Jednala gynekoložka správně?

Anonymní
6.8.13 08:07

Jednala gynekoložka správně?

Ahoj

Zajímalo by mne zda jednala gynekoložka správně. Sice už jsem pár rad a názorů slyšela, ale i tak by mě to zajímalo.

Nastíním svůj příběh. Jsem po třech zamlklých potratech. Nyní jsem znovu těhotná v 4+3tt. Z různých vyšetření mám zjištěnou MTHFR mutaci a i menší imunologický problém. Léčbu mám nařízenou od profesorky imunologie. Včera jsem se s ní spojila telefonicky, řekla mi, že je samozřejmě brzy, ale že si mám nechat předepsat od mé dr. utrogestan, od hematologa fraxiparine a zažádat o neschopenku.
Tak jsem si hezky došla ke gynekoložce vše jsem jí řekla a ona jen že je na vše moc brzy. Prý ještě neviděla, že někdo testuje před MS a že testy mohou být klidně falešně pozitivní (ale čtyři? 8o ). Nakonec jsem jí řekla, že vím, že vidět nic nebude, ale že jsem přišla hlavně kvůli tomu Utrogestanu. Po mých zkušenostech si myslím, je celkem nutný. Tak si vzala do ruky mou složku. Našla papír z imunologie starý rok a půl, koukla do něj a řekla mi, že v papírech od profesorky nic takového jako že mám užívat utrogestan nemám. Mezitím jsem jí říkala, že lehce špiním, na to též nereagovala. Jen mi řekla, že pokud mi to řekla profesorka jen do telefonu, že to pro ní nic neznamená a že to chce od ní písemně. Ukončila to tím, že mě objednala až na příští týden. Z ordinace jsem odcházela s brekem bez receptu a bez nechopenky a hlavně plně rozhodnutá od ní odejít.

Zajímalo by mne tedy zda jednala správně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.8.13 08:12
@Anonymní píše:
Ahoj

Zajímalo by mne zda jednala gynekoložka správně. Sice už jsem pár rad a názorů slyšela, ale i tak by mě to zajímalo.

Nastíním svůj příběh. Jsem po třech zamlklých potratech. Nyní jsem znovu těhotná v 4+3tt. Z různých vyšetření mám zjištěnou MTHFR mutaci a i menší imunologický problém. Léčbu mám nařízenou od profesorky imunologie. Včera jsem se s ní spojila telefonicky, řekla mi, že je samozřejmě brzy, ale že si mám nechat předepsat od mé dr. utrogestan, od hematologa fraxiparine a zažádat o neschopenku.
Tak jsem si hezky došla ke gynekoložce vše jsem jí řekla a ona jen že je na vše moc brzy. Prý ještě neviděla, že někdo testuje před MS a že testy mohou být klidně falešně pozitivní (ale čtyři? 8o ). Nakonec jsem jí řekla, že vím, že vidět nic nebude, ale že jsem přišla hlavně kvůli tomu Utrogestanu. Po mých zkušenostech si myslím, je celkem nutný. Tak si vzala do ruky mou složku. Našla papír z imunologie starý rok a půl, koukla do něj a řekla mi, že v papírech od profesorky nic takového jako že mám užívat utrogestan nemám. Mezitím jsem jí říkala, že lehce špiním, na to též nereagovala. Jen mi řekla, že pokud mi to řekla profesorka jen do telefonu, že to pro ní nic neznamená a že to chce od ní písemně. Ukončila to tím, že mě objednala až na příští týden. Z ordinace jsem odcházela s brekem bez receptu a bez nechopenky a hlavně plně rozhodnutá od ní odejít.

Těžko posuzovat, nejsem DR - ale asi nejdřív musí vidět, že jsi těhotná, ne :think:. Ale pokud máš pochybnosti, tak jdi k jinému DR.

• Citovat
  • Upravit
16848
6.8.13 08:12

No neschopenku ještě před tím, než dostaneš menzes? ty voe, mě už se to snad jen zdá 8o Jo postupovala správně, nejsi těhotná, když má teprve menzes dojít. Takže klidně to dostat můžeš. A utrogestan není žádné kouzlo, on ti neudrží embryo které by se udržet nechtělo. A neschopenka- to je zdravotní problém, tuhle mutaci má X žen a fakt si nenechávají napsat neschopenku ještě před očekávanou menstruací :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
6.8.13 08:13

Psychologická chyba, doktoři strašně nesnášejí rady jiných doktorů, je to jakási řevnivost či co. Naopak milují napravování chyb předchozích lékařů, co tamten zprasil atd Takže pokud teď přestoupíš, tak dr s téměř jistotu nasadí a napíše všechno, co tvouje současná gyndařka nenapsala a nenasadila a ještě si bude mrmlat pod vousy, jak to mohla takto zanedbat.

I ze zákona máš nárok na názor druhého lékaře, tak se neboj, zkus si zavolat jinam (mrkni nejdřív na znamylekar pro recenze) a určitě to bude ok :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41882
6.8.13 08:15

Tak ono by stačilo, kdyby doktroka když je tak děsně důležitá nabrala krev. Těhotenství mohlo být potrvzeno a léky předepsat mohla.
Líbí se mi, jak jste hned na zakladatelku hrrr, zajímalo by mě, jak by bylo vám v její situaci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4438
6.8.13 08:16

Já potratila 2× a do práce teď normálně chodím. Počkej, až to bude jisté, myslím, že dr. odborně nepochybila…spíš se mohla chovat víc lidsky… :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 08:16

@araw Počkej asi jsi mě nepochopila…menzes mešká už tři dny testy normálně sílí, a hlavně jsem po potratech tak nemůžu čekat do 7tt než se někdo rozhoupe když může být po všem…jasně utrogestan zázrak neni, ale v mnohých přápadech pomůže…tak hned nesuď že jsem uplně blbá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
10048
6.8.13 08:21

Já musím souhlasit s tím co napsala @araw . ikdyž to Dr. mohla sdělit trochu líp a pečlivěji…Pokud tě objednala na příští týden myslím že je to správný, bude po termínu MS a mělo by být něco vidět, potom ty léky určitě nasadí. Ale s utrogestanem a udržením je to taky pravda, mnohdy se říká že je to spíš placebo…zázraky neumí…
Samozřejmě právo na změnu gynekologa určitě máš, to záleží na Tobě…pokud bys neměnila, zašla bych za hematoložkou, poprosila ji o zprávu a příští týden šla na kontrolu. Moc moc držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11296
6.8.13 08:21
@Anonymní píše:
@araw Počkej asi jsi mě nepochopila…menzes mešká už tři dny testy normálně sílí, a hlavně jsem po potratech tak nemůžu čekat do 7tt než se někdo rozhoupe když může být po všem…jasně utrogestan zázrak neni, ale v mnohých přápadech pomůže…tak hned nesuď že jsem uplně blbá :nevim:

Však víš co máš dělat, komu volat, on tě pan doktor vezme hned, když řekneš do telefonu sestře, jakej máš problém:) A měla jsi tam volat hned včera :P :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 08:23

@LucijeS já tam včera volat chtěla, ale byl tam jen do půl třetí a než jsem se rozhoupala bylo pozdě, dnes je tam až od 12

• Nahlásit
  • Citovat
11296
6.8.13 08:24
@Anonymní píše:
@LucijeS já tam včera volat chtěla, ale byl tam jen do půl třetí a než jsem se rozhoupala bylo pozdě, dnes je tam až od 12

Jj, on dneska operuje…neboj, ale hned to na sestru vybal, jakej je probléma že nemůžeš čekat…a pak dej vědět v soukromý, jak to dopadlo :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
6.8.13 08:25

@araw
Co má za smysl se začít navážet do holky která už 3× přišla o miminko a má pocit že se nikdo nesnaží zabránit tomu aby se to stalo znovu? Jako přinejmenším by neškodilo trochu empatie místo posuzování situace tak rezolutně jako bys snad byla lékař…a to i ti lékaři vědí, že nic není tak černobílé.

• Nahlásit
  • Citovat
7965
6.8.13 08:25
@Anonymní píše:
Ahoj

taky mam trombofilni mutaci jsem po jednom zamklem a jednom spontalu a mam narizene fraxiparin okamzite od pozitivního testu od ovulace do testovani mam brat anopyryn.pry je to dulezite tak nevim chodim na hematologii do fakultni nemocnice takze jim docela verim. držím palce at to uz vyjde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
6.8.13 08:26

Vyměnila bych Dr. Já byla taky u jednoho když mi vyšel pozitivní test, bylo to po 3 dnech vynechané MS a to mívám pravidelné a vysmál se mi do obličeje a ani krev mi nevzal a řekl, že si to namlouvám a dělal mi nějaký jeho test z moči za 100kč, který vyšel negativně a chtěl mi dát vyvolávačku. Takže jsem se otočila a řekla sbohem. Doma mi čárečky krásně sílily :nevim:.Teď mám jiného a je respektive fajn, jen dovolenou mi teda moc neschválil a to nemám problémy, ale tak nechce to brát na sebe, řekl že to může být riziko, ale je to na mě. Takže záleží na Tobě, ale já bych si na hlavu rozhodně s*át nenechala. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ve-ru
6.8.13 08:26

@marinka5 A nenech se odbýt sestrou, občas je nepříjemná a asi toho budou mít teď hodně, koncem srpna mají dovolenou. Možná nbych chtěla hned přepojit na doktora. :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama