Jedeme na dovolenou a já zjistila, že děti mají propadlé OP

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.7.22 15:30

Jedeme na dovolenou a já zjistila, že děti mají propadlé OP.

Dobrý den,

mám problém. Zítra odjíždíme na dovolenou do Polska a já teď zjistila, že děti mají několik měsíců prošlé občanky 8o
Vím, jsem totální idiot, měla jsem si to zkontrolovat dřív, bohužel mi toto naprosto vypadlo. Prosím bez urážek, vím, že jsem udělala chybu. Řešil někdo z vás něco podobného? Na hranicích by kontroly být neměly, ale i tak mám z toho hrozný pocit. Jeli byste i tak?

Děkuji za všechny smysluplné odpovědi a prosím zachovat anonym, stydím se za to, jak jsem to zmastila.

Příspěvek upraven 02.07.22 v 15:33

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1602
2.7.22 15:33

Jela bys ty sama do zahraničí bez dokladů? Asi ne. Takze netahej děcka bez dokladů do zahraničí a dovolenou odlož.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
2.7.22 15:36

A pas take nemaji? Asi bych vzala rodne listy a spolehala na to, ze te nikdo kontrolovat nebude. :nevim: nebo da se pobyt presunout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
2.7.22 15:38

Já bych to riskla, šance kontroly je minimální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41460
2.7.22 15:42
@Jj.Mm píše:
Já bych to riskla, šance kontroly je minimální…

jednou tu byla diskuse, jak někde v chorvatsku nebo prostě cestou, takhle dítě sebrala místní policie a čekalo se, než zastupitelstvo vystaví dítěti doklad. Pro to dítě to musí být úžasná dovolená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3355
2.7.22 15:46

No blbý no. Asi bych se snažila dovolenou přehodit na jiný termín. Pokud by to nešlo, tak zrovna do Polska bych to i riskla. Jinak můj ex bral loni dítko bez dokladu přes půlku Evropy, autem. Já se to dozvěděla až po návratu a on pěkně v klídku :lol:.

Příspěvek upraven 02.07.22 v 15:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3395
2.7.22 15:47

Vzala bych RL. Pokud teda nemůžete tu dovolenou o něco posunout. Nové doklady se dají udělat expres do 24 hodin. Ale nejdřív v pondělí no. Navíc pak jsou dva dny svátek, to je taky blbé. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21627
2.7.22 15:49

Vzala bych ty propadlé a v případě kontroly sehrála etudu nešťastné zmatené turistky.

Kontrolovat to nikdo nikde nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2666
2.7.22 15:59

Rodné listy bych určitě nebrala, to jsem někde četla, že to pak vypadá, jako když chceš dítě unést. Rozuměj přemístit do jiné země, například bez vědomí druhého rodiče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
2.7.22 16:00

To mě mrzí, tohle je snad noční můra každého… A vůbec nevím, radu nemám. OP po vás budou chtít na ubytování, takže na to zřejmě přijdou. Rodný list není cestovní doklad, řekla bych,.že v cizině je k ničemu. Ale třeba muž by to zrovna do Polska risknul, že prý se aspoň domluví… Kromě ubytování (a Hranic mimo Schengen) jsme doklady nikdy neukazovali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12205
2.7.22 16:04
@Ou píše:
Vzala bych ty propadlé a v případě kontroly sehrála etudu nešťastné zmatené turistky.Kontrolovat to nikdo nikde nebude.

udělala bych to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
2.7.22 16:04

Píšu sama za sebe, neradím.
Riskla bych to. Do Polska ano. Vzít ty propadlé OP, kopie RL, průkazku k cestovnímu pojištění ( tam mají jména, RC, zemi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
2.7.22 16:06

Jak už tu někdo psal, vzala bych normálně ty propadlé a v případě potřeby budeš dělat prekvapenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35409
2.7.22 16:07
@Anonymní píše:
Dobrý den,

mám problém. Zítra odjíždíme na dovolenou do Polska a já teď zjistila, že děti mají několik měsíců prošlé občanky 8o
Vím, jsem totální idiot, měla jsem si to zkontrolovat dřív, bohužel mi toto naprosto vypadlo. Prosím bez urážek, vím, že jsem udělala chybu. Řešil někdo z vás něco podobného? Na hranicích by kontroly být neměly, ale i tak mám z toho hrozný pocit. Jeli byste i tak?

Děkuji za všechny smysluplné odpovědi a prosím zachovat anonym, stydím se za to, jak jsem to zmastila.

Příspěvek upraven 02.07.22 v 15:33

Do Polska bych to riskla, na hranicích nic kontrolovat nebudou, u toho ubytování těžko říct, jak jsou důslední…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
2.7.22 16:13
@Kelliee píše:
Píšu sama za sebe, neradím.
Riskla bych to. Do Polska ano. Vzít ty propadlé OP, kopie RL, průkazku k cestovnímu pojištění ( tam mají jména, RC, zemi).

Souhlasím taky s tímto postupem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat