Reklama

Jedná se o zamlklé těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikis27
Nováček 7 příspěvků 18.09.18 22:13
Jedná se o zamlklé těhotenství

Ahoj, ráda bych se zeptala na Váš názor a popř na Vaše zkušenosti. Byla jsem na kontrole v 6+6tt a nebyla žádná srdeční akce. Velikost byla 16mm. Viditelný váček. Doktorka mi řekla ať přijdu za týden na další kontrolu. To bylo včera v 7+5tt a stále žádná srdeční činnost. Velikost 22mm. Na to mi řekla, že je to velmi malý nárůst, že by v tomto týdnu měl mít už 30mm. A na to mi napsala doporučenku na revizi. (Zamlké těhotenství).Navíc mi není vůbec špatně, pouze mám citlivější a plnější prsa. Ještě jsem se radši objednala na zítra pro druhý názor k jinému doktorovi, než bych šla na tu revizi. Co myslíte Vy? Je ještě šance, měla jste některá podobnou zkušenost se šťastným koncem? Děkuji :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5764 příspěvků 18.09.18 22:24

@Nikis27 Zkušenost nemám, ale zkusila bych jiného doktora a uvidíš. Třeba je to jen tím, že ti špatně spočítal týdny a srdíčko se ještě objeví.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 22:30

Dala bych tomu jeste tyden. Ja v podobne situaci tomu ten tyden nedala a dodnes premyslim, jestli jsem neudelala chybu. Nejspis to to zamlkle u me bylo, ale cas od casu o tom premyslim. Za tyden casu nic nedas.

Micaella22
Kecalka 274 příspěvků 18.09.18 22:31

Ja v 9tt plod 2,2 cm i na netu psali, ze to je kolem 2cm v tomhle stari. Takze tvoje doktorka nerikam, ze je mimo s temi 3cm, ale asi se plete. Taky nevim jestli je schopen plod vyrust takhle bez srdecni akce… zkusila bych jit jinam. Skoc si na pohotovost gyndu do porodky co mas nejbliz. Taky zalezi co ma za utz, jestli nejakej starej sunt?

Micaella22
Kecalka 274 příspěvků 18.09.18 22:34

Jsem guglila a tady odkaz, dite v 7tt ma 8mm. Na revizi ted fakt nechod

https://www.babyweb.cz/…tenske-zmeny

Nikis27
Nováček 7 příspěvků 18.09.18 22:35

@P4ja to jsem si taky myslela, že jsem mohla mít pozdější ovulaci a když jsem se o tom zmínila nijak se k tomu nevyjádřila.
Zítra půjdu k jinému, bude to o dva dny později tak uvidím a třeba mi řekne více.
Děkuji :) :hug:

P4ja
Kelišová 5764 příspěvků 18.09.18 22:36

@Nikis27 Jj, určitě to zkus a uvidíš. Ale zase,aby to nezpůsobilo nějaké problémy, pokud bys do určité doby nešla. Tak se určitě zeptej. A držím palce :kytka:

Nikis27
Nováček 7 příspěvků 18.09.18 22:40

@Micaella22 Taky jsem hledala různě ty velikosti a taky mi to přišlo divné. Když jsem se ji zeptala jestli počkat ještě týden, říkala že je to na mě ale za ní to nedoporučuje a strašila infekcí. A co nejdřív na tu revizi.
Ultrazvuk mi přijde dobrý, nevím jak se v tom vyznat. Je to mé první těhotenství tak ani nemám žádné jiné zkušenosti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 22:45

@Nikis27 buh vi, ceho velikost rikala. Treba ne plodu, ale i s obaly.

Te infekce bych se nebala, ja u ZT zvolila vyckavaci postup, cekala jsem 4 tydny, potrat neprisel, tak jsem sla na revizi. Jeden tyden cekani opravdu zadne riziko vyrazne nezvysuje. Pokud nebude srdecni akce ani za tyden, aspon budes mit jistotu, ze jsi udelala vse, co jsi mohla (narozdil ode me).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 22:47

Abych to vysvetlila, ty ZT jsem mela 2 - u toho prvniho jsem sla na revizi hned druhy den a pak jsem si to vycitala. U druheho jsem cekala 4 tydny a pak stejne revize. K tomu ma. 2 zdrave deti (vzdy hned 1. a 2. MS po ZT).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 22:48

Mne treba u toho 2. ZT, jak jsem cekala ty 4 tydny, totiz plod nerostl, ale ty obaly se porad zvetsovali, tak doktori merili velikost celeho toho plodu i s obaly. To bude u tebe mozna to stejne, tezko rict.

Nikis27
Nováček 7 příspěvků 18.09.18 22:57

Asi to nejspíš měřila celé. Ale to dělala tak všechny kontroly. Prvně to bylo 4 pak těch 16 a včera 22mm.
Právě si nechci říkat coby kdyby. Ale nechci zase něco pokazit.
Tak aspoň zítra ještě ten druhý doktor.
Ona nemá úplně nejlepší pověst ( po potvrzení jsem chtěla přejít ).

Nikis27
Nováček 7 příspěvků 18.09.18 23:04

Jinak moc děkuji za Vaše názory. :srdce:
Uvidím co mi zítra řekne ten druhý doktor a kdyžtak tu revizi zruším a počkám ještě.

ugluk
Hvězda diskuse 42667 příspěvků 18.09.18 23:15

Předpokládám, že ti měřila velikost gestačního váčku, nikoliv embrya ;)
Pokud bys tam měla 22mm embryo bez srdíčka, tak by to bylo definitivně blbě, protože to bývá vidět od nějakých 4-6 mm embrya (nikoliv váčku). Takže nejspíš embryo vůbec vidět není? Žloutkový váček byl? Mně po stanovení prázdného gestačního váčku taky chtěli vidět za týden s tím, že za ten týden kromě růstu váčku už musí být jasný embryonální pól (byl, z bodu „nula“ za ten týden embryo 6 mm se srdíčkem), jinak samotný růst váčku nestačí.
V každém případě - jestli za týden váček jen trochu povyrostl a neobjevil se v něm žloutkový a embryo, moc nadějně to nevypadá, ale… vůbec nic nedáš za to, když týden-dva počkáš, i kdyby to byl konec, tak takhle časně fakt na otravu neumřeš a na případnou revizi času dost. Názor jiného doktora s jiným ultrazvukem je vítaný. Já když měla zamlklé těhotenství, před revizí vyžadovali dva nezávislé ultrazvuky dvou lékařů.

sabinka098
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 18.09.18 23:32

Ahoj taky jsem zkusila jineho doktora radsi a mel stejny nazor.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >