Jeden vejcovod a bez ovulace, lze otěhotnět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 16:23
Jeden vejcovod a bez ovulace, lze otěhotnět?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat…vim, ze možná dělám ukvapené závěry, ale at prostě vím. Mám nějaký zánětlivý útvar na pravém vejcovodu, dostala jsem antibiotika a čekáme, zda se to upraví nebo ne. Já mám ale tušení, že o ten vaječník přijdu :,(. Tak jsem se chtěla zeptat, zda některá, která neměla ovulaci a měla jen jeden vaječník, tak se ji podařilo otěhotnět? Myslím, pomoci nějakých hormonálních léků?

Reakce:
Vlastina18
Povídálka 49 příspěvků 06.03.19 16:31

Určitě :andel: správná hormonální léčba, případně umělé oplodnění :kytka:

milktea
Kecalka 483 příspěvků 06.03.19 16:31

a ty nemáš ovulaci? Tu můžeš mít i z jednoho vaječníku ne?

Vlastina18
Povídálka 49 příspěvků 06.03.19 16:33

Někdo má problém s ovulaci i s dvěmi vajicniky :think:

Janli
Echt Kelišová 8172 příspěvků 06.03.19 16:36

S jedním vaječníkem se otěhotnět dá, bez ovulace ne. Ovulci lze stimulovat hormonálně.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 06.03.19 17:39

Bez jednoho vejcovodu otěhotnět můžeš, bez ovulace těžko…

Reaskiller
Kelišová 5610 příspěvků 06.03.19 18:28

Dotaz je trosku zmateny, kdyz mas utvar na vejcovodu, nemusi odstranovat vajecnik.. to je jedna vec :) druha.. bez ovulace neotehotnis jelikoz vajicko nedozraje nebo se proste neuvolni.. coz jak holky pisou, da se upravit hormonalne..a s jednim vejcovodem se da otehotnet prirozene, sice hur ale da..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 00:05

Ahoj, pravdepodobne ti odeberou jen vejcovod, vajecnik, pokud neni zasazen zustava a je nadale plne funkcni, jen z nej pak nelze otehotnet prirozene (ale porad je tu druha strana). Pokud nemas ovulaci, tak casto nastupuje nejaka forma lecby pro jeji nastartovani (poradi vhodny gynekolog, nebo primo CAR centrum, Gennet apod. Ci je mozne vyuzit uplne v poho asistovanou reprodukci rovnou no. I jen s jednim vejcovodem lze provest i pouhou inseminaci a nemusi hned dojit na ivf. Takze bez ovulace te sice asi ceka asistence odborniku, ale porod casto ovulaci srovna a druhe ditko muze byt uplne v poho prirozene :) a nebo i prvni, jen to, co jinym trva pul roku, tobe zabere rok :) mam dve deti po velmi podobnem startu (prvni dite z ivf kvuli odebranemu vejcovodu a nepritomnosti ovulace) a druhe dite prirozene :) , takze neboj k bezdetnosti te to neodsuzuje :)

Váš příspěvek
Reklama