Jednatelka s.r.o. a ukončení rodičáku

Anonymní
31.7.20 18:24

Jednatelka s.r.o. a ukončení rodičáku

Ahoj, radši anonym.
Jsem jednatelkou ve firmě a jediným společníkem.
Chci se zeptat;pokud po ukončení rodicaku, půjdu na pojišťovnu s tím, ze pečují o dítě do 7 let:Musím tedy platit zdravotní a sociální pojištění? Nebo to bude platit stát, tak jako normálně s tím, ze dítě nesmí být ve školce dele jak 4 hodiny denně?
Nemám ve firmě sepsanou žádnou odměnu nic.
Díky za info

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

269
31.7.20 19:51

Tak platit si sociální pojištění není povinné a zdravotní pojištění platí stát za lidi na rodičovské dovolené, která je max do 4 let věku dítěte. Pochybuji, že jednatelky mají vyjímky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41228
31.7.20 20:01
@Nicole 1234 píše:
Tak platit si sociální pojištění není povinné a zdravotní pojištění platí stát za lidi na rodičovské dovolené, která je max do 4 let věku dítěte. Pochybuji, že jednatelky mají vyjímky.

nesmysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41228
31.7.20 20:05
@Anonymní píše:
Ahoj, radši anonym.
Jsem jednatelkou ve firmě a jediným společníkem.
Chci se zeptat;pokud po ukončení rodicaku, půjdu na pojišťovnu s tím, ze pečují o dítě do 7 let:Musím tedy platit zdravotní a sociální pojištění? Nebo to bude platit stát, tak jako normálně s tím, ze dítě nesmí být ve školce dele jak 4 hodiny denně?
Nemám ve firmě sepsanou žádnou odměnu nic.
Díky za info

socialni neni povinne a nikdo ho za tebe neplati. Pri peci o dite do 7 let plati pojisteni stat. Dite muze do skolky na 4 hodiny denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
31.7.20 20:13

@matkabagristy doopravdy dítě může jen na 4 hodiny? A jak je to, když má žena domluvené volno v práci do 4 let a pobírá RP? Dítě taky může jen na 4 hodiny do školky? I kdyby časem si našla nějakou brigádu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41228
31.7.20 20:21
@mamina2017 píše:
@matkabagristy doopravdy dítě může jen na 4 hodiny? A jak je to, když má žena domluvené volno v práci do 4 let a pobírá RP? Dítě taky může jen na 4 hodiny do školky? I kdyby časem si našla nějakou brigádu?

rodicovska dovolena konci v den 3. narozenin ditete. Pokud se matka se zamestnavatelem domluvi na neplacenem volnu a nadale pobira rodicovsky prispevek, plati za ni nadale pojisteni stat a dite muze do skolky neomezene. Rodicovsky prispevek lze cerpat nejdele do 4 let veku ditete, neplacene volno muze byt dlouhe jinak, pak je treba pohlidat, kdo plati zdravotni pojisteni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
31.7.20 20:31

Takže na ty 4 hodiny může dítě až od 4 do 7 let, když bude mít matka péči o dítě do 7 let? mě tam matou ty 4 hodiny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41228
31.7.20 20:55
@mamina2017 píše:
Takže na ty 4 hodiny může dítě až od 4 do 7 let, když bude mít matka péči o dítě do 7 let? mě tam matou ty 4 hodiny :)

ano
https://www.mpsv.cz/…-pece-o-dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama