Jedná se vážně jen o vymknutý kotník?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Baffyna
Povídálka 22 příspěvků 18.06.19 17:42
Jedná se vážně jen o vymknutý kotník?

Ahoj holky,
V pátek jsem na festivalu uklouzla a vyměnila si kotník. Jelikož to během chvilky krásně napuchly tak jsme si to klasicky stáhla. V pondělí jsem skočila na chirurgii, tam mi pouze udělali rtg, zlomenina není. Doktor jen koukl na rtg řekl že zlomeného nic není a ani mi na to nesáhl. Jen mi to opět stáhl obvazem.Ale nevím prostě se mi to nějak nezdá, dnes je úterý to znamená 5 den, otok a bolest stále přetrvává. Je to normální? Nechci plašit. Jen mě zaráží ten otok, nikdy predtim se mi to nestalo, vždy mi otok během 24h zmizel.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15444 příspěvků 18.06.19 17:45

A co by to jiného mělo být? zlomeninu vyloučili takže musíš jen čekat až to přejde

Pidulka1991
Závislačka 3688 příspěvků 18.06.19 17:46

Kdykoli jsem měla vymknuty kotník, tak jsem měla dlahu 2-3tydny… Takže to za 5 dní fakt nebude v pohode ;)

Aduš8
Kelišová 5240 příspěvků 18.06.19 17:47

Mně to téměř oteklé nepřijde, spíš je to otlačené od elastického obinadla. Já si vymkla kotník před týdnem a bolí to taky pořád, výron není legrace, ale musí se to samo vrátit do původního stavu. :nevim:

Baffyna
Povídálka 22 příspěvků 18.06.19 17:48

@Pidulka1991
Proto se ptám, jelikož mám dojem, že na to opravdu pouze obvaz nestačí.. protože se to nezlepsilo ani o kousek

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 53142 příspěvků 18.06.19 17:48

Žádný velký otok nevidím
A při vymknutém kotníku jsem měla týden otok a modřinu jako hrom…pak to ustupovalo
Nohu nahoru a ledovat…ono to je bolestivé

Baffyna
Povídálka 22 příspěvků 18.06.19 17:48

@ka2ka Mám strach z natržené šlachy třeba. Pak z toho můžou být opravdu problemy

Pidulka1991
Závislačka 3688 příspěvků 18.06.19 17:49

@Baffyna neslapat na to, stáhnout a ledovat ;)

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15444 příspěvků 18.06.19 17:51
@Baffyna píše:
@ka2ka Mám strach z natržené šlachy třeba. Pak z toho můžou být opravdu problemy

ta zavázaná noha mi přijde snad mín nateklá než ta druhá, máš to dost stažený :think: zkus to ledovat

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9511 příspěvků 18.06.19 17:54

Tak ono to vymknuti neni ano nebo ne, nic nebo vsechno. Muzes to mit vyknute malo i hodne. Znam vymknuti zcela bez otoku, ze jsem par dnu na to uz behala, ale i takove, ze jsem to mela navrch s modrinou a napuchnute to bylo pres tyden…musi to zustat co nejvic v klidu, stahuj to, leduj asi taky a bud trpeliva :nevim:

Ou
Echt Kelišová 8189 příspěvků 18.06.19 18:14

Leduj, nezaťěžuj, počkej.

Jestli vyloženě potřebuješ něco dělat, tak si to zatejpuj.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28802 příspěvků 18.06.19 18:53

Tak u vymknutého kotníku je bolest běžná i týden… oteklé to nemáš, kde vidíš ten otok? Leduj si to, stáhni si to elastickým obinadlem, ale zase to nepřeháněj, jen tak akorát… a kup si třeba krém Dolgit, ten je na otoky, záněty i uleví od bolesti…

Zesta
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 18.06.19 19:06

@Baffyna Já takhle spadla minulý listopad ze schodů, taky jsem si říkala, že je to „jen“ vymknutý kotník a pořád jsem čekala, než otok splaskne… přes den to ještě šlo, ale večer mi to zase vždycky nateklo, tak jsem s tím po dvou týdnech šla na chirurgii a tam se doktor zhrozil, že mám natržené vazy :? na sádru už bylo pozdě, protože vazy už začly během té doby nějak srůstat samy, tak mi zbývalo se jen se šetřit a modlit se, aby to srostlo správně :?. Sportovat jsem mohla začít až po 4 měsících, teď je to už víc než půl roku od pádu a při silnější zátěži ten kotník pořád cítím, i při změně tlaku… nafackovala bych si, že jsem k tomu doktorovi hned nemazala, ale mám dvě děti a pořád jsem si říkala, že stejně o berlích se s nima pajdat nebudu moct a šetřit se také nejde (nebo jenom omezeně)… Byla to velká chyba. Takže bych klidně být tebou zašla ještě jinam, pokud se ti to nezdá, je lepší to nechat pro jistotu ještě překontrolovat :think:

Azeretereza
Závislačka 2897 příspěvků 18.06.19 19:10

Já jsem si natáhla kotník někdy na konci března, ani jsem ho neměla vymknutej, jen nějak pohmozdenej, a otok, byť mirnej, jsem měla ještě donedávna. Už to ale nebolí. Takže podle mě to je normální.

Zesta
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 18.06.19 19:12

@Baffyna Ještě podotýkám, že jsem neměla ani žádnou modřinu, který se u natržených vazů obvykle objeví, což byl vlastně také důvod, proč jsem k tomu doktorovi hned nemazala. Za to jsem ale při tom pádu slyšela zřetelné křupnutí :zed: ale tím, že jsem mohla chodit (napřed opatrně, potom už o něco lépe), tak jsem zlomeninu vyloučila a myslela si, že je to opravdu jenom vymknutý kotník.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama