Jednodenní špinění před MS, a dvoudenní po

Anonymní
19.7.13 12:41

Jednodenní špinění před MS a dvoudenní po

Ahoj potřebuji poradit. Každou ms začínám tak jednodenním až dvoudenním špiněním pak začnu normálně krvácet a pak mi MS končí opět tak jednodenním až dvoudenním špiněním. Je třeba se něčeho obávat? Jsem po třech potratech a nyní se snažíme znovu o miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58616
19.7.13 12:42

Pokud to takhle máš pořád, tak je to v pořádku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
19.7.13 12:50

Já to takhle mívám taky a snad vždy jsem měla kam má pamět sahá… a vše bylo ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5807
19.7.13 12:55

Mně se to teď stává asi poslední 3 měsíce a zkrátil se mi i cyklus z 28 na 26 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
19.7.13 12:59

Někdy to může souviset s nedostatkem B6(pyridoxin), určitě nezaškodí udělat si 3 měsíční kůru 2 denně 1 tabletku, pokud by to nepomohlo určitě to ničemu neuškodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
19.7.13 13:14
@Anonymní píše:
Ahoj potřebuji poradit. Každou ms začínám tak jednodenním až dvoudenním špiněním pak začnu normálně krvácet a pak mi MS končí opět tak jednodenním až dvoudenním špiněním. Je třeba se něčeho obávat? Jsem po třech potratech a nyní se snažíme znovu o miminko.

já to mám podobně a mám dvě děti, tak neboj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22765
19.7.13 13:26

Mám to takhle několik let (od vysazení HA, jak to bylo předtím si nepamatuju), děti mám dvě, napoprvé, potrat ani jeden..podle mě to tímhle nebude, není důvod, aby to bylo nějak patologické. Pokud máš luteální fázi dostatečně dlouhou (od ovulace do MS, aspoň 9dní) tak to špinění není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
19.7.13 13:27

@andelka83 zajímavé…já to mám také od vysazení HA…že by nějaké následky? Tím se ale odborníci asi moc nezabývají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22765
19.7.13 13:36

@mamkasl je to možné..ale tak to jsou ty nejméně závažné následky, prkotina, kdo by se o to zajímal že jo. Ale mám to tak fakt vždycky, jen ve dvou cyklech ze kterých mám děti jsem špinit nezačala (proto jsem tušila že to asi vyšlo, když 10den po ovulce nic)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
19.7.13 13:39

Právě, že dlouhodobým užíváním HA se v těle snižuje koncentrace B6, který souvisí s hormonem(progesteron), který se uplatnuje v druhé půlce cyklu. Pokud je s progesteronem něco špatně, projevuje se to různě, většínou se pár dní před menstruací začne špinit a ještě po menstraci se špiní. Proto, se k HA doporučuje brát b-komplex. Já sama jsem po dlouhodobém užívání HA měla B6 málo, takže špinění a luteální fáze kolem 10 dni. Začla jsem užívat pyridoxin a nedlouho na to otěhotněla. Samozřejmě netvrdím, že tohle je tvoje příčina proč špiníš, ale nic by jsi za to nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22765
19.7.13 13:43

@ela88 ten pyridoxin se dá koupit běžně v lékárně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
19.7.13 13:43

@andelka83 já to právě měla opravdu pravidelně před i po MS, ale někdy i několik dní, takže když to vezmu i se špiněním, koliktrát mi MS trvá i 10 dní…což je hrůza…ale na těhotenství se to projevilo hned a MS ani špinění nepřišlo, takže jsem si byla 100% jistá i bez testu…zajímavé

@ela88 ten pyridoxin je volně prodejný? Zkusila bych ho…za to nic nedám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
19.7.13 13:48

@mamkasl jojo v každé lékárně se dá sehnat v pohodě bez receptu, není drahý a to dávkování bych dala aspon ty 2 tabletky denně, někdy se doporučuje i víc ale to bych pro začátek nezkoušela, mně zabraly 2. Zkusila bych to 3 měsíce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22765
20.7.13 16:23

@ela88 už ho mám doma, koupila jsem hend včera, 30tbl 29Kč a brala jsem teda jednu, tak dám dvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
22.7.13 11:53

Tak to také vyzkouším, dnes jsem ho koupila v lékárně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama