Jednorázové doplacení rodičovského příspěvku při dalším dítěti

48
5.5.21 06:42

Jednorázové doplacení rodičovského příspěvku při dalším dítěti

Zdravím maminky :mavam:
Před pár dny/týdny jsem četla nějaký článek (tuším, že to bylo na novinky.cz) o tom, že pokud se vám během pobírání rodičovského příspěvku narodí další dítě bude nově změna - stát doplatí zbytek RP a začněte pobírat nový na nejmladší dítě. Nic by tedy nemělo propadnout. Zároveň bylo psáno, že tento návrh již byl schválen sněmovnou a nečekají se problémy při schválení senátu. Což by bylo opravdu super pro všechny, které plánují děti rychle po sobě. Jen když tento nebo jiný článek na toto téma hledám, nemohu již dohledat. Nezaregistrovala jste jej některá? Snad se mi to jen nezdálo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11540
5.5.21 06:49

Je to v prvnim cteni v poslanecke snemovne. Vlada dala neutralni stanovisko. Snemovni tisk 224

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34237
5.5.21 07:01

Byla tam podmínka, že aspoň jeden z rodičů musí pracovat. Píšu hlavně proto, aby nevznikly dohady, že sociálně slabí budou mít ještě více dětí.

Moc bych se na to neupínala, senát smetl ze stolu více věcí, u kterých se to nepredpokládalo.
Navíc jak by se řešily některé výjimečné situace, kdy třeba mladší dítě zemřelo(stává se to) a matka se mohla vrátit na RD znovu s tím prvním dítětem, pokud bylo do 4 let a peníze nebyly vybrány. A starší dítě by ještě nebylo ve věku, kdy ho vezmou do MŠ, aby mohla do práce. Nějakou dobu by sice mohla žít z těch úspor, ale někdo za ni musí platit zdravotní. A statut osoby péčující o dítě do 7 let má více omezení než být na RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6022
5.5.21 07:12

A zpětně to asi nepůjde co? Já přišla o víc jak 200tis. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34237
5.5.21 07:28

@mackA159 Prý do určité doby zpětně ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
5.5.21 07:30

One to přijde jako kravina. Další přitěžování státu…
@mackA159 nepřišla jste o nic. Byla vaše volba mít děti rychle po sobě a nevidím důvod proč by v takovém případě bylo potřeba vybrat všechny peníze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6022
5.5.21 07:31
@Pears206 píše:
@mackA159 Prý do určité doby zpětně ano.

Opravdu? A nevíš kde bych se toho dočetla více?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6022
5.5.21 07:33
@epsice píše:
One to přijde jako kravina. Další přitěžování státu…
@mackA159 nepřišla jste o nic. Byla vaše volba mít děti rychle po sobě a nevidím důvod proč by v takovém případě bylo potřeba vybrat všechny peníze…

No úplně volba to nebyla ;) Holt se stalo, na 300tis Ma nárok každé dítě. Tak by bylo fér aby si ho mohlo vybrat opravdu každé dítě, bezohledu na to že má sourozence o rok, nebo o čtyři mladsiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34237
5.5.21 07:35

@mackA159 sněmovní tisk 224,stačí zadat do Googlu.
Taky to považuji za rozhazování, na které stát nemá. V současné době je potřeba dávat peníze jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14816
5.5.21 07:36

No já vám nechci brát iluze. Pokud je to teď teprve v prvním čtení, tak se to vůbec nemusí za stávající poslanecké sněmovny stihnout projednat… Mě to spíš připadá jako hezký předvolební tah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 07:43

Čtu tam v tom zákoně částka 220 000, takže už se to asi řeší dyl

• Citovat
  • Nahlásit
1437
5.5.21 07:47

Je to ve sněmovně a nikdo nezaručí, že to projde, kdy to projde a v jakém znění to nakonec projde. Takže s tím nepočítejte.
Já to taky četla, nejdřív ve mě úplně hrklo a zaradovala jsem se, že nakonec o peníze nepřijdu… no přijdu :D Ale tak bohužel, to je život…
Upřímně bych v této době ani nečekala, že něco takového projde, prachy nejsou, rozdali i to co neměli a tohle jsou výdaje navíc, které nejspíš neschválí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
5.5.21 07:49

No popravdě, když si vezmete kolikrát posunuli datum zvýšení RP na 300 tis., tak termín 1.7. (jestli jsem četla správně) mně přijde dost sci-fi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
5.5.21 07:50

Já to četla tady, snad je to důvěryhodný web.

https://www.penize.cz/…z-neprijdete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
5.5.21 07:51

A pokud to projde, tak tam zase budou nějaké podmínky a všichni budou zmatení a tady bude asi 1000 diskuzí za den, jak to vlastně je :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat