Jeden vejcovod - vaše zkusenosti

Anonymní
14.1.21 14:02

Jeden vejcovod- vaše zkusenosti

Ahoj holky,
Zakládám toto téma pro jakousi podporu a útěchu. Ráda bych zde našla někoho kdo má průchozí také jen jeden vejcovod a podařilo se vám i s jedním otěhotnět.
Mě dnes dělali Hycosy a zjistilo se že mám průchozí pouze jeden vejcovod a to levý, pravý vůbec. Příčina pravděpodobně kvůli prasklému slepáku v 6ti letech. Přítel má bohužel také problém proto máme malou šanci přirozeného početí. Půjdeme tedy do IVF. Potřebuji podporit, potrebuji slyšet vaše pozitivni zkušenosti a co především potřebuji slyšet tak je že i s jedním vejcovod budu mít jednou děťátko, ať už přirozeně nebo IVF. Jsem vděčná že v dnešní době jsou takové možnosti. Tak moc chci být mámou, nic víc si nepřeji.
Děkuji že jste dočetly az sem, vylila jsem si tu trochu své emoce. Pořád jen brecim

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
694
14.1.21 14:12

Ahoj, já měla prasklý slepák v 7 letech. Pak jsem měla kvůli tomu ještě 4 další operace. Pravý vejcovod jsem měla tzv. sactosalping, tzn. naplněný tekutinou. Manžel měl špatný spermiogram, chtěli jsme jít na IVF. Bylo mi doporučeno odstranění toho špatného vejcovodu, že si zvýším pravděpodobnost úspěchu IVF. Tak jsem si ho nechala vzít. Přesto nebylo jisté, že ten druhý je funkční. Průchodný byl, ale nevědělo se, jestli jsou funkční ty pohyblivé řasinky. Po operaci jsme se objednali na kliniku. Ve středu měla být první návštěva a v pondělí jsem měla pozitivní test. Vlastně přišla jen první menstruace po laparoskopii, ta druhá ne, což se vlastně, dá se se říci, povedlo na první pokus. Dva roky po prvním synovi se mi narodil druhý a dva roky po druhém, třetí :D. U sebe jsem přesvědčená, že mi nějak pomohlo to odstranění pravého vejcovodu, protože předtím to bylo přes rok a půl marných pokusů. Tak neboj, určitě se taky dočkáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
14.1.21 14:14

Ahoj, dobrou zkušenost nemám, ale myslím, že máš dobré šance, když je jeden funkční. Já mám jeden neprůchozí a druhý velmi omezeně. Takže mi řekli, že přirozeně otěhotnět by byl zázrak. Jsme po jednom ivf a čekáme na další. Chápu tvé pocity, taky jsem se sypala a i teď mám dny, kdy si přijdu strašně neschopná, ale věřím, že i nam jednou pomůžou a po letech útrap budeme mít miminko. Hlavně hlavu vzhůru a držím palce, ať se zadaří. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
14.1.21 14:19

Ahoj, já mám jen jeden vejcovod. Odstranili mi ho v květnu 2019 kvůli endometrioze a ještě ten měsíc jsem přirozeně otěhotněla a teď mám roční dcerku :srdce: takže máš určitě velké šance, ať už přirozeně, tak pomocí IVF :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
14.1.21 15:29

Ničeho se neboj, určitě můžete mít miminko! Já mám také jen jeden vejcovod - jeden mi byl odstraněn při mimoděložním těhotenství - stalo se to zrovna při mém prvním otěhotnění a byla jsem z toho taky strašně rozhozená a měla strach, že už neotěhotním (i mě doktoři na to tenkrát připravovali, že se může po operaci stát, že se na druhém vejcovodu udělají srůsty a otěhotnění přirozenou cestou nepůjde). Nakonec mám tři děti, všechny počaté přirozeně, jen to pokaždé trvalo dýl… takže možná jen zbytečně nenervovat, kdyby to nešlo hned. Držím palce!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8680
14.1.21 15:32

Jeden tu úplně stačí. A k ivf nemusíš mít žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 15:40

@karkarka @zzpet @sojka20 @Umík @Helen78 holky, moc moc vám děkuji za vaše reakce. Tohle přesně jsem potrebovala slyšet. Vidím to teď všechno hrozně tragicky a beznadějně. Snad se brzy uklidním. Vaše komentáře si tu snad zarámuju a budu si je predčítat když to na mě zase prijde :D
Opravdu vám mockrát děkuji za uklidnění :srdce: :*

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 15:51

Moje kamarádka má také jen jeden vejcovod (jeden jí odebrali) a otěhotněla přirozeně. Sice to trvalo víc jak rok, ale to mohlo být i kvůli vyššímu věku (34).

• Citovat
  • Nahlásit
1
14.1.21 16:42

Také mi byl odstraněn jeden vejcovod při mimoděložním těhotenství před vánoci 2018. Nebyl to žádný med, ale ten druhý svou práci určitě zvládne na jedničku. Já jsem v současné době těhotná a to přirozeně (26. týden). Takže věř, určitě se zadaří!
Přeji hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
14.1.21 17:21
@Anonymní píše:
@karkarka @zzpet @sojka20 @Umík @Helen78 holky, moc moc vám děkuji za vaše reakce. Tohle přesně jsem potrebovala slyšet. Vidím to teď všechno hrozně tragicky a beznadějně. Snad se brzy uklidním. Vaše komentáře si tu s :kytka: nad zarámuju a budu si je predčítat když to na mě zase prijde :D
Opravdu vám mockrát děkuji za uklidnění :srdce: :*

Já tě ale úplně chápu! Dcera byla sice hned, ale naše snaha o sourozence už trvá bezúspěšně 6 měsíců a také už vše vidím černě, ale musíme myslet pozitivně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 20:54

Také mám jen jeden, pravý mi byl odstraněn při mimoděložním těhotenství, další pokus vyšel hned napoprvé 2 měsíce po zákroku, bylo mi 39.Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
14.1.21 22:12

Ahoj, mám to podobne, jako psaly některé holky výše. Přišla jsem o vejcovod z důvodu mimodelozniho a u druhého vejcovodu mi jen řekli, ze nemá srusty, takže dobrý, ale nikdo už ho víc nekontroloval a z toho jsem byla lehce rozpačitá, protože co si budeme povídat, bylo to moje první tehu a pochopitelně jsem děti chtěla :cert: Každopádně jsme tomu nechali volný průběh a skoro rok a půl nic, pak jsem to začala řešit s doktory a vypadalo to, ze nefunguje dobre ani ten druhy a rozhodli se po 2 letech pro IVF. Všechny výsledky nám dopadly dobre, takže jsem byla domluvena na minuly pátek, ze si vyzvednu léky na stimulaci, no a ty už jsem si neodnesla :mrgreen: :srdce:.
Takže když už jsem si myslela, ze prirozene děti mít nemůžu, tak ejhle… :D
Teď už se jen modlím, aby bylo vše v pořádku :srdce:.
Jestli muzu poradit něco za sebe, zkus si nechat hlídat ovu, zda probíhá z vaječníku, kde mas vejcovod, u mě se totiž po tom roce a půl zjistilo, ze ovu probíhá jen ze strany, kde vejcovod nemám, tak jsem na 2 měsíce dostala clostil a ten to hezky nastartoval a od te doby mám ovu i z druhé strany a podařilo se to i bez nej :). Moc ti drzim palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
14.1.21 23:53

Paklize ten vejcovod co mas, je pruchozi a ma u sebe svuj funkcni vajecnik, tak jen kvuli tomuto nemate nizsi sanci prirozeneho otehotneni… Max je to o tom, ze otehotnet muzes jen ten mesic, kdy jede vajecnik, ktery ma funcni vejcovod. Tedy kazdy druhy mesic. V tom, ze mas jeden vejcovod bych problem nevidela. Musi byt pruchozi a vajecnik funkcni a fungovat ovulace. Mam vajecnik a vejcovod jen na jedne strane. Otehotneni nebyl problem. Mela jsem spoluzacku, ktera mela jeden vajecnik vycestovany do dutiny brisni, tudiz ten mesic, kdy ovulace byla z tohoto vajecniku, ji jeji vejcovod na te strane byl tez k nicemu. Pokud vim, deti ma. Jedna funkcni strana vzdy staci. Zakopany pes bude jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat