Jednoduchý a chutný krém na dort

151
16.7.13 09:09

Jednoduchý a chutný krém na dort

Budu péct dort k narozeninám mé dceři. prosím poaďte jaký chutný a jednoduchý krém udělat? Musí být světlý, je to na dort Hello Kitty, pokusím sem vložit foto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

151
16.7.13 09:13

Tak zde je ten dort o který se budu pokoušet, je posypaný kokosem. Omlouvám se za kvalitu, je to narychlo focený z mobilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.13 09:14

Na Vánoce jsem slepovala medvědí tlapky velice jednoduchým krémem z kondenzovaného mléka. Vyšlehá se 150g másla s 1 plechovkou salka a mohou se přidat 2 lžíce rumu. Dnes už lidé moc na máslové krémy nejsou, ale tento je chutný žádná máslovina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
16.7.13 09:18

@zasemamina můžu mooc doporučit:)vynikající :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
16.7.13 09:18

A to kondenzované mléko se nijak vařit nemusí. Slyšela jsem, že na karamelový krém se dá plechovka do vroucí vody, ale že se taky stalo, že to bouchlo, tak toho se bojim :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
16.7.13 09:19

@Dagisek já jsem ho vařila, ale prodává se už kondenzované mléko karamelové, tak se si myslím že se vařit nemusí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
16.7.13 09:21

Holky a co třena vanilkový pudink se zakysanou smetanou? Ale to by bylo asi dost řídký co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
16.7.13 09:22

Tak třeba pudinkový je jednoduchý - do 1/2 mléka 2 pudinky, cukr a vychlazené vyšlehat s máslem. Místo pudingu můžeš dát základ z moučné kaše - krém je pak světlejší. Cukr můžeš použít vanilkový pro výraznější chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
16.7.13 09:23

Ten s kaší dělá naše babička a ten by aso moc dětem nechutnal, ale jste super, díky za rady. A ještě, jak mám vyválet kupovanej marcipán?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1522
16.7.13 09:25

@Saman : Ten je taky můj nejoblíbenější - máslo + pudink + cukr, vyšlehat. Pěkně to drží a není to až tak moc máslové…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21912
16.7.13 09:25

Ja delam z vanilkoveho pudinku, trochu masla a do toho rozpustit bilou cokoladu. Krasne se s tim pracuje, netece a je vyborny a kdz neosladis ten puding tak je akorad a neni sladky ;)
Uvarim puding (2 pudinky na pul l mleka a do uvareneho pudinku pridat 150g bile kvalitni cokolady),vychladit a pak vslehat se 150g masla.Dat opet vchladit a zoracovat, Da se i zamrat, mam vyzkouseno. A taky je super pod potahovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
16.7.13 09:27

@Zabka-kvak Můj taky, je to klasika :)

@Haku S tou bílou čokoládou to zní dobře :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
16.7.13 09:31

Tak musim říct, že ten s tou bílou čokoládou mě nadchl úplně nejvíc. A pro mrňata to bude super, teda jestli se my povede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21912
16.7.13 09:34

@Saman a hlavne je fakt super ;) A diky te bile cokolade je i skoro bily a diky ni se neroztika, neb cokolada tuhne a dik pudinku neztuhne uplne a je proste akorat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
16.7.13 09:36

Krém nějak upatlám, spíš se bojim toho finálního dodělávání, a hlavně abych udělala ten tvar. Dneska začnu a zítra dodělám, musim po večerech, když dcera spí, aby to bylo překvápko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama