Jedno dítě vlastní a druhé z darovaného vajíčka/embrya

Anonymní
1.1.19 20:19

Jedno dítě vlastní a druhé z darovaného vajíčka/embrya

Moc bych chtěla poprosit o reakce maminky, které mají první dítě biologicky vlastní a druhé dítko z darovaných vajíček/darovaných embryí. Neděláte mezi dětmi rozdíly, cítíte k oběma to samé?
S manželem jsme se hledali, až jsme se našli :lol: On má katastrofální spermiogram, já jsem sice v pořádku, ale na hormonální stimulaci jsem reagovala velmi špatně.

První dítě máme z nativního cyklu, nějak se nám nechtělo čekat na schválení klasického ivf pojišťovnou. Tak nám lékařka navrhla nativní cyklus (žádné hormony, jen odběr 1 vajíčka, pak kultivace a transfer), ať neztrácíme čas a povedlo se.

Teď se snažíme o druhé, absolvovali jsme další nativ a nepovedlo se. Zkusili jsme tedy klasické ivf a byla to katastrofa. Ve zkratce - vajíček hafo, spermií jak šafránu, ve finále 2 blastocysty, čerstvý ET a hyperstimulační syndrom, hospitalizace. Pak ket a nic z toho.

Druhé dítě chceme a váháme, jestli ještě jednou zkusit stimulaci anebo jestli rovnou darované vajíčko a darovanou spermii?
Stimulaci bych asi lépe nenesla, byly použity minimální dávky hormonů (mám vysoké amh). Peníze dochází a nervy už došly :,(

Omlouvám se za anonymitu a děkuju za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2414
1.1.19 20:23

Co to je za hloupost, pokud chcete dite, jak vas muze napadnout delat rozdili, zda jsou 100% vase nebo jen z casti je uplne fuk. Myslis, ze adoptovany deti, nebo deti od nahradnich matek ma nekdo mene rad? To je moc… radeji si zadny uz nedelejte, kdyz takhle uvazujes. S prominutim, ale je to dost hrozny. Dite neni obleceni, ktery se da delit na oblibeny a mene oblibeny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3952
1.1.19 20:25

A proc nepujdete jeste nekolikrat do nativniho cyklu? Proc rovnou takovato zbytecne drasticka reseni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
1.1.19 20:36

@Micaella22 právě proto, ze dite neni obleceni, tak nad tim paní hodne přemýšlí. To te nenapadlo? Ono to totiž neni uplne jednoduchý, přijmout za vlastní někoho, kdo de facto neni ,,tvůj materiál”. teorie je jedna věc, praxe druha.je skvele, ze uvažuje i o těchto vecech a s předstihem. tvůj komentář je dle mého dost mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
324
1.1.19 20:37

Vždycky je nějaká naděje. Úplně neplodní nejste, tak ještě máte šanci. Já osobně bych třeba dítě z darovaných vajíček ani spermií nechtěla.

Příspěvek upraven 01.01.19 v 20:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.19 20:37

samozřejmě, že dítě není hračka. Mám jen strach, to je celé a chtěla bych znát zkušenosti ostatních.

• Nahlásit
  • Citovat
7585
1.1.19 21:04

Zkušenosti nemám, ale u sebe vím, že ze když už jedno dítě mám a nevyšlo by ani umělé oplodnění, druhé bych mermomocí nechtěla. Nevím, nejsem ve stejné situaci, ale to dítě prostě není moje :nevim:. Je krásné koukat na své dítě, zkoumat jeho rysy a podobu s oběma rodiči. Samozřejmě jinak přemýšlí žena, pro kterou je to jediná možnost, mám takovou v blízkém okolí. Sama děti vlivem genetické nemoci nesplodí, ale může ho sama odnosit. Pro ni je to neskutečné štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
1.1.19 21:07

@Micaella22 to chce vychladnout a nelecit si sve komplexy /PMS/ nedostatek sexu /… útočnými komentáři :pocitac:

zakladatelko, držím peste, at děcko vyjde. taky me napadlo jeste vyzkoušet nativní cyklus…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
1.1.19 21:09

@Limi123
Bohužel důvod je strašně jednoduchý, 2 průměrné platy, 1 dítě a jedna hypotéka. Jeden nativ vyjde cca 25-27 tis., úspěšnost 5-10% :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.19 21:16
@Anonymní píše:
samozřejmě, že dítě není hračka. Mám jen strach, to je celé a chtěla bych znát zkušenosti ostatních.

Ja osobne jsem si jista, ze navenek bych rozdily nedelala, ale vnitrne, pokud by druhe dite bylo problemovejsi, nez moje vlastni, bych ten rozdil citila. Ja mam obe deti vlastni, jedno je pohodovy smisek, druhe vztekloun, miluju obe stejne, ale jsem rada, ze jsou obe moje. Kdyby nebyly, nezvladla bych vnitrne ten rozdil nedelat.

Byt tebou, zkousim dale nativni cykly bez stimulace. Povedlo se jednou, povede se znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
3952
1.1.19 21:20
@mia1509 píše:
@Limi123
Bohužel důvod je strašně jednoduchý, 2 průměrné platy, 1 dítě a jedna hypotéka. Jeden nativ vyjde cca 25-27 tis., úspěšnost 5-10% :,(

V porovnani s tim, dovest to dite pak az k dospelosti, ta castka neni az tak velka. Radeji bych sla jednou za cas na nativ, nez mit cizi dite, kdyz nevim, zda ho budu milovat stejne.

Jsou lide, kteri maji na to povahu, vezmou si 10 deti z decaku a maji vsechny jako vlastni. A jsou lide, kteri to nekousnou, viz. jedna diskuse z nedavne doby, kdy si zakladatelka prvni dceru adoptovala, pak druhe dite porodila a dceru nyni povazuje za vetrelce, protoze neni ani krasna, ani chytra - dceri tvrdi, ze ji ma rada, ale ve skutecnosti ji chce dat do decaku.

Pokud si nejsi jista, ktera varianta budes ty, tak do toho nechod, muze ti to znicit rodinu. A zkousejte nativni cykly. Jedno dite uz mate, to je vyhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.19 21:36

Já bych klidně i do dalších nativů šla, ale jak se píše výše, není to levná záležitost (cca kolem 28 tis/pokus). A úspěšnost není příliš vysoká a to taky hodně deptá. Navíc nemůžu říct, že by nás netlačil věk nebo finance.
Příspěvek ohledně podoby mě trošku pobavil, máme jedno dítě vlastní a tak přemýšlím, kde nastala chyba :D Podobné totiž není ani jednomu z nás.
Vlastně ani nevím, kde se najednou ta obava vzala, naopak už před ivf jsem vždycky plánovala adopci/pěstounskou péči. Naopak se na dítě těším, jen bych asi chtěla znát zkušenosti ostatních.

• Nahlásit
  • Citovat
13696
1.1.19 23:21

Já jsem se právě takto rozhodovala. První dítě po IVF, u druhého mi už nedávali naději a rovnou navrhli dárkyni. Měla jsem úplně stejné myšlenky jako ty. Je to normální takto přemýšlet. Pak jsme to odpískali. Bylo to právě z toho důvodu, že jsem se bála, že se budu na druhé dítě dívat jinak, že chtě nechtě budu vidět rozdíly. Nakonec jsem po dvou letech otěhotněla přirozeně. Holt zázraky se občas dějí. Pak jsem četla rozhovor s lékařkou, která se tímto problémem zabývá a ta řekla, že plod v děloze částečně přebírá DNA matky a že ji nikdy nepřestane překvapovat, jak jsou ty děti maminkám podobné. Na tvém místě bych ještě zkoušela vlastní vajíčka, pokud jich máš dost. A zvážila bych změnu car, když si tady neumí s vaším problémem poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.1.19 18:17

Janli
U nás to bohužel na přirozené oplodnění nevypadá, manžel téměř nemá spermie.
CAR za nic nemůže, udělali to jediné, co mohli. Díky mému AMH připadá v úvahu jen minimální stimulace, která stejně skončila hyperstimulačním syndromem. Prostě jsme dohromady asi ta nejhorší kombinace - téměř neplodný a super plodná.
Navrhli nám nativy, ale zadarmo je dělat nechtějí:-) a my zase takové přebytky v rozpočtu negenerujeme.
Pak ještě navrhli inseminaci dárcem, to ale zamítl manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.1.19 19:05
@Anonymní píše:
Janli
U nás to bohužel na přirozené oplodnění nevypadá, manžel téměř nemá spermie.
CAR za nic nemůže, udělali to jediné, co mohli. Díky mému AMH připadá v úvahu jen minimální stimulace, která stejně skončila hyperstimulačním syndromem. Prostě jsme dohromady asi ta nejhorší kombinace - téměř neplodný a super plodná.
Navrhli nám nativy, ale zadarmo je dělat nechtějí:-) a my zase takové přebytky v rozpočtu negenerujeme.
Pak ještě navrhli inseminaci dárcem, to ale zamítl manžel.

Tak proc premyslite o darovanem vajicku ci embryu? Embryo je take s darcem. To manzelovi nevadi? A proc zase platit darovana vajicka, kdyz ty mas vajicka dobra? A pokud ma tedy manzel tak spatny spermiogram tak neni to pak zbytecna investice? Take zalezi jestli mate jeste pokusy IVF na pojistovnu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama