Reklama

Jedno neúspěšné ket - hysteroskopie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 12:57
jedno neúspěšné ket- hysteroskopie?

Ahojky. Ráda bych se Vás zeptala na názor. Byla jsem těhotná 3×, první dvě- zamlké těhu a revize v 7tt a 12.tt, pak genetika, testy apod., vše v pořádku, ale zvolila jsem ivf s genetikou embrya (kvůli genetické vadě jednoho plodu, která ale nejspíše byla náhodná a kvůli mé psychice, která po dvou revizích byla dost špatná), poté bylo tedy 1. ket a mám z něho dceru. Nyní téměř 2 roky po porodu byl 2. ket- neúspěšný. Ale- brala jsem pouze 1× denně estrofem od půlky cyklu. pak od zavedení utrogestan…takže takový nativ…
nyní jsem se byla domluvit na dalším postupu a byly mi nabídnuty varianty: ket s estrofemem 3× denně od začátku cyklu, nebo nejdříve podstoupit hysteroskopii :?. Což se mi samozřejmě nechce. myslíte si, že jeden neúspěšný ket je důvod k tomu hned podstoupit toto? šli byste raději nejdřív do dalšího ketu a až poté eventuelně na hys.? Já toto zvolila, ale mám stále ten zákrok v hlavě :zed:. Jinak všechna embrya jsou ukázkové blastocysty, ještě tam máme 2… Je zákrok bolestivý? A lze ho podstoupit bez narkozy? Nemám žádné problémy, je mi 30, porod byl bez komplikací…šli byste také nejdřív do ketu a až pak hyster.?
děkuji za názory.

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42577 příspěvků 27.11.17 13:55

Ona hysteroskopie nic tragického není a může poskytnout cenné inforace nebo aspoň uklidnit. Ano, dá se absolvovat bez narkózy, ale nenabízejí to všecka pracoviště, musí být na to speciální optika či co. Mám za sebou a v porovnání se vším při IVF se jednalo spíš o krátký ne moc příjemný zákrok. Tak 10 minut max, nebolelo to a odtamtud jsem si odkráčela rovnou zpět do práce. S narkózou je to samozřejmě nadýl a složitější. Ale našla bych si pracoviště, kde s tím mají zkušenost bez narkózy a nebála se toho.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 2 inzeráty 29.11.17 16:42
@Anonymní píše:
Ahojky. Ráda bych se Vás zeptala na názor. Byla jsem těhotná 3×, první dvě- zamlké těhu a revize v 7tt a 12.tt, pak genetika, testy apod., vše v pořádku, ale zvolila jsem ivf s genetikou embrya (kvůli genetické vadě jednoho plodu, která ale nejspíše byla náhodná a kvůli mé psychice, která po dvou revizích byla dost špatná), poté bylo tedy 1. ket a mám z něho dceru. Nyní téměř 2 roky po porodu byl 2. ket- neúspěšný. Ale- brala jsem pouze 1× denně estrofem od půlky cyklu. pak od zavedení utrogestan…takže takový nativ…
nyní jsem se byla domluvit na dalším postupu a byly mi nabídnuty varianty: ket s estrofemem 3× denně od začátku cyklu, nebo nejdříve podstoupit hysteroskopii :?. Což se mi samozřejmě nechce. myslíte si, že jeden neúspěšný ket je důvod k tomu hned podstoupit toto? šli byste raději nejdřív do dalšího ketu a až poté eventuelně na hys.? Já toto zvolila, ale mám stále ten zákrok v hlavě :zed:. Jinak všechna embrya jsou ukázkové blastocysty, ještě tam máme 2… Je zákrok bolestivý? A lze ho podstoupit bez narkozy? Nemám žádné problémy, je mi 30, porod byl bez komplikací…šli byste také nejdřív do ketu a až pak hyster.?
děkuji za názory.

A ceho se bojis? Najdi si centrum, kde to udelaji behem ctvrhodinky bez narkozy. Ja jsem na tom byla jako na jednom z prvnich vysetreni jeste pred prvnim ivf. Rozhodne tim nemuzes nic ztratit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >