:
Dítě chlapům nestačí jako závazek, v poslední době se mezi mladými množí názory, že svatba je závazek. Dítě nikoliv.

Tohle pozoruju kolem sebe a vůbec tohle smýšlení nechápu :zed: Mám kolem sebe několik, kteří holkám udělali děcka, ale nééééé, nevemou si jí, protože je to přece závazek jak vrata :pocitac: a dítě je teda co? To není dostatečný závazek? :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama