Jedí kojenci v teplém počasí méně?

8818
20.7.13 17:08

Jedí kojenci v teplém počasí méně?

Zdravím zkušené maminy.
Mám 4 měsíční dceru která je na UM. V tomto teplém počasí se mi stává, že toho vypije (UM) méně, než za chladnějšího počasí. K UM nabízím i slabý čaj, který nikdy neodmítne. Krmím ji co 3h, vypije kolem 130ml - víc do ni nedostanu, jinak se pozvrací. Poslední teplé dny ( a i ty, ve kterých bylo 35 stupňů) mám problém do ni dostat i 100ml. Spíš je to kolem 80ml. Naposledy krmím kolem 19h, na jídlo se budí kolem 1h - to vypije cca 70ml, pak kolem 5h - dalších 70ml. Suma sumárum mi to za den dá 450ml - 550ml. Bojím se, aby to bylo dost… Zkoušela jsem vyměnit mléko, lahvičku, savičku…nic nepomáhá.
Moc děkuji za případné rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
20.7.13 17:13

@Cayse
jestli jinak prospiva, je v pohode a dost cura, tak ji nechej. ja v horku taky min jim :D
hlavne, ze dost pije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
20.7.13 17:23

@Ali-Ali děkuji za uklidnění. Tak nějak jsem si to myslela - ale víš jak, radši se člověk 10× zeptá, než aby to bylo blbě :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3831
20.7.13 17:48

Ahoj, u nás je to taky tak, já už mám teda osmiměsíčního, ale jak začalo léto a větší teploty, je to s jídlem na prd. A když je hodně velký vedro, tak kolikrát jí jen ráno a pak až navečer, přes den maximálně piškot a čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
20.7.13 18:05

To je úplně normální, syn mi jako mimčo jedl v teplech jako mnohem méně a jí méně i nyní jako batole. Mimochodem i já, jako dospělá, nemám ve vedrech nějak moc velkou chuť k jídlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
20.7.13 18:18

@gabi.design @dandysek holky moc děkuju :-) je fakt, že ve vedrech dospělí méně jedí ale u dcery jsem si nebyla jistá. A to se to do ni snažím jak blbec nacpat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
20.7.13 18:19

To same u nas…nastesti jsme uz na prikrmech nebo bych to mliko do nej snad rvala kapackou..za dnesek mlika cca250ml…ceka nas teda jeste vecere.to si doufam da. jinak si to vynahrazuje v noci a to je fakt jak cisterna :mrgreen: ale klid, obecne deti ve vedrech min jedi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3831
20.7.13 18:19

@Cayse není za co, i já to řešila a byla na nervy, když mi mimino nechtělo nic jíst :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48787
20.7.13 21:04

My máme nenasitu hladového, proto měl na váze ve 2,5 měs. 5710g a 63cm (porodní byla 3560g a 49cm) :lol:
Už asi od 5 týdne spí celou noc od 20h. do 4-5h. jak kdy, ale pak jí co dvě hodiny, denně vypije kolem litru UM + vodu na žízeň, je pořád stejně hladový ať je chladno nebo horko, vůbec mezi tím doma nevidím rozdíl :think: :nevim:.
Prostě malý nenasytný otesánek :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48787
20.7.13 21:10

Tvojí holčičce asi stačí množství, které vypije, jestli nemá žluto hnědou moč v plenkách, což je žíznivá moč, měla by být úplně čirá, tak bych to neřešila, zkus mezi jídly nabídnout vodu nebo čaj nebo už můžeš i šťávu zkusit, aby i tak se doplnily tekutiny, při UM je to potřeba.
Ale jestli je holčička spokojená, jak přestanou vedra, tak si vypije zas víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
21.7.13 08:25

@Kelsey teda to máš fakt obříka :D, čaj dávám dost často - ten nikdy neodmítne a moč má čirou, takže dehydro není. Holčinu mám spíš dlouhou - na 3měsících měla 6kg a 64cm :-) @svycarka s příkrmy začnu asi až na konci týdne - po kontrole u dr. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama