Jednodenní výlet na hory - východní Čechy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 21:23
Jednodenní výlet na hory - vých. Čechy

Prosím zkušené horalky o radu. Mezi svátky se chceme s mládětem otočit na jeden den na hory. Ukázat jak vypadá sníh a povozit na saních. Malé je teď 13m. Už chodí ale na procházky to není, zatím jen doma. Ani na dvorek jsem ji ještě nevypustila, to by stejně byla furt na zemi se psem :D Takže chceme vzít sáňky a dát si pár km procházku.
Potřebuju tedy jen malou dojezdovou vzdálenost - což u nás připadají v úvahu Krkonoše a Orlické hory.
Já jsem měla vyhlídnutý Šerlich v Orlických - je tam parkoviště u Masarykovy chaty a pak se dá jít pěkně docela ani ne moc do kopce směr Velká Deštná.
Dále to znám na Pomezkách ale tam se sáňkama moc cesta není. Jedna vede na Sněžku a druhá je ta asfaltka směrem na kostelíček ale tam to bude podle mě rozježděné vyhrnuté, a nebo ta druhá vede hodně z kopce.
Tak ocením další tipy. Klidně i z podhůří, pokud bude jistota že tam bude sníh :D

Reakce:
 
IvaB
Kelišová 6234 příspěvků 28 inzerátů 15.12.16 22:15

@kazda.m
Na Pomezky právě na takový jednodenní výlet jezdíme každý rok. Minulou zimu jsme měli kočár s malým a prostřední na bobu. Cesta je jen vyhrnutá, solit se tam nesmí, takže žádná rozježděná břečka. Hodně záleží, kolik je sněhu, jestli vůbec nějaký bude. Zatím je spíš jen pocukrováno.
Velkým mínusem téhle cesty je, že tudy jezdí skibusy k vlekům u kostela + další auta, ač tam podle mě nemají co dělat, takže tam je docela provoz a pořád lezeš kvůli autům do příkopu :roll:
Jo a ještě možná poznámka. Volila bych spíš kombinaci kočár na procházku a sáňky nebo bob jen na krátké svezení. Pro dítko to bude pohodlnější a v kočáru bude víc v teple (pokud nemáte ty velké dřevěné s opěradlem, kam bys ji dala ve fusaku a zabalila).

 
kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 22:19

@IvaB
V létě tam auta můžou, na povolení, a v zimě nevím. Jak by se lidi dostali k těm chatám. Nicméně ano to je další fakt se tam proplétat mezi autama. Ona ještě jedna cesta vede vlastně nad tou asfaltkou, když se od Bowlingu odbočí nahoru, v létě je to ta Pohádková stezka, jde se po vrstevnici a vyleze se u Moravanky. Tak to by možná šlo, i když tam zas hrozí že zapadneme třeba po kolena když nasněží :) Kouknu na mapu jestli to není i běžkotrasa, to by mohlo být projeto trošku i vedle stopy.

Máš pravdu také jsem přemyšlela ještě tlačit vedle kočár když by na těch sánkach nechtela být. Máme ty velké dřevěné s opěrkou a starý fusak beránka. Ale když uvidí jak je blízko zemi aby to nechtěla zkoumat :) :)

 
IvaB
Kelišová 6234 příspěvků 28 inzerátů 15.12.16 23:04

@kazda.m
Malému bylo asi 15 měsíců a byla jsem ráda za kočár, dost tam foukalo. Na bobu jsme ho pak povozili u kostela a myslím, že stačilo.
Jasně, auta chatařů ano, ale tohle bylo skoro jedno za druhým + k tomu ty skibusy :nevim:
Ta cesta nad asfaltkou by měla být běžecká trasa (jsou tam cedule), tam si to s kočárem moc neumím představit a asi by nebyli rádi, že jim tam dupete (na běžkách nejezdím, tak nevím, kolik volného schůdného terénu je kolem běžecké stopy).

A co třeba dojet do Špindlu a projít se tam? Nebo do Pece a dojít z parkoviště k lanovce, to není zas tak úplně blízko, případně až do Obřího dolu. A aktuálně vím, že na silnicích v Peci je vrstvička ujetého sněhu (možná trochu pokamínkovaného), takže by to bylo i na kočár i na sáňky.
Jo a ještě náš oblíbený výlet - Janské Lázně, lanovkou na Černou horu, pocourat tam a zase lanovkou dolů (dá se i pěšky, ale to je podle mě v zimě pro mrňouse dost dlouhé, i v létě jsme to měli snad na dvě hodiny cesty). No a bacha, abyste chytli nějaký slunečnější den. Za mlhy, sněžení, větru je na horách dost nepříjemně.

 
kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 23:11
@IvaB píše:
@kazda.m
Malému bylo asi 15 měsíců a byla jsem ráda za kočár, dost tam foukalo. Na bobu jsme ho pak povozili u kostela a myslím, že stačilo.
Jasně, auta chatařů ano, ale tohle bylo skoro jedno za druhým + k tomu ty skibusy :nevim:
Ta cesta nad asfaltkou by měla být běžecká trasa (jsou tam cedule), tam si to s kočárem moc neumím představit a asi by nebyli rádi, že jim tam dupete (na běžkách nejezdím, tak nevím, kolik volného schůdného terénu je kolem běžecké stopy).A co třeba dojet do Špindlu a projít se tam? Nebo do Pece a dojít z parkoviště k lanovce, to není zas tak úplně blízko, případně až do Obřího dolu. A aktuálně vím, že na silnicích v Peci je vrstvička ujetého sněhu (možná trochu pokamínkovaného), takže by to bylo i na kočár i na sáňky.
Jo a ještě náš oblíbený výlet - Janské Lázně, lanovkou na Černou horu, pocourat tam a zase lanovkou dolů (dá se i pěšky, ale to je podle mě v zimě pro mrňouse dost dlouhé, i v létě jsme to měli snad na dvě hodiny cesty). No a bacha, abyste chytli nějaký slunečnější den. Za mlhy, sněžení, větru je na horách dost nepříjemně.

Díky za tipy. JJ pojedem samozřejmě jen když bude pěkně, takže hlavně bez větru a sněžení.
A ty trasy, záleží jak kde. Většinou je vyjeta trasa pro klasiku a vedle je to ujeté na bruslení takže normální plocha. Takže když půjdeme úplně po kraji tak snad by to vadit nemělo. Jsem si vzpomněla na zimní Praděd, to bylo národa. Bězkaři z kopce, chodci do kopce, nějaký rolbisti furt do toho. A my pak na igelitakach po kraji sjezdovky dolů…no akce.. :D
Fakt chceme jen pár km, procházka tak 1-2hod :)

 
IvaB
Kelišová 6234 příspěvků 28 inzerátů 15.12.16 23:18

@kazda.m
Pak aktuálně můžeš mrknout sem:
 http://kamery.humlnet.cz/cz/kamery/

 
kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 23:20
:palec:
 
kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 09:30

@IvaB Tak nakonec dopadly ty Orlické hory :palec: Bylo krásně sluníčko, bez větru, malá cestu tam na saních prospala tak chudák jí furt padala hlava. Stopy byly projeté na kraji pro běžkaře, uprostřed bylo místo na bruslení ale moc lidí nebruslilo, a dalo se v pohodě vyhnout. Chodili i ostatní pěší a dokonce jsme potkali i cyklisty s těma mega širokýma gumama.
Takže kdyby někdo uvažoval o trase Šerlich - Velká Deštná se sáněma tak vřele doporučujeme. Je to cca 6-7km.
Zítra má být také pěkně tak uvažujeme i o těch Pomezkách. Jediný z čeho mám strach, že se nám malá těsně před Deštnou pozvracela v autě. Já jako malá taky měla problémy s jízdou autem/autobusem. Bez Kinedrylu ani ránu. Cestou zpět už jsme ji dali jen suchý rohlík a to už zvládla.

 
IvaB
Kelišová 6234 příspěvků 28 inzerátů 30.12.16 14:16

@kazda.m
Super! Krásný výlet! :potlesk:
Na horách je teď krásně, sluníčko, sněhu akorát na sáňky, tak doufám, že jste vyjeli i dnes 8)

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >