Jedno dítě si dědeček s babičkou na odpoledne vezmou, druhé ne...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 19:27
Jedno dite si dedecek s babickou na odpoledne vezmou, druhe ne...

Mam dva kluky… Sest a tri roky… Funguji rodice jen od manzela… Takze kluci maji vztah jen k nim… Jako k babicce a dedeckovi.. Sestiletacka si brali snad uz od dvou let… Pak az moc… Museli jsme usmernit… Problem je ze sestiletacka si berou stale kdyz je mozno ale toho mladsiho moc ne… Chapu je ze dva kluci pohromade je neco trosku jineho, ale preci je to nefer… Navic kdyz funguje jen jedna strana prarodicu.. Dnes mi nebylo nejlepe… Zacina mi laryngitida… Zavolala jsem tedy babicce zda by si nevzali starsiho… Meli naplanovano hrabani listi a navic dedecek miluje kdyz se ten starsi muze ucastnit tehlech aktivit… Alespon by ten starsi nemusel sedet se mnou doma… Jasny ze mladsi by se jim tam motal… Tak jsem oba ani nezkousela… Babicka slysela jak jsem na tom a ze pry nakonec stejne delat nic nebudou… Ze si Jasu radi vezmou… A mladsi ani zminka… Tak jsem to nechala… Vubec jim to neprijde zvlastni… :,( Zitra by si vzali starsiho na noc… Mladsiho ne, ze jde babicka rano do prace… Tak zase bude mladsi doma, akorat se bude ptat kde je braska, no :? Manzel zacina byt vytoceny… Mate zkusenost?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 19:30

Jsou prarodiče co fungují až moc, žijou vnoučaty, pak jsou prarodiče, kteří sice pohlídají ale tak aby to měli co nejpohodlnější což je tvůj případ a pak jsou ti, co ani nepohlídají, ani se nijak nezajímají…
takže být tebou tak jsem ráda za to co je, až bude ten mladší starší tak si je třeba budou brát oba
a řekni jim to narovinu pokud chceš ať se to změní

mamoch
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 12.04.18 19:31

Mně to nepřipadá zvláštní, prostě se šestiletým je snazší domluva i lepší zábava než s tříletým, taky by mohli nehlídat žádnýho…

jowana
Echt Kelišová 9514 příspěvků 12.04.18 19:31

A kolikrát jsi jim řekla, že se ti to nelíbí, že druhý je doma smutný? Nevolala bych, jestli si vezmou staršího, ale jestli si vezmou děti a rovnou jim je nachystala oba :nevim: případně na střídačku, jednou mladší podruhé starší.

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6559 příspěvků 12.04.18 19:35

Usměrňovali jste je, tak se vám to vrací.

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 12.04.18 19:41

Ani se nedivím, tříleťák ještě nemůže bárzco dělat, všude se jen motá a zavazí. Tříleťák je spíš na obtíž :mrgreen:

harpyje
Extra třída :D 10670 příspěvků 12.04.18 19:43

Ale vždyť to je dost tvoje rozhodnutí. ty jí zavoláš, mladšího ani nezmíníš a rovnou mluvíš jen o starším. ptáš, se proč se babička o mladším ani nezmínila? A proč ty?

Petule030
Kelišová 5757 příspěvků 1 inzerát 12.04.18 19:44

Nebo zapojit častěji něco takového, jako že potřebujete pohlídat mladšího - staršího pohlídají u kamaráda. Pokud se poměry nevyváží, zůstane to tak a zůstane to ve vás i v mladším synovi. Moje babička je otrávená do teď, že její tchyně upředňostňovala prvorozené dítě před tím druhým.

Makito
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 12.04.18 19:45

Ahoj, mám to stejně s mou mámou. Táta i máma jsou už v důchodu. Táta nemá vůbec zájem, bydlí jinde než mamka. Ale i tak, nikdy sama neřekne, že by hlídala. Vždycky si to dcera domlouvá s ní po telefonu, jestli může u ní přespat. Sem tam jí řekne, že jo. Tak asi na 50%, jinak nemá čas. Přitom nemá žádné koníčky, max čtení. Dcera má 6 a syn má 4 roky. Když jí řeknu ať si vezme i syna, tak řekne, že ne, že 2 jsou moc.
Naštěstí mám tchýni i tchána, kteří i když chodí do práce, tak mi pohlídají, když potřebujeme jít třeba na ples, do kina, do restaurace - je to sice tak 5× ročně, ale děti si vezmou na přespání. Vlastně si vezmou i dovolenou, když děti nejsou úplně zdravé, ne když mají horečku, to jsem s nimi doma. Moje mamka hlídá spíš mé segře 4 letou dceru, i když je nemocná a segra bydlí s tchýni, která je v důchodu. Takže tak… Musela jsem se s tím smířit.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 19:45

My máme děti tři, nejstarší u mamky spal už ve dvou letech. Nejmladšímu je pět a spal tam asi třikrát. Teď si je bere po jednom, nejstaršího nejčastěji, prostřední občas, nejmladšího skoro vůbec. Sama mi řekla, že je už unavená, a malý je živel. Chápu to, ale taky je mi to občas líto.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 12.04.18 19:47

Mě by to tedy mrzelo, protože takhle ten mladší může být „malý“ navěky :nevim: Máme taky jen jedny hlídací prarodiče, dost daleko, takže hlídají málokdy, ale když už tak obě děti. Starší od cca 18 měsíců a mladší jsme pak „přibalili“ v podobném věku. Nikdy jsem neslyšela, že jedno dítě chtějí a druhé ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 19:48
@mamoch píše:
Mně to nepřipadá zvláštní, prostě se šestiletým je snazší domluva i lepší zábava než s tříletým, taky by mohli nehlídat žádnýho…

A jako si tedy ten mladsi tam zvykne?

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 12.04.18 19:52

U me mamky taky probehly naznaky „vezmeme si na vikend jen jedno dite, abysme se mu mohli plne venovat“(tem je jedno, zda starsi ci mladsi;mame stejne vekove jako vy).Hned zkraje jsem rekla, ze takhle ne.Ze si preju, aby travili volny cas spolu, a ze mi uprimne moc nepomuze, kdyz jedno dite bude u nich a druhe doma.Nebo ze ho hodim k druhe babicce? :roll: Mamka frflala, ale chape me argumenty. samozrejme casto hlida jen jednoho z nich, ale ne proto, ze chce, ale proto, ze treba to druhe dite je nemocne, nebo ve skolce, nebo jedno vezme na krouzek apod.Zkus si s nimi promluvit, ze nechces podporovat rivalitu mezi sourozenci, aby na sebe nezarlili kvuli navsteve babicky.To snad pochopi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 19:53
@mamoch píše:
A jako si tedy ten mladsi tam zvykne?
@harpyje píše:
Ale vždyť to je dost tvoje rozhodnutí. ty jí zavoláš, mladšího ani nezmíníš a rovnou mluvíš jen o starším. ptáš, se proč se babička o mladším ani nezmínila? A proč ty?

Protoze jsem puvodne myslela ze budou mit praci, tak chapu ze mladsi se jim bude akorat motat… Ale nakonec prace nebyla a bylo mi uz hloupe vnucovat druheho…

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 12.04.18 19:55
@Anonymní píše:
Protoze jsem puvodne myslela ze budou mit praci, tak chapu ze mladsi se jim bude akorat motat… Ale nakonec prace nebyla a bylo mi uz hloupe vnucovat druheho…

ale tak stacilo normalne rict „tak kdyz nebudete pracovat, tak muzeme privezt i mladsiho ne?“ :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >