Jedno lýtko silnější než druhé

Anonymní
18.6.20 15:12

Jedno lýtko silnější než druhé

Ahoj, asi před půl rokem jsem si všimla, že mám jedno lýtko silnější než druhé… přikládala jsem to otoku po nějaké větší námaze, nicméně stav je pořád zhruba stejný. Lýtka jsem měřila (krejčovským metrem) a rozdíl je tam zhruba 1,5-2 cm… Máte s tím někdo zkušenost, co by mohlo být příčinou? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

705
18.6.20 15:18

Nejezdíš na koloběžce? Jinak asi jedině k doktorovi, jestli nemáš nějaký lymfedém..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
18.6.20 15:28

Pokud nejezdíš na té koloběžce, na koni nebo neděláš něco jiného, čím bys ho zatěžovala, tak bych si radši zašla na kontrolu k lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
18.6.20 15:29

Každá polovina těla je jiná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.20 15:30

Koloběžku ani koně nevedu, ze sportu pilates (1× týdně hodina), jóga (denně 15 minut) a chůze (jak to vyjde, snažím se)… Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
47
18.6.20 15:32

Asi jednu nohu více používáš ani o tom nevíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
18.6.20 15:33

Já to mám od dětství, rozdíl 2 cm, ale jestli je to poslední dobou, tak možná dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3846
18.6.20 15:52

Já to mám od dětství, mám to spojené s poruchou hybnosti té slabší nohy. Příčina zatím neznámá, beham po doktorech. Pokud to máš až teď a není to jednostranným zatezovanim, otokem apod, tak bez k lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.20 16:24

Tak já vážně nevím… přidávám sem pro jistotu fotku (silnější by měla být z vašeho pohledu pravá noha). Třeba jsem jen špatně měřila… nebo to tak prostě mám léta, jak tu někdo psal, nechci běhat k doktorovi s každou prkotinou… (křivé nohy prosím nekomentujte :D )

• Nahlásit
  • Citovat
3846
18.6.20 20:27

To vypadá, že máš na té noze větší sval. Nejspíš ji, asi teda nevědomky, víc zatěžuješ. Pokud nás žádné jiné problémy kolem toho, tak bych to neřešila. Můžeš cíleně posilovat tu druhou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4980
18.6.20 22:15

A jak vstáváte třeba ze židle? Nezatěžujete spíše jednu dolní končetinu? Když má člověk sedavé zaměstnání a do toho často vstává, sedá… ono je to pěkná „posilovna“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama