Jedná se o psychické týrání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 23:53
Jedná se o psychické týrání?

Ahoj. Ani nevím, kde začít. Žiju s partnerem již 4. rokem a ani na začátku nebyla ta sladká zamilovanost, ano, já se do něj zamilovala, ale nějak se nedostavily ružové brýle. Od začátku vztahu jsem věděla, že chlap má exekuci. Tu jsme společně překonali. Asi po pul roce vztahu mi poprvé v opilosti řekl, že jsem stejná svin, jako jeho bývala. Já mu to tenkrát odpustila (ano, byla to chyba) a jeli jsme dál. Od té doby nemá problém mi říct, že jsem kráva, pía, kund, aj. Nikdy mě neuhodil, ale mé sebevědomí je natolik malé, že už si ani sama sebe nevažím. Šel čas a já s ním otěhotněla, jeho nadávky jsem začla vypouštět. Vždy dolezl a omluvil se, já hloupá vždy odpustila. Teď máme 10 měsíčního syna a od porodu je to šílene. První noc, co jsme byli doma mi řekl, že jsem kráva a neschopná matka, že nedokážu utěšit ani vlastní plačící dítě (malý měl koliky). Neustále nadavky a když chci něco řict na obhajobu, tak řekne ‚drž hubu,‘ nebo ‚zmlkni‘. Absolutně mě nerespektuje. Když chci po něm trochu ucty. Musím ale říct, že otec je to vynikající, ale jako partner šilený. Už nevím jak dál. Mám hrozný strach, odejít, nevím, jak to zvládnu finančně sama. Navíc když jsem mu řekla, že odejdu, tak začal vyhrožovat, že od něj neuvidim ani korunu (bere 50 tisic) a že zažáda o střidavou peči a sedře mě z kuže. Už nevím kudy dál. K mamce se vratit nemužu, ma malý byt. Je to z jeho strany psychické týrání? Já mám taky své chyby, to ano, ale jakou že u by nezranilo a neurazilo, kdyby její muž řekl, že je to kuna, pi*a, idiot? :,( už vážně nevím, kudy dál…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Ice79
Závislačka 2605 příspěvků 07.10.18 00:06

8o Je vynikající otec?? To myslíš vážně?? V čem to děcko vyrůstá, proboha? Dovedeš si představit, jak to u vás bude vypadat za pár let, až kluk povyroste? Neblbni a prchej. Už kvůli svému synovi.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 07.10.18 00:09

Nevím, jestli bych to nazvala přímo týrání, ale v každém případe to není standardní chování. Rozhodne bych v tom neviděla perspektivu do budoucna.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 00:10

K synovi se chová moc hezky, stará se o něj, miluje ho. Jen já jsem odpad domácnosti…

Katjerina
Kecalka 115 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 00:10

Ano, je to psychické týrání,dalo by se říct i vydírání, existují poradny, kde vám poradí jak se máte zachovat, aby to časem negradovalo v něco horšího. Pokud se synem od něj odejdete, a zařídíte si bydlení, garsonky nejsou tak drahé, máte nárok jako samoživitelka na různé příspěvky. Sama jsem si tím prošla s předchozím partnerem, naštěstí jsem včas odešla. Pokud vyhrožuje, tak počítejte s tím, že na vás pošle sociálku, která usoudí zda jste schopna se o syna postarat, pak on nebude mít žádné páky ani na vás ani na syna, pokud ho má syn v rodném listě, je povinen platit výživné, které stanoví soud. Pokud platit nebude, bude vymáháno právníky a exekučně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 00:15

Když mu povím, že to, jak se chová, je psychické týrání, tak se začne hrozně smát, že je hrozný tyran..teď jsem si našla brigádu a on mi řekl, že si nepřeje abych chodila někam pracovat, že se bojí, že od něj odejdu. 8o pro jeho štěstí mě propustili, takže si v práci nabral tolik přesčasu, abych já se nedostala na žádnou brigádu…aspoň tak mi to přijde.
Ohledně financí. Já zaplatím najem, internet, ze svého a nic mi nezbyde. On si svou vyplatu nechává u sebe a když potrebuju penize přijdu za nim a on rozhodne, jestli si to mužu koupit, nebo ne. Jidlo, pleny, aj, platí on

salamio
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 07.10.18 00:31

Vítej v osmnáctém století. Nejspíš před n.l.

Prima bude, až dítě začne rozumět řeči - takový vzor soužití mu chceš do života dát?

Katjerina
Kecalka 115 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 00:35

Vezměte rozum do hrsti a nohy na ramena, když se chce všechno jde, ostatní jsou jen výmluvy proč to neudělat. Budete mít ze života peklo a z malého vyroste stejný tyran jako je on. Běžte, dokud z toho syn ještě nic nemá a nebude si pamatovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 00:35

@salamio právě nechci, nechci aby tohle jednou slyšel a rozuměl tomu syn :(

Deluxe27
Stálice 80 příspěvků 7 inzerátů 07.10.18 00:39

Řekněte mi prosím někdo, že to je jen nějaký ujetý vtip puberťačky a nebo že už spím a toto je nějaký směšný sen… :(
Už dávno ale HODNĚ dávno si mu to měla ukázat,jak si tě má vážit, předpokládám, že to je jeho i tvůj první vztah …
Protože vždy u prvního vztahu se chová chlap jako svně … pak to záleží na ženě,jestli ho kopne do pre*e nebo ne :think:
každopádně .. ty mu musíš valit prachy(byt) a říkat si mu o ně a čekáš trpělivě jestli ti to milost král světa dovolí? si normální nebo mu dobrovolně děláš služku? víš co je realita že jo :lol: promiň, působí to směšně, že se mu prosíš o prachy … nebuď tak blbá, otevři si držku a řvi na něj… :pocitac:

Freeandwild
Povídálka 23 příspěvků 07.10.18 00:41

Samozřejmě, že nechce, abys chodila na brigádu, koho by pak šikanoval, kdyby ses postavila na vlastní nohy? Na brigádu choď, ulívej si peníze, pokud budeš moct, a v tichosti chystej odchod. O ničem mu neříkej, bude se Tě snažit zadupat do země, jako se snaží celou dobu. Zkus si jeho nadávky a chování potají nahrát na telefon. Budeš mít klid ohledně střídavé péče - s takovým chováním nemůže o péči o dítě ani uvažovat ;) Tohle rozhodně je regulérní domácí násilí, klidně bych na Tvém místě zavolala na tísňovou linku, na policii.

Katjerina
Kecalka 115 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 00:41

Tady vám, můžeme maximálně poradit, ale rozhodnutí musíte udělat sama, to nikdo za vás neudělá a pokud se rozhodnete zůstat, tak ani litovat vás nikdo nebude. Zjistěte si co je potřebné, aby jste neživořila, je to běhání po úřadech, hromada papírování, ale pokud chcete něco udělat pro syna a vy sama být v klidu, je to nezbytné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 00:42

@Deluxe27 vtip to bohužel není :/ když zařvu, zařve on 2× tolik. Jinak je to u něj druhý vztah ( u bývalky měl ružové bryle) a muj už 3 vztah..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 00:43

@Freeandwild přesně to byl muj plán, jít na brigádu a ulít si prachy bokem, abych nešla s holým zadkem :/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 00:44

@Katjerina ano zkusim pozjišťovat, děkuji :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >