Jedná se o anovulační cyklus?

2
24.11.19 16:30

Jedná se o anovulační cyklus?

Ahojky, ještě se moc nevyznám v grafech, myslíte, že se v mém případě jedná o anovulační cyklus? Díky za názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
301
24.11.19 16:46

Řekla bych, že ovulace proběhla toho 10. listopadu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
24.11.19 17:49
@SimPar píše:
Ahojky, ještě se moc nevyznám v grafech, myslíte, že se v mém případě jedná o anovulační cyklus? Díky za názory :)

Ano je to anovulák. Teplota sice klesla ale musí zůstat pořád o několik desetin vyšší až do konce cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
24.11.19 18:09

Vypadá to jako anovulační cyklus, teplota je nízká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
24.11.19 20:07

Můžu se zeptat, co je to za program/aplikaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
24.11.19 23:04

@MrsNorris Ovuview :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
24.11.19 23:25

@SimPar
Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
15.7.20 11:52

Ahoj holky, obnovuji diskuzi, mám dotaz, tento cyklus vše ukázkové, plodný hlen, čípek, kde měl být, v pátek pozitivní ovulační test a i jsem měla v pátek bolesti tak 2h, ovulaci jsem tedy předpokládala v sobotu, i v neděli stoupla teplota, ale nakonec stoupla jen v neděli a pak se vrátila zpět do předovulačních teplot (nakonec předpokládám, že v neděli stoupla, protože jsem v sobotu trochu popíjela) - máte někdo zkušenost s anovulačními cykly? Nějak mě to nestresuje, vím, že se to může jednou dvakrát do roka stát, teď jsem 7 cyklus po revizi, ZT8tt (ale přišlo se na to až na screeningu),už jsem se těšila, že vše funguje jak má, no ale evidentně ne.. ale protože jsem dívka zvídavá, jak funguje ten anovulační cyklus, víte? Jako jestli se prostě neuvolní nic nebo se může vyloupnout folikul, ale prázdný? Mě totiž matou ty bolesti v pátek :think: a pokud máte zkušenost, došla vám pak ms v termínu, jak měla nebo byl ten cyklus zpožděný? Má mi pak další ovulace vyjít do dovolený, tak bych byla docela ráda, kdyby přišla mrcha, tak jak má :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
15.7.20 12:28

Při anovulaci nedochází k uvolnění zralého vajíčka proto není šance na oplodnění. Menstruaci, ale můžeš mít normálně. Ale pokud si měla pozitivní ovulační test a všechno tak anovulace u tebe určitě neproběhla. Já během takových cyklů měla ovulační testy ze slabou čárkou a bylo mi to potvrzeno i na utz. Jinak zda ti dojde MS v termínu nevím, protože já měla s MS problémy, dlouhé cykly takže těžko říct každý to má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
15.7.20 12:56

@EvieK dekuju,no to s tim vajickem je mi jasny, ale apis mi jde o to, jestli se z toho vajecniku neuvolni nic nebo se muze uvolnit folikul, ale ten neobsahuje vajicko.. a teda s tim ovulacnim testem bych si na to nevsadila, podivej se na ten muj graf, to na ovulaci proste fakt nevypada, mela byt 14DC, ale teplota dole 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
15.7.20 13:18
@bambusek61 píše:
@EvieK dekuju,no to s tim vajickem je mi jasny, ale apis mi jde o to, jestli se z toho vajecniku neuvolni nic nebo se muze uvolnit folikul, ale ten neobsahuje vajicko.. a teda s tim ovulacnim testem bych si na to nevsadila, podivej se na ten muj graf, to na ovulaci proste fakt nevypada, mela byt 14DC, ale teplota dole 8o

Přesně tak, neuvolní se nic. Mě to doktorka 4 roky zpátky vysvětlovala, ale netroufám si to tak přetlumočit, protože bych to asi pokopala. Každopádně pokud píšeš, že si měla pozitivní ovulační test tak bych se asi grafem neřídila, měříš se ráno? Hned při probuzení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
15.7.20 13:27

@EvieK ano,ano, merim 4 cyklus, vzdy ve stejnou hodinu mam budik, jen sahnu po teplomeru na nocnim stolku a hned merim.. a ja prave uz i nekdr cetla, ze to ze je pozitivni ovulacni test, ze to neni 100%potvrzeni, ze ovulace probiha, tak fakt nevim, co si o tom myslet :nevim: a ty teploty mi ty tri predchozi cykly vzdy sly nahoru, byl tam treba jeden den nejaky vykyv, ale ne aby byla takhle stabilne dole :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
15.7.20 14:08
@bambusek61 píše:
@EvieK ano,ano, merim 4 cyklus, vzdy ve stejnou hodinu mam budik, jen sahnu po teplomeru na nocnim stolku a hned merim.. a ja prave uz i nekdr cetla, ze to ze je pozitivni ovulacni test, ze to neni 100%potvrzeni, ze ovulace probiha, tak fakt nevim, co si o tom myslet :nevim: a ty teploty mi ty tri predchozi cykly vzdy sly nahoru, byl tam treba jeden den nejaky vykyv, ale ne aby byla takhle stabilne dole :nevim:

No podle mě je nejspolehlivější ultrazvuk. Ale mě seděl k tomu i test, takže nevím něco na tom bude. Jinak k tomu grafu, netuším proč ti to tak kleslo, já měřila jen jeden měsíc a moc mi to nešlo, teplota pořád dole i kdyz s tím se počítalo, takže jsem se spoléhala na testy. Tak treba někdo poradí, proč a co s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
15.7.20 15:07

@EvieK ultrazvuk je jasny, ale to zas ja takovy problemy nemam, tak se mi nechce doktor timto obtezovat, kdyz by to pro me bylo v podstate jen pro zajimavost.. i tak moc dekuju za postrehy, treba se jeste nekdo ozve, kdo to mel podobne jak ja :) no ale delat se s tim stejne nic delat neda, jen zas cekat - nejoblibenejsi pasaz z celeho mesice vzdy :mrgreen: tak uvidime :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat