Reklama

Jeden vejcovod neprůchodný a druhý poničený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nanynyy
Povídálka 22 příspěvků 10.12.17 11:17
Jeden vejcovod nepruchodny a druhy poniceny

Ahoj holky..jsem po laparce z duvodu uzavřeného vejcovodu na obou stranach, ve kterem se vytvorila tekutina(tzv. sactosalpinx) a tak to videl doktor na ultrazvuku.. vejcovod mi museli odebrat protoze to ma pry negativni vliv na plod (snazime se uz 2 a pul roku o mimco a uz jsem mela zacit se stimulaci na ivf, kdyz mi na to pri poslednim ultrazvuku prisli) a pri operaci zjistili ze mam i druhej vejcovod ponicenej po nejakym zanetu, takze mi udelal plastiku a rikal ze doufa ze to pomuze. Chtela bych se zkusit ted snazit prirozene nejakou dobu, hormonu uz mam stejne plny zuby..ale nevim jestli to ma cenu..precejen je mi uz 28..nemate s tim nektera zkusenost? :nevim:

Reklama

Reakce:

Mallorka
Závislačka 3004 příspěvků 10.12.17 11:49

28 let je ještě krásný. Zkusenost s timto nemam. Teď po laparoskopii a plastice bych tomu ovšem dala minimálně do konce léta cas, pokud je partner ok. Urcite bych si vyžádala vyšetření na reprodukční imunilogii paru. Pokud mate v sobe něco, co znemožňuje uchycení embrya, tak by to z krve meli zjistit a nasadit léčbu. Mně toto vyšetření moc pomohlo. Po vánocích bych si ještě udělala detoxikaci.

Nanynyy
Povídálka 22 příspěvků 10.12.17 12:00

Diky moc za radu, detoxikace je super vec, jen se k tomu dokopat..ale po vanocich by to slo :D kdyz jsme jezdili do caru, nam tam delali vysetreni krve..ale myslim ze to nebylo primo imunoologicke..to je asi dobry zkusit :think: jinak manzelovo spermio dopadlo v celku dobre..sice ma pry linejsi spermie..ale nemelo by to branit prirozenymu poceti :nevim:

Mallorka
Závislačka 3004 příspěvků 10.12.17 12:22

@Nanynyy tak tu reprodukční imunoligii opravdu doporučuji. Jsou z toho výsledky na 6 A4. Myslím, že po dvou letech a laparo na to máte narok

Nanynyy
Povídálka 22 příspěvků 10.12.17 12:48

@Mallorka a o to mam prosimte zazadat kde?

Mallorka
Závislačka 3004 příspěvků 10.12.17 12:54

@Nanynyy žádanku buď v car nebo u gynekologa.

Mallorka
Závislačka 3004 příspěvků 10.12.17 12:58

@Nanynyy ještě by bylo dobre si o tom načíst a zjistit informace, ať víš, o co zádas atd.

Nanynyy
Povídálka 22 příspěvků 10.12.17 13:04

@Mallorka :think: hmm :think: hmmm..nactu diky moc

Helen78
Kecalka 460 příspěvků 10.12.17 15:31

Ahoj, já jsem měla taky sactosalpinx, ale nevzali mi ho hned, že jsem neměla podepsaný souhlas, sama jsem si pak vyžádala druhou operaci na odebrání, protože jsme měli jít na IVF a načetla jsem si, že se to doporučuje - je to už 12 let teda. Ten druhý vejcovod mi řekli, že je v pořádku, ale gynekolog mi potom řekl, že i když je prý funkční, tak nemusí být v pořádku ty řasinky, co posunují vajíčko, že to mi nikdo nedá záruku, že je tam riziko mimoděložního těhotenství. Každopádně vejcovod 3× dobře zafungoval, mám tři děti a poprvé jsem otěhotněla hned druhý měsíc po odebrání (takže vlastně na první pokus) a předtím jsme se snažili rok a půl, já měla problémy s ovulací a manžel měl hodně špatný spermiogram. Já věřím tomu, že tam dělal ten sactosalpinx neplechu, že to bylo prostě tím. Zkusila bych to nejdřív bez doktorů, ten tvůj věk není žádná hrůza. Problém je, že teď máš šanci každý druhý měsíc a to pokud se vaječníky střídají a to taky prý nemusí být tak pokaždé. Šla bych jen na gyndu na ultrazvuk, aby ti řekl, kdy bude ovulace z vaječníku u toho zdravého vejcovodu a pak se snažila doma.

zzpet
Kecalka 330 příspěvků 10.12.17 15:46

Ahoj, já jsem měla ve 28 letech mimoděložní těhotenství, kvůli kterému mi museli jeden vejcovod odebrat, na druhém se po operaci udělaly částečné srůsty, takže taky není funkčně nic moc, doktoři mně říkali, že to asi bude jen na umělý oplodění, ale že můžem nejdřív zkoušet přirozeně, tak jsme zkoušeli - a mám tři děti, všechny bez umělého oplodnění, jen to pokaždé dýl trvalo (u prostředního syna dokonce dva roky).

Nanynyy
Povídálka 22 příspěvků 10.12.17 16:40

@Helen78 Ahojky, no tech rasinek se taky bojim aby byly v pohode po te plastice, ale urcite to minimalne do konce leta nebudem resit a zkusime se snazit prirozene..pak bych popripade asi zacla jezdit zas do caru :roll: kazdopadne diky za reakci, rada ctu ze to jde i s jednim a tri deticky..to je parada :srdce:

Nanynyy
Povídálka 22 příspěvků 10.12.17 16:44

@zzpet ahoj, tak to je super..moc rada ctu, ze to jde i s nasima porouchanyma vejcovodama :mrgreen: me teda puvodne v caru v karlovych varech rekli ze mam PCO a pak kdyz jsem jela na operaci do Plzne mesic na to, tak mi rekli ze mam uplne normalni vajecniky at jsem v klidu, ze PCO fakt nemam..doktori no :roll:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >