"Jedináčkem sis usnadnila život..."

Anonymní
22.1.21 21:49

"Jedináčkem sis usnadnila život..."

Včera mě doprovázela kolegyně do lékárny a já jsem si šla pro antikoncepci -(jedno jakou :mrgreen: ). Z toho jsme se nějak dostali k debatě na téma, že mi před lety prorokovala, že budu litovat, že mám jedináčka, že budu honit umělé oplodnění atd.

Nakonec mi řekla „ty sis jedináčkem usnadnila život“ a řekla to tónem, jako kdyby na tom bylo něco špatného. :cert:

Přemýšlela jsem o tom a je to pravda. Ale nemyslím si, že je na tom něco špatně. Vím, jakou mám povahu. Dceru miluju nejvíc na světě, ale těhotesntví je náročné, doba miminka taky. A já si prostě neumím předtsvait, že bych další roky piplala další dítě. Přestože jsem matka, pořád mám své koníčky a práci, kterou mám ráda. A i v okolí vidím, že s dvěma, třemi dětmi je to mnohem náročnější.

Občas si na ty „miminčí časy“ vzpomenu, někdy s něhou, ale dost často se mi vybavuje stres. Navíc mám takovou úchylku, u dítěte hrozně prožívám každou teplotu a vyrážku, hned se mi v hlavě odehrávají děsivé scénáře. Takže prožívat to ve dvojím provedení, brr, ne díky.

Mám kamarádky, které se rozhodly nemít dítě a plně se věnují svým koníčkům, kariéře a sobě. A pak ty, pro které jsou děti a péče o rodinu nejvyšší meta. Já jsem něco mezi :mrgreen:

Ještě někdo si tu jedináčkem usnadnil život?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52229
22.1.21 21:52

Ajeee, to zase bude zabomysi valka.
Jdu si asi pro bramburky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
22.1.21 21:53

Já teda musím říct, ze je to snazší s více detma :D oni se zabavi spolu, já se nemusím účastnit skoro žádné hry a mám pro sebe víc času, než sem měla, když sem měla jenom jedno dítě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
22.1.21 21:54

Já mám tři děti (a nechtěla bych víc ani min), ale pokud někdo chce jedinacka a je s tím spokojen, tak za mě dobrý :palec:

Ta kolegyně to asi hodnotila, jako že usnadnit si život je špatně, že jses jako líná nebo co, ale mě nepřijde vůbec nic nenormálního na tom, mít tolik dětí, kolik chci. Každej by měl mít přece přesně tolik dětí, kolik chce, ideálně teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30999
22.1.21 21:55

Tak sis usnadnila no, co je ji do toho. Mohla si ho usnadnit taky prece, kdyby chtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2184
22.1.21 21:58

Eh, cože? To je nějaká povinnost mít dítě nebo více dětí? Kolegyně dělá, jak kdybys šoupla dítě do adopce nebo je odklonila k babičce minimálně. Kolik dětí má ona?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
22.1.21 22:02
@Anonymní píše:
Včera mě doprovázela kolegyně do lékárny a já jsem si šla pro antikoncepci -(jedno jakou :mrgreen: ). Z toho jsme se nějak dostali k debatě na téma, že mi před lety prorokovala, že budu litovat, že mám jedináčka, že budu honit umělé oplodnění atd.

Nakonec mi řekla „ty sis jedináčkem usnadnila život“ a řekla to tónem, jako kdyby na tom bylo něco špatného. :cert:

Přemýšlela jsem o tom a je to pravda. Ale nemyslím si, že je na tom něco špatně. Vím, jakou mám povahu. Dceru miluju nejvíc na světě, ale těhotesntví je náročné, doba miminka taky. A já si prostě neumím předtsvait, že bych další roky piplala další dítě. Přestože jsem matka, pořád mám své koníčky a práci, kterou mám ráda. A i v okolí vidím, že s dvěma, třemi dětmi je to mnohem náročnější.

Občas si na ty „miminčí časy“ vzpomenu, někdy s něhou, ale dost často se mi vybavuje stres. Navíc mám takovou úchylku, u dítěte hrozně prožívám každou teplotu a vyrážku, hned se mi v hlavě odehrávají děsivé scénáře. Takže prožívat to ve dvojím provedení, brr, ne díky.

Mám kamarádky, které se rozhodly nemít dítě a plně se věnují svým koníčkům, kariéře a sobě. A pak ty, pro které jsou děti a péče o rodinu nejvyšší meta. Já jsem něco mezi :mrgreen:

Mám a cítím to stejně…prvni 2 roky oro mě byl strašnej stres

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
22.1.21 22:03

Nevím přesně v čem to má být, ale u mě teda i co jsme se bavily s kamarádkama s odstupem času, tak jedno dítě zhruba do 10 let, větší starost jak dvě..NO i dkyž se to haštěří, tak přeci si občas zabaví spolu..
Já ted mám kluka v první a pamatuji si, když byl starší v první, že to bylo takové, že to byl zlom, kde může sám, ještě jsem se bála, chodila s ním všude, se vším pomáhala atd.. Ted máme sice kluky dva, ale zase starší, ho vezme na zahradu, někdy si s ním něco teda zahraje, a při nutnosti, vyzvedne i ze školy- 12 let…
Známá má jednu holku a to raději dva kluky než toto.. :oops: nebudu pomlouvat, ale ta si s ní užije..
Takže asi bych to tak neřekla, jednodušší, ulehčené,

Příspěvek upraven 22.01.21 v 22:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97399

Někdo je šťastný když má kolem sebe víc dětí, někomu stačí jedináček a další žije jen pro sebe a děti nechce. A co? A nic! Každému co jeho jest. Kdyby se lidi starali sami o sebe fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6479

Kolegyni bych poslala někam. Každý ať má dětí na kolik se cítí a je schopný uživit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
22.1.21 22:05

Asi jsem přehlédla kolik má děti kolegyně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 22:05
@Kriss Tina píše:
Já teda musím říct, ze je to snazší s více detma :D oni se zabavi spolu, já se nemusím účastnit skoro žádné hry a mám pro sebe víc času, než sem měla, když sem měla jenom jedno dítě :mrgreen:

V tomhle je to určitě fajn. Ale pak jsou tu hádky, spory, co musíš řešit…
A prostě to řešení 2× škola, 2× doktoři, 2× já nevím logopedie. To všechno mi zkrátka stačí v jednom provedení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 22:06
@Janasas píše:
Asi jsem přehlédla kolik má děti kolegyně

Dvě. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
6368
@Anonymní píše:

:lol: :lol: :lol: a ona má kolik dětí? Předpokládám, že jí někdo do dětí nutil, nebo k jí byly přidělené, když má takové řeči. Měj dětí kolik ty sama chceš a tyhle řeči si najdi nějakou odpověď, kterou jí usadíš.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10103

Hele, jedním dovnitř a druhým ven. Já mám dvě jen kvůli tomu, aby starší měl sourozence a někdy si říkám, že jsem se fakt přecenila. Nemůžu se dočkat, až odrostou alespoň do školkového věku a bude s nimi rozumnější řeč. A taky poslouchám, jak jsem odvážná, že jsme měla dvě děti brzy po sobě, neteř z druhé strany, že má mezi dětmi desetiletý rozdíl. Klidně bych jí odpověděla,, ano, ulehčila, protože celý život nechci obětovat dětem". Ať by si myslela, co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat